Kako instalirati MIKROFON?

Opet se zezate ljudi... Nemojte tako... Koliko ja znam mikrofon se ne instalira vec jednostavno postavi i ukljuci.. Naravno mikrofon ne stavljas na out vec na IN jer mikrofon sluzi za ulaz do braga, neces slusati muziku na njega. Dalje, kad nemas zvuka pa onda si negdje poremetio drajvere ili sta ali uradi sledece:
Restartuj komp a prije toga izvicu sve dzekove iz zvucne kartice i pokreni racunar. Ukljuci zvucnike tamo gdje su i bili ukljuceni i pogledaj na zvucnoj gdje je oznaka mikrofona i tamo ubodi tu bananicu od mikrofona, zatim lijepo otvori mikser koji imas u system try i ukljuci mikrofon (iskljuci MUTE) i podigni nivo klizaca na zeljenu visinu i progovori na njega. Radim sa muzikom dosta godina i nisam imao nikada problema sa mic.. To bi trebalo da bude to.. Poz.
 
GZ:
Opet se zezate ljudi... Nemojte tako... Koliko ja znam mikrofon se ne instalira vec jednostavno postavi i ukljuci.. Naravno mikrofon ne stavljas na out vec na IN jer mikrofon sluzi za ulaz do braga, neces slusati muziku na njega. Dalje, kad nemas zvuka pa onda si negdje poremetio drajvere ili sta ali uradi sledece:
Restartuj komp a prije toga izvicu sve dzekove iz zvucne kartice i pokreni racunar. Ukljuci zvucnike tamo gdje su i bili ukljuceni i pogledaj na zvucnoj gdje je oznaka mikrofona i tamo ubodi tu bananicu od mikrofona, zatim lijepo otvori mikser koji imas u system try i ukljuci mikrofon (iskljuci MUTE) i podigni nivo klizaca na zeljenu visinu i progovori na njega. Radim sa muzikom dosta godina i nisam imao nikada problema sa mic.. To bi trebalo da bude to.. Poz.
Imam lap top tako da imam zvucnike vec na njega...restartujem kom ali se nista ne desava...mikrofon mi sada i nije bitan ali ne uspevam da povratim ton na kompjuteru;nemogu da nadjem nista sto ima veze sa tonom pa da ga stelujem ili tako nesto...
 
Udji u ad remove program pa izbrisi audio drajver i aplikacije, pa ubaci cd osnovne ploce pa ponovo instaliraj ako ti je zvucna integrisana a ako nije to uradi sa njeni CDom.
Pre toga udji u kontrol panel pa na zvucniku ili sl. izaberi propertis tu imas razne opcije pa ako ti je nesto pogresno cekirano promeni ili idi na difolt, ovo bi trebalo da bude OK!
 
DIOGEN 1:
Udji u ad remove program pa izbrisi audio drajver i aplikacije, pa ubaci cd osnovne ploce pa ponovo instaliraj ako ti je zvucna integrisana a ako nije to uradi sa njeni CDom.
Pre toga udji u kontrol panel pa na zvucniku ili sl. izaberi propertis tu imas razne opcije pa ako ti je nesto pogresno cekirano promeni ili idi na difolt, ovo bi trebalo da bude OK!Windows mi kaze da instaliram new device driver...ali kako i koji i gde da ga nadjem?
 
Nisi rekao da imas laptop odmah.. E tu je malo situacija drugacija.. Prvo tvoja zvucna je 99% integrisana uz maticnu plocu.. Dakle ukoliko je taj Laptop novije generacije onda mora da posjedujes i drajvere za zvucnu karticu.. Ukoliko nemas onda ne brisi nista.. Idi za pocetak na My computer i desnim klikom otvori device manage ili samo manage ako koristis Xp. Dalje pogledaj sta ti kaze tamo.. Ako ima gresaka sa zvukom ili ako nedostaju drajveri onda ces znati da si pobrisao ili izmijenio parametre za zvuk. Dakle, ukoliko ti u device manageru pokaze zuti upitnik pored zvuka znaci da nije ispravno instalisano ili je da ne kazem ovako grubo pobrisano.. Dalje. ako ti se pokaze zuti upitnik a imas instalacione drajvere koje si trebalo bi da dobijes uz racunar onda pokreni obnovu ili instalaciju istih.. U svakom slucaju ih obnovi jer je mozda doslo do greske tvojim pokusajem da instaliras mikrofon. Dakle kad to zavrsis (instalises drajvere nanovo) bice potrebno da restartujes komp.. Nakon toga bi ti trebalo da nadje zvuk i da radi normalno.. Samo ako zelis nesto vise onda moras neke sitnice podesavati sam.. Inace direktnom instalacijom zvucnih drajvera sistem uvijek pdesi na default.. Dakle posle toga ubodi mikrofon i u mikseru podgni klizac na razinu na koju hoces pa bi trebalo to konacno da proradi... Javis ta si uradio.. Pod..
 
Ja jos uvek nemam tona na kompjuteru...onamo gde mi je bilo VOLUME ne moze nista da se radi jer mi kaze da nista nije povezano sa kompjuterom i ne mogu da regulisem ton itd. ...ako ima ko resenje neka javi jer nikako ne uspijevam da povratim ton...ako nema resenja na forumu ode kom. na popravku...Unapred hvala!!!!!!!!!
 
Ja jos uvek nemam tona na kompjuteru...onamo gde mi je bilo VOLUME ne moze nista da se radi jer mi kaze da nista nije povezano sa kompjuterom i ne mogu da regulisem ton itd. ...ako ima ko resenje neka javi jer nikako ne uspijevam da povratim ton...ako nema resenja na forumu ode kom. na popravku...Unapred hvala!!!!!!!!!
 
PROBLEM RESEN!!!!!!!!!!!!Posao sam na sajt TOSHIBA jer imam tu marku kom. tamo sam ukucao seriju mog kompjutera i oni su rekli koji drajver treba da instaliram...skinuo sam ga sa istog sajta i restartovao kom. to je sve...toliko od mene ako neko zabrlja kao ja da zna sta da radi!!!!!
 
Ja sam kupila slusalice i mirkofon, ali slusalice za telefon, koje naravno mogu da koristim i na kompu. Ali da li i mikrofon mogu da koristim npr za skype. Ja sam probala medjutim izadje mi da nemam mikrofon (nemam mikrofon ugradjen u laptopu) i tamo gde mogu da izaberem mikrofon, izadje mi None. Jel to moze da se namesti da radi..? Ili ovaj mikrofon radi samo na telefonu?
 
Ja sam kupila slusalice i mirkofon, ali slusalice za telefon, koje naravno mogu da koristim i na kompu. Ali da li i mikrofon mogu da koristim npr za skype. Ja sam probala medjutim izadje mi da nemam mikrofon (nemam mikrofon ugradjen u laptopu) i tamo gde mogu da izaberem mikrofon, izadje mi None. Jel to moze da se namesti da radi..? Ili ovaj mikrofon radi samo na telefonu?
Taj mikrofon može da radi samo na telefonu, pošto umesto 3 pina kao obične slušalice, on ima 4 pina, a taj 4-ti služi za mikrofon, tako da imaš sve u jednom konektoru.
Na laptopu imaš dva konektora, jedan za mikrofon i jedan za slušalice, slušalice sa mikrofonom za kompjuter, ili samo mikrofon, no ne preporučujem.
 

Back
Top