pomoć u vezi kupovine laptopa

pa reko covjek da mu treba neki normalan laptop a ne digitron

Druze ako je tebi nesto od 3GB rama , Core2Duo , i 250 GB hardom digitron, ja ne znam sta ti je onda laptop...Bas volim kad neko po forumima prica kako je sve sranje i sve slabo i nista ne valja. Najbolje da svi uzmemo po jedan HP 9000 Superdome Server i da sa njime browseujemo po netu i da citamo mailove... ja sam razmisljao da ga uzmem samo mi je 64 procesora i 2 TB rama nekako malo a i nisam bas vičan radu u HP-UX...btw..ne verujem da bi uspeo da ispuni moje "ogromne" zadatke koje inace radim sa racunarom...
 
Meni licno kupovina laptopa za "posao i igrice" je kontradiktorna. Laptopovi takvih mogucnosti su jako skupi. Ukoliko je laptop namenjen za posao uzimi laptop sa max. 15.4" ekranom inace ces se iskilaviti tegleci ga. Ja sam cimao MSI 17" do Amstardama par puta i doslo mi da ga bacim (firmin). Ukoliko ces laptop koristiti kao zamenu za desktop onda uzmi 17". Procesor svakako Intel Core2Duo u oba slucaja. Memorija 2GB je sasvim dovoljno za posao, ukoliko neteras neki Eclipse ili Visual Studio. Za igranje pravilo je isto kao iza desktop sto vise to bolje, mada sto kolega rece ako je 32bit-ni OS onda nista preko 3.25GB nece se videti. HDD najbitnije je da je pouzdan 160GB je sasvim OK za sve namene. Jako bitan faktor je baterija, dobro se raspitaj koliko baterija moze da izdrzi. Jeftiniji laptopovi imaju baterije sa 4 celije i drze svega sat vremena. Graficka karta je prica za sebe, ako je za posao onda integrisana i to Intel, ako je za igranje onda nVidia bez deljene memorije (iako je i ona fizicki integrisana). Od ostalih stvari WiFi i eventualno BT. Mada dobar deo korisnika ovo drugo retko koristi. Ostalo je manje vise isto za sve laptop-ove. E da jako bitna stvar, tastatura probaj dobro kakva je. Ima ih tako losih da posle manje od godine pocnu da ispadaju tasteri. Ja licno koristim low-end laptop BENQ A52E i zadovoljan sam, za ono sto meni treba je super. Trenutno na njemu teram Windows 7 build 7000 i radi bolje nego XP (za sada).
Konkretno za posao neki od Lenovo modela T61 npr.
Za Igranje neka Toshiba sa nVidia grafikom.
To bi ja izabrao da danas kupujem laptop.
 
Imam ponudu da kupim laptop HP dv6 3060ez sledecih specifikacija:
Processor: Intel Core i7-720QM @ 1.60 GHz (Turbo 2.8 GHZ) 6MB cache

RAM:4GB DDR3 (podrzava do 8 GB DDR)

GPU: ATI Mobility Radeon HD 5650/1 GB DDR3/128bit

HDD: SAMSUNG 640GB/5400 RPM/8MB Cache/SATA 3.0Gb/s

Ekran:39.6 cm (15.6"), High-Definition HP BrightView Touchscreen Display (built-in capacitative digitizer with multi-touch gestures) (1366 x 768)

Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim uredjajem i da li valja cemu za cenu od 300e?
Testiran sve radi i funkcionise, malo koriscen u izgledu perfektan.
Unapred hvala
 
Imam ponudu da kupim laptop HP dv6 3060ez sledecih specifikacija:
Processor: Intel Core i7-720QM @ 1.60 GHz (Turbo 2.8 GHZ) 6MB cache

RAM:4GB DDR3 (podrzava do 8 GB DDR)

GPU: ATI Mobility Radeon HD 5650/1 GB DDR3/128bit

HDD: SAMSUNG 640GB/5400 RPM/8MB Cache/SATA 3.0Gb/s

Ekran:39.6 cm (15.6"), High-Definition HP BrightView Touchscreen Display (built-in capacitative digitizer with multi-touch gestures) (1366 x 768)

Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim uredjajem i da li valja cemu za cenu od 300e?
Testiran sve radi i funkcionise, malo koriscen u izgledu perfektan.
Unapred hvala

ne vredi 300 evra jer je to prva generacija i7 procesora
 

Back
Top