Kako izgleda vas poslovni dan

Stizem na posao u 5-25 h. Do 5-55 h pregledam izvestaj radova II smene, razmisljam i pravim plan za taj dan. :dash: Dolaze kolege iz drugih radnih jedinica da mi kukaju. U 6-05 h delim raspored radova. :udriglavu: U 6-25 h odlazim kod kolege u kancelariju na kafu :kafa: (gde se okupimo, rukovodioci i zamenici) i razgovaramo o danasnjim i kratkorocnim planovima kao i o neobaveznim stvarima (najvise). Od 7-00 h do 9-00 h vrsim kontrolu izvodjenja radova (kvalitet, kvantitet), raspravljam se i svadjam sa zabusantima, kontrolisem stanje u magacinu, trebujem (sam sebi)... :rtfm: 9-00 h do 9-30 h dorucak. Posle 9-30 h sve isto kao od 7.00 h do 9.00 h samo sto jos zovem dobavljace, saradnike, partnere, trazim cene, ponude, profakture, donosim odluke o nabavkama. :rtfm: Vecno se pojavi neki neresiv ili veci haos za koji trebam da intervenisem. :per: Svi se nesto prave ludi i blesavi.... U 12-00 h ponovo kafa sa kolegama :super: Do 13-50 h i dalje kontrole .... a zatim :gace: kuci pa onda :azdaja: a usput dok ne pocne novi radni dan :think: razmisljaj o planu za sutra kao i o planu na srednjorocnom novou, a malo redje i na dugorocnom.

Ako moze da udje u poslovni dan, posle radnog vremena na Krstarici najvise vezano za tematiku "samostalno poslovanje, preduzetnistvo, preduzece ...)
 
Poslednja izmena:
Svaka cast. U principu je ok, samo ako počneš da realizuješ ideju "preduzetnik", te kafe i doručke u tačno vreme ćeš prvo poremetiti... a odlazak u 13.50 ćeš zaboraviti skroz :)

Šalu na stranu, prođe ti dan dok trepneš. Svašta može da se postigne ako imaš dobro organizaciju i planiranje vremena i obaveza.
 
Svaka cast. U principu je ok, samo ako počneš da realizuješ ideju "preduzetnik", te kafe i doručke u tačno vreme ćeš prvo poremetiti... a odlazak u 13.50 ćeš zaboraviti skroz :)

Šalu na stranu, prođe ti dan dok trepneš. Svašta može da se postigne ako imaš dobro organizaciju i planiranje vremena i obaveza.

normalno da mi dan nije ovako sablonski. Ne mogu svaki dan posebno da opisujem. Dorucak je zvanicno od 9-00 do 9-30 h ali ponekada doruckujem i u 11-00 h. Cesto ostanem i produzeno pa cak i ceo dan tako da ona primedba za 13-50 h ne vazi, U 70% slucajeva mi je kratak radni dan i kao sto rece prodje dok trepnes. Na posao ne odlazim da bi uzivao, pio kafe i da bi mi proslo vreme vec zbog toga da nesto doprinesem sto me i cini zadovoljnim.

Pa ne diskutuje se ovde valda samo o mojem radnom danu. Sta je sa vasim ?
 
Ustajem u 6h, u pola 8 sam na poslu, gde radim na tel. centrali, prosleđujem faksove, vodim evidenciju promena pojedinih cena i kurseva, dolazne/odlazne pošte, kuckam razne ponude, poruđbenice, dopise,ugovore,... Uveče odem na ples i to mi da energiju za sledeći radni dan.z:dm:
 
Poslednja izmena:
normalno da mi dan nije ovako sablonski. Ne mogu svaki dan posebno da opisujem. Dorucak je zvanicno od 9-00 do 9-30 h ali ponekada doruckujem i u 11-00 h. Cesto ostanem i produzeno pa cak i ceo dan tako da ona primedba za 13-50 h ne vazi, U 70% slucajeva mi je kratak radni dan i kao sto rece prodje dok trepnes. Na posao ne odlazim da bi uzivao, pio kafe i da bi mi proslo vreme vec zbog toga da nesto doprinesem sto me i cini zadovoljnim.

Pa ne diskutuje se ovde valda samo o mojem radnom danu. Sta je sa vasim ?

O tome se i radi sto ne.Svoj si radni dan u kratkim crtama vec opisao.Ne znam na ciji zahtev ili zelju si ovo ostaloz:kiss:
 
Ovo je skroz iskreno... Mada kod extra-kompleksnih operacija ipak volim da budem prisutan da ne bude greške

Ne moraju biti kompleksne radnje i situacije.Desi se npr.zaposlenom u banci da odobreni iznos kredita pogresno ukuca,umesto 100.000,milion evra.I tako covek sam sebi slucajno skoci u stomak.Ako nema nekoga da ga ispravi.Ko radi,taj i gresi.
Ako jovan mislis,na gusenje,to je druga stvar.Nije ni svrha ni poenta gusiti zaposlene.Ali da li ih ostavljas bez kontrole i nadzora u potpunosti?
 
Ne moraju biti kompleksne radnje i situacije.Desi se npr.zaposlenom u banci da odobreni iznos kredita pogresno ukuca,umesto 100.000,milion evra.I tako covek sam sebi slucajno skoci u stomak.Ako nema nekoga da ga ispravi.Ko radi,taj i gresi.
Ako jovan mislis,na gusenje,to je druga stvar.Nije ni svrha ni poenta gusiti zaposlene.Ali da li ih ostavljas bez kontrole i nadzora u potpunosti?

Napisao sam u svom prvom postu "vrsim kontrolu izvodjenja radova (kvalitet, kvantitet), raspravljam se i svadjam sa zabusantima".
Pa ja sam ovde na nekom propitivanju i proceni ! Valjda cu zadovoljiti kriterijume.
 
Suština nije u gušenju, već u praćenju kako ne bi došlo do greške. Doduše neki ljudi izgube kompas pa počne gušenje tokom vremena... :)
Ali u principu, postoji kategorija ljudi koja je realno nesposobna da funkcioniše bez nadzora i prosto mora neko da ih prati stalno - ti ili ovlašćeni provereni poslovođa. I to razumem, ali takvi ljudi su plaćeni u skladu sa svojim mogućnostma. To odvaja rukovodioce od onih koji to nisu. Sposobnost samostalnog rešavanja problema.

Kod prostih poslova je manji rizik i normalno da ni kontrola nije obavezno striktna.

Moja struka je nešto vrlo zapetljano - kao inženjer sam, a opet nisam... kao ekonomista sam a ni to nisam... a najmanje sam ono zašta sam se školovao čitav život.
 
Odslušao sam svih 5 godina tehničkog fakulteta, položio 35 od 36 ispita... paralelno razvijao posao od 2. godine faxa...a posle je ponestalo vremena i volje i ostade tako. Delatnost koju sad obavljam nema veze sa medicinskom tehnikom i opremom za koju sam se školovao, tako da i kojim slučajem jesam diplomirao, ne radim posao u struci. Trenutno radim menadžerske poslove u proizvodnji i uslugama, a kad napravim prostora 2-3 meseca da smanjim tempo rada, pozabaviću se diplomom, čisto da stavim na vizitku dipl. ing. :)
 
Ja nemam ni jedan fakultet,ali kao da imam tri.I celog zivota radim ono sto nema veze sa mojom strukom.Diplome mi ne smetaju,one su povoljnost,ukoliko se raspolaze sa njima na ok nacin.To uostalom covek uradi sebe radi.Ako je razlog tome da bi se drugima iskazivao,onda je los povod i manjka mu samopouzdanja,pa se mora negde svrstati.Ne mislim ni na kog konkretno sa topica.
Fakultet koji traje 5 godina je zahtevan,bez daljnjeg.Ako ce se na doktorat jos 5
 
Odslušao sam svih 5 godina tehničkog fakulteta, položio 35 od 36 ispita... paralelno razvijao posao od 2. godine faxa...a posle je ponestalo vremena i volje i ostade tako. Delatnost koju sad obavljam nema veze sa medicinskom tehnikom i opremom za koju sam se školovao, tako da i kojim slučajem jesam diplomirao, ne radim posao u struci. Trenutno radim menadžerske poslove u proizvodnji i uslugama, a kad napravim prostora 2-3 meseca da smanjim tempo rada, pozabaviću se diplomom, čisto da stavim na vizitku dipl. ing. :)

Zakljucujem da si isao na T.F. Mihajlo Pupin u Zrenjaninu :) zato sto oni imaju taj tvoj smer. Ja sam na tom Faxu zavrsio smer Diplomirani Inzenjer za upravljanje tehnickim sistemima -odrzavanje masina :sanke:

To uostalom covek uradi sebe radi.Ako je razlog tome da bi se drugima iskazivao,onda je los povod i manjka mu samopouzdanja,pa se mora negde svrstati.Ne mislim ni na kog konkretno sa topica.

Evo, sam cu sebe da prozovem. Neka misli ko kako i sta hoce ali je bolje imati fax, pa neka neko misli da sam ga zavrsio radi drugih. Mozda i jesam, ali se nesto i nauci i znaci u zivotu pa makar zbog statusa u drustvu ako nizasta drugo.
 
Poslednja izmena:
Zavrsena skola-krojac.Bavila sam se maloprodajom,veleprodajom,uvozom-predstavnistvo,izdavastvom,i sada ovo cime se bavim.
Fax sam po sebi,neka misli ko sta hoce,naravno.Sto se tice statusa,fax nije zagarantovana prolazna karta,ako se ne poseduju jos neke osobine.Osim toga uvek ima neko ko ima vise,ali nije poenta mahati time.Moja sestrica je diplomirani molekularni biolog na doktoratu u americi.Sad bi ja po tim kriterijumuma trebala misliti da svako ko nema slicno,vredi manje?
 

Back
Top