Ове године ће у свету обележити...

У свету је протеклу годину обележио:


  • Ukupno glasova
    17
  • Anketa je zatvorena .

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Закаснио сам са овом анкетом кад је то било актуелно, али како је данас инаугур...ација (јесам успео да напишем?), ето згодног повода. А оно што је обележило прошлу, највероватније обечежава и ову годину, у свету, си кларо...

Дакле(м), у анкети НИН-а "познати" су одговарали, и код онога што је обележило светске догађаје најчешћа су била два одговора
1) Избор Барака Обаме
2) Светска економска криза.
Па да видимо шта ви мислите. Узгред, то је и мали тест за оне који гласају, јер по томе се види ваше поимање света. Можда и не морам да објашњавам, ако неко баш жели - хоћу драге воље.

Шта код нас обележава није овде тема, само да додам да је за наше "познате" проглашавање "nezavisne Kosova" било главна тема само за 4% испитаних (неко је то избројао, па послао писмо)... Не бих рекао да је то због самоуверености, односно да су анкетирани толико сигурни да од "nezavisne Kosova" нема ништа па им није битно. Пре ће бити да је нешто друго у питању, но то је већ други (психо) тест.

п.с. Има и трећа опција, да не би неки смарали...
 
Кинези су индиректно довели до светске кризе. Распитај се мало зашто наднице нису могле да расту деценијама, па су давани кредити на све јер је у Америци пораст потрошње императив. У Европи је другачије, тамо мало-мало па генерални штрајк, а богами и насилне демонстрације :)
 
2008. u svetu - SEKA
2008. kod nas - nezavisnost Kosova

2009. u svetu - bemliga, neam pojma
2009. kod nas - SEKA

Биће СЕКА и ове године у свету... А код нас Сека Алексић... Важи?
Ма тек је игранка почела. Ено Ирци национализовали неку банку... Мада, пошто има англо-префикс, могу то представити као националну победуz:mrgreen:
 
Само да додам - ставке су емпиријске. У новогодишњем броју НИН-а тако су се опредељивали људи. Да су у већем броју навели нешто треће можда бих навео, а вероватно не би ни било ове теме, јер не бих дошао до неког закључка о смислу за реалност оних који су као нешто постигли у животу. Шта ли онда очекивати од "обичних смртника" ;)
 
Ма доста су сморили и кад је изабран.
Него то је можда главни светски догађај већини овде, шта га знам...
А шта је теби, ако није тајна?


Мени су главни догађаји: проглашење независног Косова, Динкићеве бесплатне акције, и последњи избори као још једна превара народа од стране ДОСоваца како би задржали власт.

А за Обаму - избори к'о и сваки амерички избори, не разумем зашто се широм света толико полаже рачуна (или наде) у америчке председнике.
 
Добро, неки очигледно не раздвајају спољне од унутрашњих догађаја. Мада потпуне разлике и нема. У уводном посту сам рекао да је само 4% наших "селебритиз" рекло да је проглашење "Kosova"-e најважнији домаћи догађај (а могли су навести и домаће и стране). Добро је видети на овом форуму да су људи патриотскији од оних "јавних"...

Што се тиче спољних односа, да разрешимо ребус, ако некоме није било јасно.
Коме је најбитнији избор Барака Хусеина, тај вероватно мисли како је "Америка још једном показала како је велика, како је 'прескочила своју снеку', како ће 'црни принц' све проблеме решити"... бла-бла, сигурно би такав боље то рекао од мене. Мада, могуће, има и неких "расно свесних" које је потресло што је црнац, па још Хусеин, постао председник Америке. Мени је лично много важније са каквим се људима дружи... а то му баш и није за похвалу.
Они којима је светска економска криза обележила догађаје барем свет посматрају реалније. Криза јес' настала у Америци, али не мож' Америка све да реши, све и да хоће. Но да не детаљишем, доста је да су ови други реалним, а коришћењем органа који се зове мозак ипак се може доћи до различитих закључака.
 

Back
Top