Novi predsednik LSS

13-08-1971

Primećen član
Poruka
682
Narode 07.02.2009. LSS treba da dobije novog predsednika. Mala bara, puno krokodila. Koliko mi je poznato U igri su prof. dr Zoran Popovic ( profesor na poljoprivrednom fakultetu u bg ), Tomica Radosavljevic dosadasnji podpredsednik, doktor Mandic iz Uba i trgovac iz Petrovca Aca Gera Zivotic. Ajmo malo navijaci sta Srbija misli?!
 
Ako su oni koji su do sada krali i dalje na slobodi, onda mislim da .............. a sta bi to neke druge sprecilo da rade sto i predhodnici ako ne adekvatne mere protiv dosadasnjih probisveta ( gubitak slobode, popis - prodaja i nadomestaj pokradene imovine LSS-a, itd,itd).
A riba smrdi od glave!
 
Nista mi se ne svidja to...
samo produzetak svega sto je bilo do sada, a za lovstvo, lovce i divljac produzetak agonije, bez ciscenja i to temeljnog, od krova do podruma, nema nama nista bolje.

p.s. takodje ne mislim da je afirmativno za lovce , bar na duze staze sto se uopste ne pominje divljac vec samo cista lova. A i divljac je cista lova, to znamo svi ali se niko nije usudio da pomene jer bi potkacio veeeliki broj... itd..itd...da ne gusim,
NE SVIDJA MI SE.....ima mnogo propusta.
 
Tema je aktuelna i veoma znacajna za lovni sport i lovacku organizaciju Srbije. Ono sto se izdesavalo u posledwih par godina nama lovcima ne ide u prilog. Lovac sam od 1980. godine i lov dozivljavam ore svega kao priliku za druzenje i opustanje sa prijateljima. Zato mislim da preko ovih zloupotreba u LSS ne smemo lako preci. Veoma je znacajno misljenje sireg clanstva i svih lovackih udruzenja. Skupstina je pred nama. Ona nece biti samo izborna. Mora dati odgovore ko je odgovoran za zloupotrebe. Pojedinci? Ja mislim da nisu krivi samo pojedinci iz LSS. Sta je sa organima LSS? Nadzorni odbor nije znao sta se radi? Komisija za MFP nije bila ukljucena? Pa sta je radila. Uostalom, hajde da vidimo sta misle i ostali prijatelji lovstva.
 
"Veoma je znacajno misljenje sireg clanstva i svih lovackih udruzenja"

Da , veoma je vazno, samo da napomenem da je vecina onih koji su imali sansu da skidaju kajmak to i ucinila! Cast izuzecima! A sto se lovackih udruzenja i lovaca tice, to je jasno da se raduju svakom otkrivanju zloupotreba ali isti tako se razocaraju kada na kraju pojede "vuk magarca"! I predsednici i sekretari lovackih drustava su vecinom deo onih sto skidaju kajmak! I oni su u dosluhu sa ovima "gore", jedni druge podrzavaju i zahvaljujuci njihovoj solidarnosti, lovista su sve siromasnija! A o lovcima niko i ne razmislja, njima je ipak vaznije da dodje neki Talijan, Austrijanac, Slovenac........ i donese lovu, podele, nesto prijave i posalčju u kasu LSS-a ........ i tako dalje!
A sire clanstvo su lovci, ali njih niko nista i ne pita!!
 
Iskreno voleo bih da profesor Zoran Popovic bude novi predsednik LSS. Ako neko citav zivot posveti lovstvu izucavajuci ga na naucnoj osnovi i stekne najvisa akademska zvanja, zahvaljujuci svom radu i istrazivanjima, mislim da zasluzuje da bude predsednik LSS-a.
 
"Veoma je znacajno misljenje sireg clanstva i svih lovackih udruzenja"

A sire clanstvo su lovci, ali njih niko nista i ne pita!!

Dragi prijatelji, upravo zato sto delim Vase misljenje da se sire clanstvo, osnosno obicni lovci, uglavnom i ne pita kad su u pitanju kadrovska resenja za Lovacki savez Srbije, ja pozivam na siru akciju i ukljucivanje. Ako na predstojecoj skupstini LSS ne bude na dnevni red stavljena i odgovornost prethodnog rukovodstva, ta skupstina ne bi trebala biti ni odrzana. Sam izbor novog rukovodstva, bez detaljnog rasvetljavanja zloupotreba starog, nece u principu doneti nista novo. Zato, uticimo na nase delegate na skupstini da pokrenu i u dnevni red uvrste i pitanje odgovornosti.
 
Dragi prijatelji, upravo zato sto delim Vase misljenje da se sire clanstvo, osnosno obicni lovci, uglavnom i ne pita kad su u pitanju kadrovska resenja za Lovacki savez Srbije, ja pozivam na siru akciju i ukljucivanje. Ako na predstojecoj skupstini LSS ne bude na dnevni red stavljena i odgovornost prethodnog rukovodstva, ta skupstina ne bi trebala biti ni odrzana. Sam izbor novog rukovodstva, bez detaljnog rasvetljavanja zloupotreba starog, nece u principu doneti nista novo. Zato, uticimo na nase delegate na skupstini da pokrenu i u dnevni red uvrste i pitanje odgovornosti.
Slazem se potpuno i vec sam izneo svoj stav povodom toga.
Ako sve gurnemo pod tepih, i sve prodje ko da nista nije bilo, samo ce se privremeno primiriti i opet sve po starom, sto opet za nas znaci odugovlacenje i dalje srozavanje lovstva. Zato nam ne treba skupstina, neka se samoproglase, kao sto su neki vec ucinili, valjda su bogom dani.z;)

Moj "delegat" je na zalost, previse uplasen sopstvenim opstankom, ne zna sta ce i kako ce, ne sme jer su i njemu prljave ruke al' misli da se ne zna sve, a gresi, zna se i sire , a znam i ja, a taj problem ima vecina i vasih delegata, 'ajte, za svakoga u svakom ataru se zna ko je i sta je i koliko zivi duze od gubera koji mu pripada, a tu duzinu koja mu fali nadoknadjivao je nekako. Kaljave Parkirane lade nive, dzipove, s registarskim brojem, xx-xxx, ispred odredjenih restorana i muljanje "necega" debelo umotanog u krpe i satorska krila iz pozadine auta, vidjali ste svi nekim danima. Itd...itd...da ne pricam dalje, pricajte i vi malo.

Samo da vas obavestim da je Pantelic skoro dao intervju u kome upozorava na katastroflano stanje divljaci u Srbiji , jer to smatra svojom prof.obavezom. Pitam se samo sta je sa tom prof. obavezom bilo pre, kako se tek sad setio da ima i tu obavezu a imao je pre, samo je cutao.z:((

O tome sam vec skrenuo paznju, da se sada za skupstinu, nigde ne pominje stanje divljaci, zbog koje lov i postoji,naprotiv i dalje se kroz stampu i na TV plasiraju bajke za malu decu, to je velika greska. I dalje se hajkaci i pise se vrlo negativno za siru javnost koja sve to takodje prati.
Emisije Lov i ribolov koje pogledam svaki put kad mogu na RTS su katastrofalne, beskrajne reprize, umesto pozitivne promocije lovstva i prirode, divljaci i to na nacionalnoj TV , i dalje su trulo retrogradne, pune lupetanja koja veze s mozgom nemaju, a imajte u vidu da to moze videti svako. Time bi se hitno neko trebao pozabaviti.
 
Ок, сви комантари Capreolus-a су на месту. Али већина наших ловаца не излази на НЕТ и треба их анимирати да покажу шта мисле. Ја сам председник једног ЛУ, али нисам члан Скупштине ЛСС. Мој делегат у Скупштини ЛСС је частан човек, у сваком погледу.И има мандат свих нас из ЛУ да покрене питање одговорности, и појединачне и колективне. Надам се да ће добити подршку осталих делегата. А оне делегате који су "зацементирани" и мисле да су богом дани, односно незаменљиви, треба одмах заменити.
Познајем доста ловних радника широм Србије и знам да су већина честити и поштени људи. Ни један од њих није био у телима ЛСС. На пример: Драган Томић, из ЛД "Мачва" из Шапца.Знам да дели наше ставове. А пре неки дан су му на врата долазили неке црногорске "делије" да га "убеде" шта је добро а шта не и зашто је Томица Радосављевић "најбоље решење".... Ово само треба да нам буде подстрек да енергишно рашчистимо са олошем.
Зато, анимирајмо људе за добробит ловства и наших млађих ловачких нараштаја z:).
 
Ponovo se priča ista priča, ista meta isto odstojanje. Sve je to trebalo iznova, novi ljudi - mladi ljudi puni energije koja jedino mogu izneti ovu muku. Članski doprinos se ponovo planira na visokom nivou, skresane su sve stavke osim PLATA za čiji je budžet, sastavljen od strane privremenih organa po saznanjima, skresan sa 20 na 19 miliona. Znači da plate stručnoj službi, gazdama Saveza, umesto proseka od 180 hiljada biće 170 hiljada. Niko više ne pominje krivičnu odgovornost. Odgovorni treba da nadoknade načinjenu štetu i da vrate pare.
 
Znam da vecina nasih kolega nema internet ili retko posecuje forume, ili i ne zna da ga koristi, steta je sto i udruzenja bar nemaju po jedna komp i internet vezu sa ostatkom sveta. Culi bismo stvarno svashta, mnogo brze i tacnije od ljudi sa lica mesta.

Ne znam kako da ih animiramo da se cuje i njihov glas koji je skoro identican sa ovim sto mi pisemo.

Ne mislim na "lovacku elitu" mislim na nase dobre postene kolege lovce kojih ima i to puno ali za neke i ne znamo dapostoje jer se nismo imali prilike sresti.

Evo,i puricbb samo potvrdjuje najgori moguci scenario za lovstvo srbije, pojeo vuk magarca, guramo po starom dok nas ne omlate zeleni. Imamo srece sto su jos potpuno neorganizovani i zaokupljeni svojim svadjama i nemaju kad da se bave nama.

p.s. pokusacu da prenesem intervju Pantelica, da vidite sta pise covek, sada!
 
Ne znam sta je , nece da prodje post.\
Lackovicu, sad vidim da si iz zemuna. Jeste li vi pre par godina imali tamo puno problema ako me pamcenje dobro sluzi,milsim da je bas bilo silne frke oko zemuna.

Ako ne gresim, imao bi da nam preneses zanimljiva iskustva....
 
slazemo se da je gospodin iz Sapca posten ali se nije kandidovao ali zato glasajte za Dr. Zorana Popovica jer je to pravi covek za Savez castan i posten i veliki strucnjak.A Vi cete verovatno glasati za Gero ali nije on covek za to.
 
Pozdrav kolega Capreolus, vidim da ima ljudi koji stvarno žele da sačuvaju ovo malo organizacije što nam je ostalo jer za ovu vrstu hobija predstoji velika borba sa kojekakvim organizacijama koje se bave svim i svačim. Ne želim da prejudiciram ništa svojim postovima ali zar nije strašno da običan lovac mora da proda "krišku sira" da bi platio članski doprinos, a imajući u vidu dosadašnje nenamensko trošenje para, "veliki beogradski moćnici" će da to da "arče" na ono što im padne napamet tog jutra. Fondove divljači su i do sada čuvali lovci i u velikoj meri sačuvali o čemu svedoče lovne evidencije. Man`te se kampanja i preko interneta.
 

Back
Top