Islamska zajednica Sandžaka?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zna li neko nešto o pod(j)eli na dv(ij)e zajednice? Mislim na uzroke, kada, kako, zašto i kako izgleda budućnost?
Ја бих исто то волео знати, јер то се кува у мом комшилуку пошто живим у Србији, а санџачки муслимани имају сепаратистичке претензије и жељу за независном муслиманском државом "Санџак". Што се тиче ове њихове поделе то слабо знам. Знам да су ту главни муфтија Зукорлић и муфтија Зилкић. Један је лојалан држави Србији а други је повезан са муслиманима у БиХ од којих добија директиве и ради на цепању Србије и одвајању Санџака. Такође, ту играју улогу и муслимански политичари Сулејман Угљанин и Расим Љајић. Један подржава једног од ових муфтија а други другог. Такође, ту играју улогу и српске партије ДС и ДСС, једна подржава једне муслимане а друга друге. Такође, ту су и Вехабије (исламски покрет) који такође у тим Санџачким (Рашким, српски назив за Санџак је Рашка, Санџак је Турски окупаторски назив за српску област Рашку) поделама игра неку улогу. Сад не знам да ли је ова подела повезана са тиме што муслимана у свету има подељених у две велике групе - шити и сунити.

Можеш наћи преко претраживача на нету више о овоме, а могли би и ови што пишу на темама о Исламу да напишу шта знају о овоме практичном проблему у нашем дворишту, у нашој Србији.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top