Ko je uništio SFRJ?

Pogledaj rezultate ankete: Ko je unistio SFRJ ?

Glasova
121. Ne možete glasati na ovu anketu
  • Slovenci, Hrvati i Muslimani

96 79,34%
  • Srbi, Crnogorci i Makednoci

25 20,66%
Strana 1 od 30 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 734

Tema: Ko je uništio SFRJ?

Starosedelac C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1290

Question Ko je uništio SFRJ?

Vidim, malo malo pa anketa ko je napao koga i ko je poceo sta prvi.
    Pre nego sto je bilo sta pocelo ucesnici buducih (tj. proslih) dogadjanja nisu ni postojali kao jedinke, vec je postojala samo SFRJ i zato je ona prva i jedina koja je napadnuta i kasnije unistena.

Zanima me sta mislite ko je napao i unistio drzavu svih nas, Socijalisticku Federativnu Republiku Jugoslaviju ?

p.s. spoljasnji faktori nisu u igri, jer da nije bilo volje medju domacinima, taj film nebi gledali.
    A Mari usque ad Mare

Legenda
    Učlanjen
    13.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    367

Podrazumevano Re: Ko je napao Socijalisticku Federativnu Republiku Jugoslaviju ?

Makedonci, naravno.

Znachi, druga opcija.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    11.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ko je napao Socijalisticku Federativnu Republiku Jugoslaviju ?

Citat Original postavio C0NSIGLIERI Pogledaj poruku
    Pre nego sto je bilo sta pocelo ucesnici buducih (tj. proslih) dogadjanja nisu ni postojali kao jedinke, vec je postojala samo SFRJ i zato je ona prva i jedina koja je napadnuta i kasnije unistena.

Zanima me sta mislite ko je napao i unistio drzavu svih nas, Socijalisticku Federativnu Republiku Jugoslaviju ?

p.s. spoljasnji faktori nisu u igri, jer da nije bilo volje medju domacinima, taj film nebi gledali.

vlasi su krivi za sve

Ističe se podgorickimali (avatar)
    Učlanjen
    29.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    63

Anketa je glupava i odbijam da glasam

Legenda manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    153

То ђубре је направљено унишено и сјебано. Да смо били паметни грешку смо могли да увидимо и из те творевине изађемо. Пошто су нас усташе искористиле да створе себи државу, никако ми не можемо бити криви.
    Србија никада није ратовала са највећом светском силом. Русија је наш пријатељ.

Starosedelac SURbel (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    "...ево нас у казамату, на нама ланци звече" -Србија данас
    Reputaciona moć
    1118

Прва опција, али највише утицаја на распад СФРЈ (као и Србије) је дошао споља.

Zaslužan član Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    346

Ko je napao?

Pa niko.

A uništili su je svi zajedno.

Starosedelac
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1643

Nacionalisti, desilo se ono sta je vecina htela, birani su Slobo, Franjo i Alija, a oni iz vana su gledali i cudili se. Cude se i dan danas....

Zaslužan član
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

On je poceo prviiii........

Legenda Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    140

Štrumpfovi.

Starosedelac
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio HECTORIUS Pogledaj poruku
    Nacionalisti, desilo se ono sta je vecina htela, birani su Slobo, Franjo i Alija, a oni iz vana su gledali i cudili se. Cude se i dan danas....
    Misliš pomogli su logistički da se uništi Jugoslavija,pa se ''čude'' kako su uspeli?

Starosedelac
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1643

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Misliš pomogli su logistički da se uništi Jugoslavija,pa se ''čude'' kako su uspeli?
    Niko nas iz vana nije terao da se koljemo,a i da jeste opet je na nama hocemo li ili necemo zar ne?

Starosedelac
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Niko nas iz vana nije terao da se koljemo,a i da jeste opet je na nama hocemo li ili necemo zar ne?
    Ne postojimo ''mi'',nego Srbi,Hrvati,muslimani,Makedonci,Crnogorci i Slovenci.Pitaj ove ostale koji nisu Srbi da li su ikad osećali ili osećaju bilo kakvu bliskost s Srbima,da vidiš šta će ti reći.

Starosedelac
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1643

Ne postojimo ''mi'',nego Srbi,Hrvati,muslimani,Makedonci,Crnogorci i Slovenci.Pitaj ove ostale koji nisu Srbi da li su ikad osećali ili osećaju bilo kakvu bliskost s Srbima,da vidiš šta će ti reći.
    Kome to pricas, osetio sam na svojoj kozi tu "bliskost" koju spominjes, sam si tim recima potvrdio da smo sami krivi, mi, oni, ovi i oni, a svima je jedna stvar zajednicka - nacionalizam, sudbina je bila samo u nasim rukama (i njihovim),a ne u rukama onih iz vana, oni iz vana su hteli da NAS - "i mi i oni" - (SFRJ) prime medju prvima u EU, ALI...ne bi mi bili mi a ni oni oni zar ne? Bolje se klat nego radit, bolje crkve i dzamije pravit nego fabrike...fuj...bolje pljuvat i vredjat nego...itd...balkan story - OPET!

Starosedelac
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Kome to pricas, osetio sam na svojoj kozi tu "bliskost" koju spominjes, sam si tim recima potvrdio da smo sami krivi, mi, oni, ovi i oni, a svima je jedna stvar zajednicka - nacionalizam, sudbina je bila samo u nasim rukama (i njihovim),a ne u rukama onih iz vana, oni iz vana su hteli da NAS - "i mi i oni" - (SFRJ) prime medju prvima u EU, ALI...ne bi mi bili mi a ni oni oni zar ne? Bolje se klat nego radit, bolje crkve i dzamije pravit nego fabrike...fuj...bolje pljuvat i vredjat nego...itd...balkan story - OPET!
    Razlika između tebe i mene je ta što ja nikad neću da pljunem svoj narod pošto to nema nikakvog i smisla niti ću time dobiti bilo čije poštovanje.A nisam video ni jednog Slovenca ili Hrvata da radi tako nešto.Razmisli zašto.

Starosedelac
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1643

Razlika između tebe i mene je ta što ja nikad neću da pljunem svoj narod pošto to nema nikakvog i smisla niti ću time dobiti bilo čije poštovanje.A nisam video ni jednog Slovenca ili Hrvata da radi tako nešto.Razmisli zašto.
    Zasto mislis da ja pljujem bilo koga? OK, kad su nacionalisti u pitanju onda da, pa ciji su god, razlika izmedju tebe i mene je sto se ti previse opterecujes drugima i sto mrzis, sto NE VALJA, kako je istorija i pokazala, X puta jel? "Na pocetku bejase rec..." a na kraju mrtvi, sankcije i NATO ...

kisela bombona nije na forumu
    срећа долази у кућу где се чује смех
    Zaslužan član kisela bombona (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    630

Citat Original postavio Slaven777 Pogledaj poruku
    Ko je napao?

Pa niko.

A uništili su je svi zajedno.

Из овог одговора се види твоја "ОЗБИЉНА" намера у вези постављања
    оне 2 теме:

"Je li Srbija napala i okupirala SAP Kosovo '89. godine?"
    "Je li Hrvatska napala i okupirala RSK '95. godine?"

.
    "Лажу сви они који кажу да време лечи све ране. Не лечи. Не могу се овакве ране залечити, за њих нема мелема"

Starosedelac Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    751

niko je nije napao nego se trula tvorevina raspala u trenutku kada su hrvati i ostali crnogorci mogli da ostvare svoje nacionalne aspiracije...shto nije iznenadjujuce jer joj je to bio i cilj pri nastanku-da se svo smetje okoristi na rachun srpske pobede u 2 rata
    nasha najveca greshka u istoriji je shto smo ulazili u zajednicu sa hrvatima jer od tog trenutka oni kao paraziti degenerishu nash nacionalni prostor-do 1918. i zajednice sa otpadom srbija je iz decenije u deceniju sve jacha i veca a od ljubiavi sa "bratjom" dobijamo jasenovac,etnichka chishcenja i smanjenje teritorije koju naseljavaju Srbi
    Za drugu fekalnu tvorevinu zvanu SFRJ nismo imali izbora ali zato je za prvu sve samo nasha krivica
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

kisela bombona nije na forumu
    срећа долази у кућу где се чује смех
    Zaslužan član kisela bombona (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    630

..Не слажем се са овом констатацијом,...да страни фактори нису били у игри.
    С једне стране светска дешавања у то време ......
    ..... колико је СФРЈ одговарала, као таква
    другим светским силама,
    а
    са друге стране ко је на томе профитирао из саме СФРЈ, ....
    ко је "напао"
    институције државе СФРЈ.

Република Словенија, па Република Хрватска, нападом на Војску СФРЈ
    су извршиле удар на институције СФРЈ!

.
    Poslednji put ažurirao/la kisela bombona : 21.01.2009. u 06:43
    "Лажу сви они који кажу да време лечи све ране. Не лечи. Не могу се овакве ране залечити, за њих нема мелема"

Legenda Mitternachtsträumer (avatar)
    Učlanjen
    28.02.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    168

Voljom se manipuliše.

Od mene dosta.
    gialla come er sole
    rossa come er core mio

Starosedelac piciginx (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    627

Vidim, malo malo pa anketa ko je napao koga i ko je poceo sta prvi.Pre nego sto je bilo sta pocelo ucesnici buducih (tj. proslih) dogadjanja nisu ni postojali kao jedinke, vec je postojala samo SFRJ i zato je ona prva i jedina koja je napadnuta i kasnije unistena.

[B]p.s. spoljasnji faktori nisu u igri, jer da nije bilo volje medju domacinima, taj film nebi gledali.
    Ovo je isto ali malo drugčije postavljeno pitanje...

Elita
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kisela bombona Pogledaj poruku
    ..Не слажем се са овом констатацијом,...да страни фактори нису били у игри.
    С једне стране светска дешавања у то време ......
    ..... колико је СФРЈ одговарала, као таква
    другим светским силама,
    а
    са друге стране ко је на томе профитирао из саме СФРЈ, ....
    ко је "напао"
    институције државе СФРЈ.

Република Словенија, па Република Хрватска, нападом на Војску СФРЈ
    су извршиле удар на институције СФРЈ!

.
    Dijete drago, i ne znaš koliko si u krivu.

Savezno izvršno vijeće na čelu sa Ante Markovićem je 1991. goine donijelo odluku da JNA sa tenkovima izađe iz kasarni i rasporedi se na vanjske granice SFRJ na teritoriju SR Slovenije. Razlog toga bio je odbijanje Slovenije da surađuje s Beogradom po pitanju carinskog nadzora i prometa roba. Poznato "slovensko separiranje".
    I opet su bili u pitanju financijski interesi Beograda i Srbije.
    Srbija je silom htjela zaštititi svoj izvor prihoda.

Zašto je došlo do toga?
    Predsjedništvo SFRJ sastojalo se od predstavnika 6 republika i 2 autonomne pokrajine.
    Jednostavna matematika pokazuje da je Srbija bila vodeća u svim odlukama.
    Kad god se glasalo za neku odluku Hrvatska, Slovenija i BiH su bile preglasane.
    U samom startu svake odluke Srbija je imala glasove SAP Kosova, SAP Vojvodine, SR Crne Gore, a često je i Vasil Tupurkovski iz SR Makedonije držao stranu.

Takvo stanje postalo je neodrživo u januaru 1991. kad su na 14. Kongresu SKJ predstavnici SK Hrvatske i SK Slovenije, maltene prisiljeni da napuste kongres jer su se suprotstavili Miloševiću, a Kongres je nesmetano nastavio s radom.
    Tu je i javno pokazana tendencija Srbije da sebi podredi cjelokupnu SFRJ.

Eto, teško je reći da je Srbija htjela srušiti SFRJ, ali je nedvojbeno svojom politikom
    i ponašanjem glavni krivac što se to i dogodilo.

A što se napada na JNA tiče, istina je da su ljudi instinktivno sprečavali vojni udar u
    republikama, ali tada nije stradao, niti je povrijeđen niti jedan vojnik JNA. Tek kad je armija zapucala u Sloveniji, može se govoriti o oružanom otporu.

Ja ovo ne iznosim kao netko ko je to čitao iz neke propagande, nego kao svjedok tadašnjih događaja.
    Ovo je objektivno stanje kako je bilo onih dana, tako da me eventualna podmetanja
    da sam ovakav ili onakav ne diraju.
    Ovo je Istina.

Zaslužan član medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    193

Citat Original postavio ljubo_001 Pogledaj poruku
    Zašto je došlo do toga?
    Predsjedništvo SFRJ sastojalo se od predstavnika 6 republika i 2 autonomne pokrajine.
    Jednostavna matematika pokazuje da je Srbija bila vodeća u svim odlukama.
    Kad god se glasalo za neku odluku Hrvatska, Slovenija i BiH su bile preglasane.
    U samom startu svake odluke Srbija je imala glasove SAP Kosova, SAP Vojvodine, SR Crne Gore, a često je i Vasil Tupurkovski iz SR Makedonije držao stranu.
    Sa autonomašima u Vojvodini i problematičnim Kosovom, neće biti da su ti glasovi išli u podršku Srbiji, upravo suprotno. Zar nije upravo zbog toga došlo do varnica u onom preglasavanju Draže Markovića, '81 čini mi se? Zar nije to bio jedan od razloga zašto je srpsko rukovodstvo bilo protiv pokrajina?
    Politička scena u SFRJ tada je bila sve osim jednostavne matematike...

Elita
    Učlanjen
    07.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio medved_bg Pogledaj poruku
    Sa autonomašima u Vojvodini i problematičnim Kosovom, neće biti da su ti glasovi išli u podršku Srbiji, upravo suprotno. Zar nije upravo zbog toga došlo do varnica u onom preglasavanju Draže Markovića, '81 čini mi se? Zar nije to bio jedan od razloga zašto je srpsko rukovodstvo bilo protiv pokrajina?
    Politička scena u SFRJ tada je bila sve osim jednostavne matematike...
    Krajem osamdesetih nije bilo nikakvih autonomaša, a Slobo je u obje pokrajine postavio sebi vjerne ljude. Ne sjećam se ko je bio u Vojvodini, ali za Kosovo je član Predsjeništva bio Azem Vllasi, za Crnu Goru Momir Bulatović, a za Makedoniju Vasil Tupurkovski.
    Na sve te glasove Slobo je mogao mirno računati.

Zaslužan član
    Učlanjen
    01.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    300

Zasto mislis da ja pljujem bilo koga? OK, kad su nacionalisti u pitanju onda da, pa ciji su god, razlika izmedju tebe i mene je sto se ti previse opterecujes drugima i sto mrzis, sto NE VALJA, kako je istorija i pokazala, X puta jel? "Na pocetku bejase rec..." a na kraju mrtvi, sankcije i NATO ...

A sta su to nacionalisti?

Slične teme

1. word je unistio ceo dokument.ZASTO?????
    Autor Tara9184 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.01.2009., 19:38
  2. Kako je G17 unistio Srpsku banku A.D
    Autor RoccoS u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.12.2008., 13:50
  3. Ko je uništio fudbal u Srbiji?
    Autor Deki139 u forumu Fudbal
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 29.08.2008., 19:30
  4. Mirko Cvetkovic je unistio 88 kompanija