Voznja na strane table??

mtaric

Početnik
Poruka
13
Znam da je dosta pisano o ovome na raznim temama ali mene zanima konkretan slucaj.
Da li mogu voziti auto sa italijanskim tablicama u Srbiji, a imam grcku poslovnu vizu na 6meseci??
Ko zna ili je vozio stranca nek pise.
Hvalaz:dm4:
 
Mne-boy: Jel te zaustavljala policija i sta obicno traze i pitaju??
Nemam boravak u inostranstvu,samo vizu multi poslovnu.
Hvala i ako mozes napisi neka tvoja iskustva sa voznjom na strane table.
Pozdrav

Nosi sa sobom fotokopiju pasosa jer obicno ti traze pasos (ja ga, iz razloga da ga dje ne izgubim, ne nosim sa sobom). Traze ti punomoc ali ni to ti nije frka, otidji u bilo koju ADAC poslovnicu sa licem na kog se auto vodi i za 5 minuta ces dobit´ papir. Internacionalna vozacka dozvola ti i treba i ne treba, zavisi kako murkana zbunis. :)
Ja godinama vozim auta na strane tablice i samo sam jednom imao malo vecu nepriliku na srpsko madjarskoj granici zbog toga. Sa unutrasnjom policijom nikad nista vjeruj mi.
 
Ono sto ja znam... Pre dve godine sam se vozio sa devojkom kolima njenog oca koja imaju strane table i zaustavila nas je policija i dobro su nas istraumirali. Kao prvo vlasnik stranih kola mora biti u kolima dok ih vozis, ako nije tu auto se oduzima i to je carinski prekrsaj. Auto se oduzima privremeno dok se ne utvrdi vlasnik. Drugo ti koji vpzis auto moras imati vizu zemlje iz koje ti je auto ili da imas neki papir kao sto je americki zeleni karton (slicbo imas i za madjarsku, nemas pasos i ne mozes da glasas ali imas sva ostala prava). A sta je u tvojok licnoj karti je nebitno. Konkretno devojkin otac zivi u Vojvodini i tera kola sa stranim tablama... Covek ima sve papire i niko ga ne dira...
Trece treba ti zeleni karton.
Ovo sve sto pisem je iz licnog iskustva kad nas je zaustavila policija i sta nam je lik tad rekao...
Inace to isto vece zaustavila nas je jos jedna patrola i oni nam nista nisu rekli... Tako da bolje vidi na sajtu policije ili se nekako kod njih informisi...
 
Nebitno je da li je vlasnik vozila prisutan, ako imas njegovo ovlašćenje.
Nikakve vize i radne dozvole nisu dokumenti koji ti omogućavaju da voziš vozilo registrovano u inostranstvu.
Jedini kriterijum je DA NISI REZIDENT REPUBLIKE SRBIJE, što znači da ne smeš imati(ili pokazati) ličnu kartu sa našom adresom. Ako imaš radnu dozvolu u inostranstvu, onda ti se boravak upisuje u pasoš, na osnovu čega možeš u inostranstvu izvaditi ličnu kartu za stranca...
 
1. mozes da vozis stranca samo drzave u kojoj imas prebivaliste ili drzave iz koje ti je viza, ako i hoces da uzmes italijana, ne smije biti odjavljen u Italiji...( svi koji se prodaju kod nas sa italijanskim tablicama su odjavljeni ) i mora imati validno osiguranje (zeleni karton ) !!!

2. price da se vodi na janka ili marka ne prolaze jer to nece da ti da niko ziv, jer ako ti udaris auto a osiguranje je na njemu (mora biti na vlasnika vozila ) njemu sledece osiguranje za bilo koji auto skace za 20%.....tako da price da vozis na ovlastenje regularan auto ne prolaze....

3. ako napravis slucajno udes sa tim FALS OSIGURANJEM (od 10 evra, kod nas prave ispod Bukve) osiguranje od ostecenog naplacuje stetu od osiguranja koje si ti falsifikovao, a poslije se tebi pokrece KRIVICNA TUZBA I NADOKNADA STETE TOM OSIGURAVAJUCEM DRUSTVU U ITALIJI (ZAJEBANA STVAR) ako te odmah ne navata policija i tuzi za falsifikovanje

4 Znam sve jer sam vozio na Italijanske tablice i HRV pasos, ali sam cesto putovao za Italiju pa mi je to pilo vode, ali 100% neregularno, zeleni karton sam placao 5 eura i sad da ti ne nabrajam...

5. sad zivim u italiji i ovdje kosta za jedan auto srednje klase osiguranje za 6 mjeseci kad prve godine osiguravas auto na svoje ime oko 750 eura i onda ako ne pravis udese iz godine u godinu to spada postepeno.... .....kazem ti to jer niko nije lud da ti da da se vozis sa njegovim osiguranjem...

6. Mislim da sam pojassnio par stvari......mozes da vozis neregularno, neregularan auto sa fals osiguranjem dok ne naletis na policajca sa vise od 8 razreda skole...!!!

7. razmisli dobro i sretno
 
Poslednja izmena:
Pa mislim da nije ni malo komplikovano... :)

Ko se razume, da mi pojasni malo ovo : http://www.mup.gov.rs/cms_cir/sadrzaj.nsf/vozilo-registrovano-u-inostranstvu.h
Da li to znaci da ja kao njegovo dete mogu da vozim kola, ili moram da sam pod jednom od ovih 5 situacija, jer ako je tako ja imam indeks koji dokazuje da studiram?
Bas sam zbunjena, a ako zovem saobracajnu policiju traze sve podatke pre nego sto mogu da pitam nesto, a to mi se ne dopada. :confused: A AMSS me uputio na njih...
 
Znam da je dosta pisano o ovome na raznim temama ali mene zanima konkretan slucaj.
Da li mogu voziti auto sa italijanskim tablicama u Srbiji, a imam grcku poslovnu vizu na 6meseci??
Ko zna ili je vozio stranca nek pise.
Hvalaz:dm4:

Jel moze neko da mi kaze da li ja mogu da vozim kola, u vlasnistvu moga oca, koja imaju crnogorske tablice sa francuskim pasosem? Naravno uz ovlascenje.

LM, najbolje vam je da odete do najblize policijske stranice i dobicete najtacniji odgovor :p
 
Pa mislim da nije ni malo komplikovano... :)

Ko se razume, da mi pojasni malo ovo : http://www.mup.gov.rs/cms_cir/sadrzaj.nsf/vozilo-registrovano-u-inostranstvu.h
Da li to znaci da ja kao njegovo dete mogu da vozim kola, ili moram da sam pod jednom od ovih 5 situacija, jer ako je tako ja imam indeks koji dokazuje da studiram?
Bas sam zbunjena, a ako zovem saobracajnu policiju traze sve podatke pre nego sto mogu da pitam nesto, a to mi se ne dopada. :confused: A AMSS me uputio na njih...

Nisam video poruku :)
Sudeci po broju 5 ti bi mogla da vozis caletov auto :think: uz indeks
 
Možeš da voziš ako ti je prijavljen boravak BILO GDE osim u Srbiji.
Ukratko,ne smeš imati našu adresu u ličnoj karti.
Treba ti 'lična karta za stranca' iz države u kojoj boraviš.

možeš d voziš ako imaš strano ili dvojno državljanstvo, s tim što je poželjno da LK ili drugu dokumentaciju koja dokazuje tvoje strano državljanstvo nosiš u kolima, ako te zaustave...
 

Back
Top