Je li Hrvatska napala i okupirala RSK '95. godine?

Da li je Republika Hrvatska napala i okupirala RSK 1995. godine?


  • Ukupno glasova
    86
  • Anketa je zatvorena .
Хрватска је игнорисала право конститутивности српског народа, а АВНОЈевским границама је добила територије које историјски ни по једном параметру не заслужује.

То нема понуђено у анкети, па ћу се изјаснити за опцију ДА z:mrgreen:
 
Hrvatska nije nijednom iskreno i otvoreno pregovarala sa krajiškim Srbima,nego je započela otcepljenje zločinom u Gospiću i zločinima u Osijeku i Vukovaru.Nažalost Srbi nisu shvatili hrvatske poruke kako treba i nisu uništili infrastrukturu,naoružali se kako treba i redovno sprovodili vojnu obuku.Bez ozbiljnog pristupa situaciji i ozbiljnih srpskih vojnih akcija moralo se desiti to što se desilo.
 
Mislim na balkance sve skupa, mogu isto tako reci MI LJUDI sa planete zemlje, ja ljude delim na dobre i lose i nikako drugacije.
Ponovo si otvorio nik i ostao demagog.Ako ne postoji većina dobrih ljudi na svakoj strani,nema pregovora.A ako si imao dobru ocenu iz istorije možeš vrlo lako da ukapiraš da ljudi nisu niti mogu da budu dobri.
 
Ponovo si otvorio nik i ostao demagog.Ako ne postoji većina dobrih ljudi na svakoj strani,nema pregovora.A ako si imao dobru ocenu iz istorije možeš vrlo lako da ukapiraš da ljudi nisu niti mogu da budu dobri.

Pa slazem se sa ovim zadnjim, kao sto rece agent Smith u "Matriksu", ljudi su virus planete

A nik sam ponovo otvorio jer sam zaboravio sifre i lozinke starog itd svejedno...
 
Aha.A kakve veze ovo što si rekla ima sa Krajinom i krajiškim Srbima?:sanke:

Pa Hrvati su branili svoju teritoriju, doduše na pogrešan način. To je deo njihove republike, kao što je Kosovo deo Srbije.
Bitno je čija je teritorija po Ustavu a ne ko ima više upisa u katastar. Da to gledaš Kosovo bi bilo čisto albansko pošto su naši pametnjakovići sve prodali.
 
Pa Hrvati su branili svoju teritoriju, doduše na pogrešan način. To je deo njihove republike, kao što je Kosovo deo Srbije.
Bitno je čija je teritorija po Ustavu a ne ko ima više upisa u katastar. Da to gledaš Kosovo bi bilo čisto albansko pošto su naši pametnjakovići sve prodali.
Sad širiš temu stvarima koje nemaju veze sa Krajinom.Hrvati nisu imali nikakva prava da pljačkaju i ubijaju Srbe,al' valjda su ti ti ljudi strani pa te nije briga.Što se tiče šiptara oni katastarski poseduju tek negde oko 40% teritorije Kosova uz svu zemlju koju su kupili od Srba.
 
Sad širiš temu stvarima koje nemaju veze sa Krajinom.Hrvati nisu imali nikakva prava da pljačkaju i ubijaju Srbe,al' valjda su ti ti ljudi strani pa te nije briga.Što se tiče šiptara oni katastarski poseduju tek negde oko 40% teritorije Kosova uz svu zemlju koju su kupili od Srba.

Ja nisam ni rekla da su imali pravo da bilo koga pljačkaju i maltretiraju i ubijaju. Sve to, uključujući etničko čišćenje, spada pod domen ratnih zločina za koje treba naći odgovorne i suditi im. Ali da su imali pravo da reaguju - jesu.


Ovo za 40 posto nisam znala, bila sam ubeđena da je mnogo više. Odakle ti podatak?
 
Svet ne gleda ni katastar ni status Kosova za vreme SFRJ, u nama vide samo zlo a u Albancima samo zrtve, Kosovu daju ono sto RS nema sanse da dobije iako je realnije, jednostavnije i bolje, nije im cak smetalo sto je Kosovo najveci centar svih oblika kriminala, baza za rasturanje droge po celoj EU, plus mudzahedini itd...glavno da se Srbi kazne, Nemacka je najvise radila na tome, ne mogu da prebole sto su onakva sila 2 puta dobili po nosu od ljutih Srba...

SFRJ je bilo najidealnije resenje, jedino je i funkcionisalo, ALI.......vecina odlucuje...
 
Da me ne popljuvaju svi odreda. z:mrgreen:

Šalu na stranu - ozbiljno pitanje. Pravo glasa imaju samo svi koji su glasali na mojoj drugoj temi (ako zaista ne mogu i komentar baciti), a koji nisu tamo a ovde jesu, pozivam da se tamo uključe u diskusiju.


"Je li Hrvatska napala i okupirala RSK '95. godine?"

Шта си хтео са постављањем ове теме?

Да повучеш паралелу са оном твојом другом темом???

: "Je li Srbija napala i okupirala SAP Kosovo '89. godine?"


Ово није уопште озбиљна тема!

Никако не могу да схватим ово, овакво постављање тема
него као ПРОВОКАЦИЈЕ....или навлачење дискутаната на "танак лед"


Да ли може Србија те `89. године да се стави у исту раван са Хрватском `95.:?:



Србије је `89. била у саставу СФРЈ,...
а Хрватска 1995.је била већ призната,
самостална држава (иако противправно). ...
а Срби у Хрватској 22.децембра.1990. године су били избачени из Устава као констутивни народ,
па проглашени националном мањином!!!!


Шта желиш да постигнеш са овом темом???


.
 
"Je li Hrvatska napala i okupirala RSK '95. godine?"

Шта си хтео са постављањем ове теме?

Да повучеш паралелу са оном твојом другом темом???

: "Je li Srbija napala i okupirala SAP Kosovo '89. godine?"


Ово није уопште озбиљна тема!

Никако не могу да схватим ово, овакво постављање тема
него као ПРОВОКАЦИЈЕ....или навлачење дискутаната на "танак лед"


Да ли може Србија те `89. године да се стави у исту раван са Хрватском `95.:?:



Србије је `89. била у саставу СФРЈ,...
а Хрватска 1995.је била већ призната,
самостална држава (иако противправно). ...
а Срби у Хрватској 22.децембра.1990. године су били избачени из Устава као констутивни народ,па проглашени националном мањином!!!!


Шта желиш да постигнеш са овом темом???


.

Istine radi ....

U Hrvatskoj su 17.VIII.1990. godine, točno tri mjeseca nakon izbora, lokalni Srbi podigli barikade oko Knina i okolnih mjesta ("balvan-revolucija"), što je bio i prvi čin nasilja koje će eskalirati do rata.

Ustav je donesen 22.12. 1990.

Dakle,nisu se pobunili zbog Ustava.....
 
Da me ne popljuvaju svi odreda. z:mrgreen:

Šalu na stranu - ozbiljno pitanje. Pravo glasa imaju samo svi koji su glasali na mojoj drugoj temi (ako zaista ne mogu i komentar baciti), a koji nisu tamo a ovde jesu, pozivam da se tamo uključe u diskusiju.

Isto kao shto Srbija nije mogla da okupira Kosovo jer je to srpska teritorija, tako ni Hrvatska nije mogla da okupira RSK... Napala jeste, ali okupirala nije... Dakle, odgovor je ne.
 
Наравно да јесте, какво је то дебилно питање !
Не само окупирала него и начинила највећи етноцид после II св. рата.
И они су сами свесни тога да Северна далмација, Вуковар, Дубровник, Истра,...
никад нису били хрватски нити ће бити
ма колико се трудили.
 
Isto kao shto Srbija nije mogla da okupira Kosovo jer je to srpska teritorija, tako ni Hrvatska nije mogla da okupira RSK... Napala jeste, ali okupirala nije... Dakle, odgovor je ne.

Само што је тад циљ био очување Југославије а не очување НДХ коју је Туђман форсирао са својим СС јединицама (црнокошуљашима).
 
Koje gluposti.Hrvatska nije bila međunarodno priznata kad je započela rat protiv garnizona JNA i zločine u Gospiću,Osijeku i Vukovaru a Srbi su bili katastarski vlasnici većine teritorija na kojima su se nalazili.

Evo je piciginix rekao dio srži proglema.
Srbi u Krajini su u ljeto 1990. dizali barikade i tzv. "balvan revolucijom praktički podijelili Hrvatsku na 2 dijela.
Sve u namjeri destabiliziranja Hrvatske. Da ne spominjem razne mitinge Jovana Raškovića, pokušaj atentata na Franju Tuđmana u Benkovcu i druge stvari.
Ali je poanta u tome da je sve to neko morao da financira. Krajina nikad nije bila bogata.
A višemjesečno mitingašenje i nerad i seoske straže neko treba platiti.
Šta misliš odakle pare?

I ono što RTS, tadašnja TV Beograd nije prenjela. U svom mahnitom divljanju i mitingašenju, Srbi su maltretirali i protjerivali Hrvate u Hrvatskoj daleko prije bilo kakvih hrvatskih provokacija. Kojih je također bilo.

E sad se postavlja pitanje zašto su Srbi bili toliko protiv nove vlasti u Hrvatskoj.
Njih su sustavno ubjeđivali da na vlast dolaze ustaše i da će ih poklati.
A pravi razlog je bio da se sačuva makar nešto teritorija, jer je bilo jasno da će se Hrvatska odvojiti čim bude uvjeta za to.

Srpska propaganda žrtvovala je krajiške Srbe za svoje interese, a krivicu prebacuje na
druge.
 

Back
Top