Modemski Username i Password za Telekom ADSL

PsYx

Početnik
Poruka
47
Da li neko zna modeski username i password za kacenje na Telekom ADSL? (btw ne mislim na username i password za konfigurisanje rutera koji se dobija od Telekoma).Nabavio sam neki ADSL modem pa mi trebaju ti parametri. Kad sam zvao teh.podrsku rekli su mi da to imam napisano u ugovoru, sto nije tacno. Ako neko ima tu informaciju ili neki noviji ugovor(ja sam ugovor za ADSL potpisao prilicno davno pa je zato moguce da u njemu ne pisu ti parametri) molim vas neka mi posalje odgovor treba mi to hitno...hvala.
 
Napisao sam da mi ne treba username i password da udjem na ruter!!! Zamenio sam telekomov ruter sa svojim modemom. Znaci da bih se povezao preko PPPoE konekcije(kao sto je npr. ADSL-a) potrebni su username i password sa kojima se taj modem ili ruter kaci tj vrsi autentifikaciju na ADSL port na telefonskoj centrali. Znaci da ponovim znam da su user i pass za telekomov HUAWEI ruter:admin, admin, ali ne trebaju mi ti parametri...
 
Mislim da znam o čemu se radi. I ja sam imao sličan problem kada sam kupio novi ruter. Rešio sam ga tako što sam ga resetovao, i sada mi ne traži više tu lozinku. U uputstvu koje si dobio uz ruter imaš objašnjenje kako da uradiš fabrički reset. Kod svakog rutera je to drugačije ...Ja sam na mom Linksysu držao reset dugme deset sekundi dok je ruter bio uključen na struju, i to je bilo to
 
Ljudi....evo ovako....nemam ruter!!! Imam modem. Modem je neupravljiv, not manageable, kako god. Ne moze mu se nikako pristupiti, ni preko weba ni preko telneta niti preko bilo cega sem preko TFTP-a a to mu sluzi samo da mu se upgrade-uje firmware. Takodje nema ni RESET dugme, zasto sto je glupa sprava koja radi na drugom sloju osi modela isto kao i oni obicni plasticni L2 kineski svičevi. Znaci evo jos jednom da objasnim za slucaj da me neko nije razumeo, a izgleda da svi nisu.... Kada potpisete ugovor sa Telekomom za ADSL on vam na koriscenje da RUTER, znaci NE ruter/modem ili modem nego BAS RUTER. Razlika izmedju rutera i modema je ta sto modem samo konvertuje signal jedne arhitekture u drugu(npr DSL u Ethernet, FDDI u Ethernet,...)a ruter sem toga radi jos kilo stvari(da ne nabrajam sad) sto znaci da taj ruter ima svoj web interfejs, svoj firewall, svoj NAT, itd. To takodje znaci da vas racunar zakacen na taj ruter ima i PRIVATNU IP adresu dodeljenu od strane tog istog rutera... E sad ja sam zeleo da ratosiljam tog rutera iz jednog jedinog razloga, a to je da bih na svom racunaru mogao da imam JAVNU IP adresu. I za to mi treba modem... Medjutim ako ethernet kabl koji ide iz ADSL modema ubodete u mreznu kartu nece se desiti ama apsolutno nista. Da bi se desilo nesto tj. da bi ste imali internet morate da napravite PPPoE konekciju na vasem racunaru a za to vam je potrebno da imate username i password, AL NE ONAJ SA KOJIM SE VI KAO KORISNIK KACITE NA RUTER DA BI STE GA KONFIGURISALI NEGO ONAJ SA KOJIM RUTER PRISTUPA ADSL PORTU NA TELEFONSKOJ CENTRALI, DSLAMu ILI CEMU GOD....znaci to nije admin, admin nego.......nesto drugo. Tu informaciju imaju u Telekomu, ali da bi je dobio moram da idem direktno u korisnicki centar, da cekam u redu, itd. Zato sam postavio temu, ako neko zna odgvor ili ako neko ima ostvaren ADSL kod Telekoma pise mu to u ugovoru(u mom ugovoru to ne pise) pa samo da mi izdeklamuje te dve reci....hvala
 
Упознат си са опцијом бекапа конфиг параметара. Јел тако.
Одради бекап и сачувај га на твоме диску. Отвори га са обичним текстуалним едитором.
Дај му један квери односно серч за јузер нејм и пасворд рецимо (влогин и впассворд) и готов си са тиме.

Ти си већ имао половину информацију. Унутар ппое подешавања могао си да видиш шта ти је логин нејм. А са чепркањем конфига пронашао си и лозинку.
 
Немој да пробаш, уради то и радиће.
Иначе, нема потребе да гледаш у уговору ништа тамо не стоје никакви параметри за ово, корисничка подршка још мање о томе зна они испред себе имају парче програма у коме се налазе информације које вуку из базе о теби и пар упутстава како се шта конфигурише како би теби помогли везано за модеме и рутере. Уживај и без неурозе.
 

Prilozi

  • 12.jpg
    12.jpg
    13,5 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
Ето. :)
Погледај под тим уређајем које си параметре подесио, нешто си прескочио.

Стани мало, где побеже.

Мало читам оно што си писао ти ако хоћеш да дигнеш неки сервер убаци га у дмз зону на порту рецимо 80 ако је веб сервер примера ради па ће рутер да пребацује саобраћај са тог порта на тај сервер и тако даље. Имаш пуно опција немој одма да пуцаш на једну опцију што си замислио.

Него, шта би на крају са всус сервером јеси ли успео да октлониш проблем са упдејтом јесу ли корисници продисали на крају. :)
 
Poslednja izmena:
Necu nista da stavljam u DMZ. Imam kuci jedan Linksys Wireless ruter. Taj linksys je na svom wan interfejsu dobijao ip adresu od telekomovog rutera. I sad cimanje mi je bilo da pustam portove i na jednom i na drugom ruteru. Mogao sam da otkljucam sve al to mi nije resenje. Ocu da fitriram saobracaj...Ovako mi je lakse: stavim modem i na wanu od linksysa dobijem javnu ip adresu i sve sto imam da konfigurisem mi je na tom linksysu...Malo sam guglao i nasao da na modemu moraju da se podese jos neki parametri samo sto je problem sto ja modemu ne mogu da pridjem nikako. Posle sam nasao na Planetovom sajtu(posto je modem planet) da ima neki Windows utility za konfigurisanje modema, medjutim tog utility-ja nema za download na njihovom sajtu ?!?!? :dontunderstand: A sto se tice WSUS-a tu smo se kolega i ja ubili da nadjemo resenje dok se on na kraju nije setio da nije ostavio default port na WSUSu kada ga je instalirao nego ga je promenio, pa smo samo taj parametar promenili u grupnoj polisi i posle je sve sljakalo kako treba z:)...
 
Значи у том грму је лежао зека за упдејт всуса. :)
Нећу да те питам даље о том уређају пошто видим да желиш остатак тога сам да урадиш што и ценим код људи, али ћу ти дати један хинт: Џорџ Фауст је својевремено на овоме подфоруму креирао једну тему и писао о коришћењу адванс функција у гуглу, већ има тамо да неби писали. То би могло додатно да ти помогне.
Здраствуј досвиданија брат. :mafijas:
 
Poslednja izmena:
Не бих да отварам нови тред па ћу се једноставно надовезати овде јер је мање више иста прича.
Ја имам hg520c, покушавам да сазнам ppp pass за адсл јер морам да пребацим рутер у бриџ мод како бих урадио пројекат за факс ип6 тунелованје (нажалост овај рутер не пропушта протокол 41 чак и када ставим у дмз).
Скинуо сам са рутер ras и rom-0 у нади да ћу наћи пасс али без успеха. Када отворим фајл могу да видим просте cli команде као што су
Kod:
wan dmt2 db tlb 2
wan dmt set bngrelink 0
wan hwdmt afe set ecpause 4000 4000
Али нигде нема команде која сетује пасс. Цео фајл не садржи усернаме и пасс у читљивом формату (радио сам querry за пасс или username za ppp koji je vidljiv u web configuratoru).

Да ли неко има идеју на који начин могу да нађем овај пасс унутар фајла?

Хвала и Христос се роди!
 

Back
Top