Bozje Kraljevstvo-Stvarna vladavina ili...?

Petorka

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
428
z:poz:

Bozje Kraljevstvo je osnovna tema Biblije. Isus je propovedao Bozje Kraljevstvo kao jedino resenje svih problema na zemlji. Da li Isus tretira Bozje Kraljevstvo kao stvarnu vladavinu ili ne?
1.Ko je Kralj Bozjeg Kraljevstva?
2.Ko sacinjava Bozje Kraljevstvo?
3.Gde je Bozje Kraljevstvo?
4.Ko su podanici Bozjeg Kraljevstva?

z:hi:
 
OK to je tvoje licno misljenje. Cenim iskrenost.

z:poz:

Hm, ma o čemu ti to keve ti???:hahaha:

Jesi li ti ovo napisao? (ovo dole)

Bozje Kraljevstvo je osnovna tema Biblije. Isus je propovedao Bozje Kraljevstvo kao jedino resenje svih problema na zemlji. Da li Isus tretira Bozje Kraljevstvo kao stvarnu vladavinu ili ne?
1.Ko je Kralj Bozjeg Kraljevstva?
2.Ko sacinjava Bozje Kraljevstvo?
3.Gde je Bozje Kraljevstvo?
4.Ko su podanici Bozjeg Kraljevstva?

Sad obrati pažnju na boldovane reči... pa posle toga obrati pažnju na moj post... i videćeš sledeće... istinu a ne mišljenje... samim tim, nema ti tu shta da cenish ili poshtujesh...z:p
 
z:poz:

Bozje Kraljevstvo je osnovna tema Biblije. Isus je propovedao Bozje Kraljevstvo kao jedino resenje svih problema na zemlji. Da li Isus tretira Bozje Kraljevstvo kao stvarnu vladavinu ili ne?
1.Ko je Kralj Bozjeg Kraljevstva?
2.Ko sacinjava Bozje Kraljevstvo?
3.Gde je Bozje Kraljevstvo?
4.Ko su podanici Bozjeg Kraljevstva?

z:hi:

Jehovini Svedoci garantuju spasenje za 144.000 vernika.
Ostali će da izvise u najgorim mukama dok će ovi dobitnici nagrade da češu jaja u raju.
Katolici i Pravoslavci garantuju samo za 2...
Nejasno da li se bira po jedan iz svakog tabora...
 
z:poz:

Bozje Kraljevstvo je osnovna tema Biblije. Isus je propovedao Bozje Kraljevstvo kao jedino resenje svih problema na zemlji. Da li Isus tretira Bozje Kraljevstvo kao stvarnu vladavinu ili ne?
1.Ko je Kralj Bozjeg Kraljevstva?
2.Ko sacinjava Bozje Kraljevstvo?
3.Gde je Bozje Kraljevstvo?
4.Ko su podanici Bozjeg Kraljevstva?

z:hi:

zapravo ja bih ga nazvao carstvom bozijim.
 
Hm, kakve reči... ''kralj, podanici, kraljevstvo... '' pa nije ni čudo shto ste imali inkviziciju, shto imate Opus Dei... z:mrgreen:

Inkvizicija nema veze sa boldanim rečima (uzgred-ako si mod, onda ti ovakve postove najmanje očekujem od tebe)., a ja imam neko drugo pitanje:

z:poz:

Bozje Kraljevstvo je osnovna tema Biblije. Isus je propovedao Bozje Kraljevstvo kao jedino resenje svih problema na zemlji. Da li Isus tretira Bozje Kraljevstvo kao stvarnu vladavinu ili ne?

Di piše u Bibliji da je Božje kraljevstvo osnovna tema?? Di piše da je Isus propovedao Božje kraljevstvo kao jedino rešenje svih problema?

Ne kažem da ne piše, nego me čisto zanima di piše, i koje je tvoje mišljenje?

Kada se već pozivamo na citate. z:)
 
Inkvizicija nema veze sa boldanim rečima (uzgred-ako si mod, onda ti ovakve postove najmanje očekujem od tebe)., a ja imam neko drugo pitanje:



Di piše u Bibliji da je Božje kraljevstvo osnovna tema?? Di piše da je Isus propovedao Božje kraljevstvo kao jedino rešenje svih problema?

Ne kažem da ne piše, nego me čisto zanima di piše, i koje je tvoje mišljenje?

Kada se već pozivamo na citate. z:)


Evo samo nekoliko stavaka koje ovog momenta imam u mislima:Isaija 9:6 ; Danilo 2:44 ; Psalam 72:8

2.Timoteju 4:18 ; 1.Korincanima 15:50 ; Psalam 11:4

Luka 17:20,21

z:poz:
 
Inkvizicija nema veze sa boldanim rečima (uzgred-ako si mod, onda ti ovakve postove najmanje očekujem od tebe)., a ja imam neko drugo pitanje:



Di piše u Bibliji da je Božje kraljevstvo osnovna tema?? Di piše da je Isus propovedao Božje kraljevstvo kao jedino rešenje svih problema?

Ne kažem da ne piše, nego me čisto zanima di piše, i koje je tvoje mišljenje?

Kada se već pozivamo na citate. z:)

Hm, čime vas rane kad tako dobro kapirate?
Pazi, citirao sam ovog tvog kolegu... a ne Bibliju!
Dalje, da ti(vam) nacrtam... šta je značilo to što sam rekao...
Elem, blago i nama i vama dok imamo takve kao što ste vi! Kapirash li sada???z:p
 

Jehovini Svedoci garantuju spasenje za 144.000 vernika.
Ostali će da izvise u najgorim mukama dok će ovi dobitnici nagrade da češu jaja u raju.
Katolici i Pravoslavci garantuju samo za 2...
Nejasno da li se bira po jedan iz svakog tabora...

Nece cesati jaja.
Sta ce raditi niko ne zna da odgovori.
Prema ucenju JS dusa=telo+duh, a oni koji ne budu dobili kartu za najplodniji pasnjak rodic su u novim telima ovde na Zemlji.
Moja pretpostavka je da sva tela biti ustrojena i sa povadjenim pojedinim zlezdama odgovornim za produkciju polnih hormona, jer posto je zagarantovan vecni zivot, daljim radjanjem i mnozenjem bi se na Zemlji ponovo zapatilo previse ljudi:eek:
Tu mozda i lezi odgovor zasto su ljudi izleteli iz raja tvorac je skontao da je izdao pogresnu zapovest na pocetku.
Sto se ostaloga tice, poznato je da ne mogu svi da budu lepi, pametni i uspesni, tako da sve sto se bude radilo na idealnom pasnjaku nece imati nikakvog smisla, svi slikari ce slikati remek dela, svi pisci ce pisati iste savrsene romane sa samo jdnom temom ljubav prema tvorcu i nikome drugom, svi naucnici ce smisljati savrsene pronalaske koji nikome nece ni trebati, jer ce sve sto je neophodno biti dato od tvorca. Usput tvorac i nije odusevljen naucnicima i cesto ima nesto sprocu znanja, sto bez ic blama jasno i izrazava u svom izvestaju.
Zivot bez smisla...........
 
U cemu je razlika?

vidi ovako, , namerno sam naveo ovo jer , iz onih citata koje je naveo petorka, vidimo da pise carstvo nebesko, , a za carstvo zemaljsko , ja nigde ne videh, osim u nekoliko reci hristovih, recimo blago krotkima jer ce naslediti zemlju, , mada se ne govori o nikakvom carstvu,

a razlika moze biti , da oni koji naslede carstvo bozije , koje tela ova nasa i krv nemogu naslediti , bice na nebesima, a oni sa manjim zaslugama nasledice novu zemlju, sa mogucnoscu da se uznesu i na nebu,

a mi sada ne vidimo nikakvu novu zemlju, niti hrista , niti pocetak vladavine, a kamoli raj, jer nam je jasno da sve sto se danas zbiva nije ni nalik raju,

hristov drugi dolazak bice vidljiv, jer veli , i gle ugledace ga svako oko , i oni koji ga probodose, i na drugim mestima, veli da ce njegov dolazak biti trenutan, , govori seo danu , noci, casu, onda da budemo budni, o,, mogao bih navoditi , mnogo citata , ali tek kada se izostri diskusija
 
umoricju se...z:lol:z:lol:

bozje carstvo je u srcu

a dolazak hrista je kad umes da slusas i chitas rechi pozitivnoz:)

hrist je rechz:)

samo sto mi kad slusamo nekog ili chitamo nesto imamo urodjenu sumnju,pa kad nam lichi na nesto lose onda tako dozivljavamo

poenta je da svaki put chitas kao dete,tj da razumes sta zeli da kaze sagovornik

znas ono ko ima usi i oci neka chuje i vidi

recimo svaka pesma govori neku istinu do koje je stigao onaj chija je pesma

tako i knjige

to je mnogo jednostavnoz:lol:z:lol:
 
Nece cesati jaja.
Sta ce raditi niko ne zna da odgovori.
Prema ucenju JS dusa=telo+duh, a oni koji ne budu dobili kartu za najplodniji pasnjak rodic su u novim telima ovde na Zemlji.
Moja pretpostavka je da sva tela biti ustrojena i sa povadjenim pojedinim zlezdama odgovornim za produkciju polnih hormona, jer posto je zagarantovan vecni zivot, daljim radjanjem i mnozenjem bi se na Zemlji ponovo zapatilo previse ljudi:eek:
Tu mozda i lezi odgovor zasto su ljudi izleteli iz raja tvorac je skontao da je izdao pogresnu zapovest na pocetku.
Sto se ostaloga tice, poznato je da ne mogu svi da budu lepi, pametni i uspesni, tako da sve sto se bude radilo na idealnom pasnjaku nece imati nikakvog smisla, svi slikari ce slikati remek dela, svi pisci ce pisati iste savrsene romane sa samo jdnom temom ljubav prema tvorcu i nikome drugom, svi naucnici ce smisljati savrsene pronalaske koji nikome nece ni trebati, jer ce sve sto je neophodno biti dato od tvorca. Usput tvorac i nije odusevljen naucnicima i cesto ima nesto sprocu znanja, sto bez ic blama jasno i izrazava u svom izvestaju.
Zivot bez smisla...........

Tema je Bozje Kraljevstvo.
 
Kako bog ima veoma čudne kriterijume za svoj selektivni izbor pa kako je jednom izabrao ovako...
Prva Koričanima 1:27...

''Nego što je ludo pred svetom ono izabra Bog da posrami premudre; i što je slabo pred svetom ono izabra Bog da posrami jako.''

veoma je zanimljivo kakvu će selekciju praviti za prijem u carstvo NA ZEMLJI.
felix.gif
 
pa jel vladas prsticjimaz:lol:z:lol:

i ostalim delovimaz:lol:z:lol:

imas slobodnu volju da radis sta hocjes,samo sto pusenje truje,droga ubija itd...

zaboravljas lose i ides unapred bez osudjivanja sebe,drugog,boga itd...

a ako volis boga,sebe,druge,lako je da napredujes..

problem je sto mi komplikujemo ili trazimo vodjstvo,a imas iskustvo zapisano u svetim knjigama

jednostavnoz:)
 

Back
Top