horoskop

sta kaze posle sexa:
ovan-OK, 'ajmo ponovo!
bik-gladan sam, dodaj mi picu
blizanac-gde je daljinski?
rak-kad cemo da se vencamo?
lav-bio sam odlican, zar ne?
devica-moram da odmah operem posteljinu
vaga-svidelo mi se, ako se i tebi svidelo
skorpija-mozda bi trebalo da te odvezem?
strelac-ne zovi me, ja cu tebe
jarac-jel' imas vizit-kartu?
vodolija-'ajde sad da probamo bez odece
riba-kako rece da ti je ime?
ovo sam dobila juce od kume. iz mog (ogranicenog) iskustva mislim da je tacno za ovna, lava, vagu i devicu, a netacno za bika, blizanca i jarca. A, vi?

Ne verujem u horoskop...
 
sta kaze posle sexa:
ovan-OK, 'ajmo ponovo!
bik-gladan sam, dodaj mi picu
blizanac-gde je daljinski?
rak-kad cemo da se vencamo?
lav-bio sam odlican, zar ne?
devica-moram da odmah operem posteljinu
vaga-svidelo mi se, ako se i tebi svidelo
skorpija-mozda bi trebalo da te odvezem?
strelac-ne zovi me, ja cu tebe
jarac-jel' imas vizit-kartu?
vodolija-'ajde sad da probamo bez odece
riba-kako rece da ti je ime?
ovo sam dobila juce od kume. iz mog (ogranicenog) iskustva mislim da je tacno za ovna, lava, vagu i devicu, a netacno za bika, blizanca i jarca. A, vi?

z:D Dobri smo....

Al' netacno za Skorpiju...Ona bi sme stalno odmah..I re-run...
 
sta kaze posle sexa:
ovan-OK, 'ajmo ponovo!
bik-gladan sam, dodaj mi picu
blizanac-gde je daljinski?
rak-kad cemo da se vencamo?
lav-bio sam odlican, zar ne?
devica-moram da odmah operem posteljinu
vaga-svidelo mi se, ako se i tebi svidelo
skorpija-mozda bi trebalo da te odvezem?
strelac-ne zovi me, ja cu tebe
jarac-jel' imas vizit-kartu?
vodolija-'ajde sad da probamo bez odece
riba-kako rece da ti je ime?
ovo sam dobila juce od kume. iz mog (ogranicenog) iskustva mislim da je tacno za ovna, lava, vagu i devicu, a netacno za bika, blizanca i jarca. A, vi?

ovo je takva banalizacija znakova, da je to strasno
na osnovu nekih opstih karakteristika, izvukli su tako smijesne reakcije
ja sam vaga/skorpija... i citam sta kaze vaga i bas mi zao... opisase nas kao najgore sonje bez ikakvog stava... bezveze
pazi ribe... a tek jarca...
 
ja sam temo-ubica.....hehehhe

Kada danas govorimo o horoskopskom znaku pod tim podrazumevamo sazvežđe u kome se nalazilo Sunce u trenutku rođenja. Ali, prošlo je više od 2000 godina od kada su znakovi zodijaka dobili imena i od kada je određeno od kog do kog dana "traje" određen znak. Zbog precesije Zemlje sazvežđa zodijaka se pomeraju ka zapadu duž ekliptike, i naprave pun krug za 26.000 godina. Zbog toga se, od vremena kada je horoskop prvi put napravljen, zodijak pomerio za oko 1/12 punog kruga, odnosno tačno za jedan znak. Bez obzira na ovu promenu astrolozi i dalje koriste horoskop kakav je napravljen pre 2000 godina. Ovo znaci da astrološki znakovi nisu saglasni sa onim sto se u stvarnosti dešava na nebu.
 
Tako da na osnovu astronomskih istrazivanja, Sunce prolazi kroz sazvezdja u sledecem periodu:

OVAN: 18. aprila - 13. maja
BIK: 13. maja - 21. juna
BLIZANCI: 21. juna - 20. jula
RAK: 20. jula - 10. avgusta
LAV: 10. avgusta - 16. septembra
DEVICA: 16. septembra - 30. oktobra
VAGA: 30. oktobra - 23. novembra
SKORPIJA: 23. novembra - 29. novembra
ZMIJONOSA: 29. novembra - 17. decembra
STRELAC: 17. decembra - 20. januara
JARAC: 20. januara - 16. februara
VODOLIJA: 16. februara - 11. marta
RIBE: 11. marta - 18. aprila

e ja ispala devica....vidi vidi....:)
 
ja sam temo-ubica.....hehehhe

Kada danas govorimo o horoskopskom znaku pod tim podrazumevamo sazvežđe u kome se nalazilo Sunce u trenutku rođenja. Ali, prošlo je više od 2000 godina od kada su znakovi zodijaka dobili imena i od kada je određeno od kog do kog dana "traje" određen znak. Zbog precesije Zemlje sazvežđa zodijaka se pomeraju ka zapadu duž ekliptike, i naprave pun krug za 26.000 godina. Zbog toga se, od vremena kada je horoskop prvi put napravljen, zodijak pomerio za oko 1/12 punog kruga, odnosno tačno za jedan znak. Bez obzira na ovu promenu astrolozi i dalje koriste horoskop kakav je napravljen pre 2000 godina. Ovo znaci da astrološki znakovi nisu saglasni sa onim sto se u stvarnosti dešava na nebu.

heheheh sokrate z:lol: samo se opusti i prilagodi z:mrgreen:
 
ja sam temo-ubica.....hehehhe

Kada danas govorimo o horoskopskom znaku pod tim podrazumevamo sazvežđe u kome se nalazilo Sunce u trenutku rođenja. Ali, prošlo je više od 2000 godina od kada su znakovi zodijaka dobili imena i od kada je određeno od kog do kog dana "traje" određen znak. Zbog precesije Zemlje sazvežđa zodijaka se pomeraju ka zapadu duž ekliptike, i naprave pun krug za 26.000 godina. Zbog toga se, od vremena kada je horoskop prvi put napravljen, zodijak pomerio za oko 1/12 punog kruga, odnosno tačno za jedan znak. Bez obzira na ovu promenu astrolozi i dalje koriste horoskop kakav je napravljen pre 2000 godina. Ovo znaci da astrološki znakovi nisu saglasni sa onim sto se u stvarnosti dešava na nebu.

Olja, nemo' se mesas, ja bas hocu da budem vodolija, i ne zelim u ribe, ali nikako...a, i tacno je ono sto kazu :)
 

Back
Top