СНС захтева оцену уставности Статута Војводине!

Djuka_SNS

Aktivan član
Poruka
1.763
Tanjug

SNS će najverovatnije zatražiti prethodnu ocenu ustavnosti
Srpska napredna stranka će, najverovatnije, ukoliko dobije podršku trećine poslanika republičkog parlamenta, zatražiti prethodnu ocenu ustavnosti Predloga Statuta Vojvodine pred Ustavnim sudom, najavio je danas zamenik predsednika SNS Aleksandar Vučić

Ukazavši da je SNS uradila pravnu analizu Statuta Vojvodine, Vučić je na konferenciji za novinare ocenio da je taj Predlog protivan interesima Srbije i njenih građana, kao i da je u suprostnosti sa srpskim Ustavom.
Prema njegovom mišljenju, Vojvodina, kao autonomna pokrajina, ne može imati međunarodno-pravni subjektivitet, koji po Ustavu pripada samo Srbiji.
On je na sve srpske stranke apelovao da, pre nego što pristupe usvajanju Predloga Statuta, još jednaput dobro razmisle u šta će uvesti Srbiju ukoliko krenu u usvajanje tog akta.
Vučić je ovom prilikom kazao i da je članstvo Vlaške stranke kolektivno pristupilo SNS i da je postignut dogovor kako i na koji način će se štititi prava Vlaha u Srbiji, njihov autohtoni jezik i pismo.
Predsednik Vlaške stranke Slobodan Perić istakao je da je ta stranka u SNS našla partnera i da će potpisani sporazum omogućiti da Vlasi po prvi put u svojoj istoriji u republičkom parlamentu imaju svoje predstavnike.
 
Само државнички и у националном интересу. Вама у СРС остављамо да бацате клетве са говорнице.

Samo da se zna da je državnik koštunica prvi o tome pričao, ne kradite mu ideje jer je već rekao da neće sa vama jer ste se prodali tadiću.
 
То мораш њега тако сујетног да питаш. Он је човек који је 101 % аутистичан и некако као да има жељу за самоуништењем своје странке. Ником није јасно што је такав, али ми ћемо му увек пружати руку сарадње. Ево и признаћемо да је ДСС јачи од нас, само да заједничким снагама оборимо режим.
 
Очекујем да се у ДСС дозову памети и да коначно кренемо са сарадњом. Ми сарадњу нудимо и СРС. На њима је да прихвате или да не прихвате.

Kažeš da je koštunica sujetan, pa onda nudite saradnju srs-u, a znaš i sam koliko je šešelj tek sujetan. Samim tim znaš i da nema ništa od toga.
Gde ste onda u celoj priči?
Koaloicioni potencijal?
 
Што ће морати? Могу и опозиција да буду. Ми желимо Србију са два блока. То нам је циљ. Сачекајмо резултате избора када се одрже па да видимо ко ће са ким и на који начин.
Meni se čini da ti neke stvari nisi najbolje razumeoz:)
 
Чика Ђуко подсетићу те да ДС у Војвођанском парламенту има више од 50 %... Молим лепо, ако Вам је Тадићи платио да се одвојите, онда немој после ми смо против трт мрт...

A sa kim ćete vi u koaliciju posle izbora, osim dss i velje?
 
Веома сам добро разумео. Друго је то шта би ти желео како би Коштуница мало живнуо. Ево, поштено да ти кажем, ја нисам противник да се уђе после избора у власт са ДС. Али и то да знаш да је то мало вероватно, јер немамо потребу за тим, с обзиром да би таква власт имала преко 70 одсто мандата у Скупштини. Ми нисмо за једноумље, а и не желимо да улазимо у причу са неким, а да немамо премијера у најмању руку. То ДС ипак неће прихватити.
 
A sa kim ćete vi u koaliciju posle izbora, osim dss i velje?
Ко ми, па јел ти мислиш да сам ја из СРСа... ТО што гласам за њим, не значи да сам неко мудо тамо... Али ми је веома драго када видим како се неко ко је мудо из СНС лако пече на ражњу...
 
Ко ми, па јел ти мислиш да сам ја из СРСа... ТО што гласам за њим, не значи да сам неко мудо тамо... Али ми је веома драго када видим како се неко ко је мудо из СНС лако пече на ражњу...

Nisam ni ja iz DS-a, samo diskutujemo.
Ako već glasaš za nekog onda valjda očekuješ i da taj neko bude u prilici da se pita.
Stranke se bore za vlast, a priča da se bore za svoj program je šarena laža jer svoj program mogu da sprovode samo ako su na vlasti.
 
Браво Дел бој. Коначно нешто паметно, јер то СРС никако да укапира. Они су желели да се боре за приватну Шешељеву идеологију, али само ако су опозција. На власт ни мртви нису хтели да дођу. Е СНС хоће власт и све ће да уради да дође на власт!!!
 

Back
Top