prijateljstvo i istinoljubivost

DiVljA

Elita
Poruka
15.398
"I pre svega, nemojte verovati prijateljima kad od vas traze da sa njima budete iskreni. Oni se samo nadaju da cete vi podrzati lepu predstavu koju imaju o sebi i pruziti im im dodatnu sigurnost koju ce oni crpsti iz vaseg obecanja da cete biti iskreni. Kako iskrenost moze biti uslov prijateljstva? Istinoljubivost po svaku cenu je strast koja ne stedi nikoga i kojoj nista ne odoleva. To je porok, nekad udobnost, egoizam. Ako se, dakle, nadjete u toj situaciji, ne oklevajte: obecajte da cete govoriti istinu i lazite sto bolje umete. Udovoljicete njihovoj dubokoj zelji i dvostruko im dokazati svoju naklonost."

Zan Batis Klamans


Kakav ste prijatelj? Da li svojim prijateljima pruzate spomenutu sigurnost, ili ste istinoljubivi?
Kako istinoljubivost proizlazi iz egoizma?

:P
 
prijateljima koji mogu da podnesu istinu uvek govorim istinu odnosno moje vidjenje iste.njih nije puno,cak i kada neko to trazi,uvek dobro procenim pre nego sto se upustim u to.

ostalima kazem da nisam objektivna jer su mi dragi i da bolje pitaju nekog drugog.

da lazem i da im govorim ono sto hoce da cuju,ne mogu i necu :)
 
1Kakav ste prijatelj?
2Da li svojim prijateljima pruzate spomenutu sigurnost, ili ste istinoljubivi?
3Kako istinoljubivost proizlazi iz egoizma?

:P
1. nisam neki =I
2. hm, valjda postoji neka sredina, mislim, može se reći i ružna istina na manje neprijatan način. a nemam mnogo prijatelja (ono, iznenađenje), a one koje imam super su tako da i nema previše gadnih stvari o njima koje bih im sad iznosila =)
3. kul pitanje. al za dane kad sam pametnija. sada ću samo ponoviti onu rečenicu koju čujem makar jednom nedeljno i podigne mi se kosa na glavi "JA svima sve kažem u lice"
 
"I pre svega, nemojte verovati prijateljima kad od vas traze da sa njima budete iskreni. Oni se samo nadaju da cete vi podrzati lepu predstavu koju imaju o sebi i pruziti im im dodatnu sigurnost koju ce oni crpsti iz vaseg obecanja da cete biti iskreni. Kako iskrenost moze biti uslov prijateljstva? Istinoljubivost po svaku cenu je strast koja ne stedi nikoga i kojoj nista ne odoleva. To je porok, nekad udobnost, egoizam. Ako se, dakle, nadjete u toj situaciji, ne oklevajte: obecajte da cete govoriti istinu i lazite sto bolje umete. Udovoljicete njihovoj dubokoj zelji i dvostruko im dokazati svoju naklonost."

Zan Batis Klamans


Kakav ste prijatelj? Da li svojim prijateljima pruzate spomenutu sigurnost, ili ste istinoljubivi?
Kako istinoljubivost proizlazi iz egoizma?

:P

mozda ima istine u navedenom citatu ali moji prijatelji su drugaciji:).
niti bih ja iciju sujetu trovala lazima i izmisljotinama i nazivala se njihovim prijateljem, puj na to!
ako je neko toliko iskompleksiran da mu trebaju laskavci i lazovi neka se druzi sa takvima, ali tu od prijateljstva nema ni pocetnog slova.
 
"I pre svega, nemojte verovati prijateljima kad od vas traze da sa njima budete iskreni. Oni se samo nadaju da cete vi podrzati lepu predstavu koju imaju o sebi i pruziti im im dodatnu sigurnost koju ce oni crpsti iz vaseg obecanja da cete biti iskreni. Kako iskrenost moze biti uslov prijateljstva? Istinoljubivost po svaku cenu je strast koja ne stedi nikoga i kojoj nista ne odoleva. To je porok, nekad udobnost, egoizam. Ako se, dakle, nadjete u toj situaciji, ne oklevajte: obecajte da cete govoriti istinu i lazite sto bolje umete. Udovoljicete njihovoj dubokoj zelji i dvostruko im dokazati svoju naklonost."

Zan Batis Klamans


Kakav ste prijatelj? Da li svojim prijateljima pruzate spomenutu sigurnost, ili ste istinoljubivi?
Kako istinoljubivost proizlazi iz egoizma?

:P
Uh cuvena dilema reci ili ne.. Pribegavam belim lazima i nekim poluprijateljima moram priznati za razliku od ostalih savrsenstva pdf LjiS podrzim tu nerealnu predstavu o sopstvenim zivotima.. Prosto mi nisu toliko bitni i ja nisam TA koja treba da im kaze tu surovu istinu..
Sad, prema pravim prijateljima samo istina..Imam najbolju drugaricu koja radi u svom zivotu neke stvari kojih se ja gnusam i ona to zna, ali opstajemo i ko sestresmo bas zahvaljujuci tome sto znamo sta koja mislim o nekim postupcima one druge ;)
 
nedavno sam tako prosla: bila sam pitana za misljenje i ja sam ga iznela...nisam bila ni gruba ni bezobrazna...ali, zabolelo ju je receno i nas dve smo se udaljile....evidentno...ali, polako sve to dolazi na svoje...samo trebam da budem strpljiva, jer obe znamo da su moje namere prema njoj najcistije, i uvek ce tako biti...ali, sad znam da imam posla sa osobom koja ne voli iskrenost, i na dalje cu je davati iskljucivo kad to bude trazeno od mene....pa sta bude...mada, ona voli da meni soli kad god joj se prohte...i ja se ne naljutim...ali, nismo iste, shvatam ja to i prihvatam.....
 
ja svoju naklonost pokazujem osmesima
volim da utesim i nepoznatoga
lepa umiljata rec lek je za dushu
ko sam ja da nekome popujem kao da sam nije svestan svojih moci, nemoci i muka
ja sam oduvek u prijateljstvu i ljubavi bila klovn
ali sto ja volim flamenko
taj plach taj kolorit emocija
ta obuzdana plamteca energija
sta ja imam od toga ako kazem mojoj drugarici da je glupa sto je recimo decko cima, a ona trpi
kad ja umem da budem glupa kad hocu za sve glupace sveta
zar nije lepse da joj kazem da mi je nekako lepa
da joj pogled blista
ali flamenko
je zakon
 
ja sam uvek tu da ih saslusam. a ima svasta da se cuje, nekad ne mogu da verujem:). to im i kazem:). kad ih saslusam obicno kazem sta mislim, na jedan bezbolan nacin, ali obicno imam vise misljenja posto tudju situaciju uvek sagledavam iz vise uglova. pa im kazem sve uglove:). ali nije to kao: e sad cu ja tebi da kazem...
to bude normalan razgovor, zajedno analiziramo situaciju i moguce lose i dobre ishode i sl. i uvek im kazem da, ma sta da odluce, uvek sam tu da ih podrzim. dakle, ma kakvu odluku da donesu, ona je samo njihova, a ja sam tu da budem uz njih dok prolaze kroz to.
 
ja svoju naklonost pokazujem osmesima
volim da utesim i nepoznatoga
lepa umiljata rec lek je za dushu
ko sam ja da nekome popujem kao da sam nije svestan svojih moci, nemoci i muka
ja sam oduvek u prijateljstvu i ljubavi bila klovn
ali sto ja volim flamenko
taj plach taj kolorit emocija
ta obuzdana plamteca energija
sta ja imam od toga ako kazem mojoj drugarici da je glupa sto je recimo decko cima, a ona trpi
kad ja umem da budem glupa kad hocu za sve glupace sveta
zar nije lepse da joj kazem da mi je nekako lepa
da joj pogled blista
ali flamenko
je zakon
Strujo, nemoj tako, isključivo : a tango ?!? :eek:
 
"I pre svega, nemojte verovati prijateljima kad od vas traze da sa njima budete iskreni. Oni se samo nadaju da cete vi podrzati lepu predstavu koju imaju o sebi i pruziti im im dodatnu sigurnost koju ce oni crpsti iz vaseg obecanja da cete biti iskreni. Kako iskrenost moze biti uslov prijateljstva? Istinoljubivost po svaku cenu je strast koja ne stedi nikoga i kojoj nista ne odoleva. To je porok, nekad udobnost, egoizam. Ako se, dakle, nadjete u toj situaciji, ne oklevajte: obecajte da cete govoriti istinu i lazite sto bolje umete. Udovoljicete njihovoj dubokoj zelji i dvostruko im dokazati svoju naklonost."

Zan Batis Klamans


Kakav ste prijatelj? Da li svojim prijateljima pruzate spomenutu sigurnost, ili ste istinoljubivi?
Kako istinoljubivost proizlazi iz egoizma?

:P

1.Kakav ste prijatelj?
Mislim da sam dobar prijatelj.
2.Eh ta sigurnost.To si dobro rekla.Mnogi zele da cuju lazi.....Ne lazem prijatelje......Zato sam ih i dosta izgubio.Mogu da podnesem kritiku od prijatelja,i volim kada je neko iskren prema meni.
3.Na poslednje ne znam kako da ti odgovorim.....Moze i ne mora da bude tako....hm...
 
"I pre svega, nemojte verovati prijateljima kad od vas traze da sa njima budete iskreni. Oni se samo nadaju da cete vi podrzati lepu predstavu koju imaju o sebi i pruziti im im dodatnu sigurnost koju ce oni crpsti iz vaseg obecanja da cete biti iskreni. Kako iskrenost moze biti uslov prijateljstva? Istinoljubivost po svaku cenu je strast koja ne stedi nikoga i kojoj nista ne odoleva. To je porok, nekad udobnost, egoizam. Ako se, dakle, nadjete u toj situaciji, ne oklevajte: obecajte da cete govoriti istinu i lazite sto bolje umete. Udovoljicete njihovoj dubokoj zelji i dvostruko im dokazati svoju naklonost."

Zan Batis Klamans


Kakav ste prijatelj? Da li svojim prijateljima pruzate spomenutu sigurnost, ili ste istinoljubivi?
Kako istinoljubivost proizlazi iz egoizma?

:P

Postoje ljudi kojima zaista uvek možeš reći istinu...
Postoje oni koji ne nabiju glavu u pesak već izruče kamion peska na glavu samo da ne bi videli čuli...očigledno...
Svoje reči prilagođavam slušaocu i svrsi... Nekad ih pošećerim, nekad zaljutim a nekad serviram onako klot-naturalno...
 
Kakav ste prijatelj? Da li svojim prijateljima pruzate spomenutu sigurnost, ili ste istinoljubivi?
Kako istinoljubivost proizlazi iz egoizma?:P

Istinoljubiva sam prema jednoj drugarici, tj. prijateljici, jer i da lažem, provalila bi me odmah, toliko se znamo (mada, nikad je i ne bih slagala).

Prema ostalima uglavnom nemam želju da budem istinoljubiva, jer mi je nebitno da oni čuju moje mišljenje, tj. nemam više živaca za objašnjavanje, pa uglavnom slegnem ramenima i kažem ok, na sve što me pitaju.

Hoću reći-da, prema prijateljima sam istinoljubiva, prema ostalima-verovatno im dajem tu sigurnost, ali ne iz razloga što mi je stalno do njih, nego jer me mrzi drugačije.

I mislim da ne proizilazi iz egoizma. To jest, uopšte ne mogu da povežem ta dva. :neutral:
 
nemam pojma kakav sam prijatelj, ali koga volim volim..trajno..

i ne postoji niko kome nisam bar jednom presutala istinu..pogovoto ako je tuzan, nesrecan, u krizi, ako pati ili je nadrkan..nekad je vreme za utehu i ljubav, a ne za istinu
ali
postoje trenuci za istinu, i da je kazes i da je cujes. i veoma su vazni. jer istina je nekad jedini lek, i spas, i poverenje. i esencija prijateljstva.
 
hm, pa nikad nije radoznalost..nisam radoznala osoba
nekad imam osecaj da je pao/la u depresiju, i da ga treba isamarati..i stvarno nekad upali..
a nekad samo budem nadrkana, i ljuta sto je tako s*****na, ili sto nece da vidii nesto sto joj pred nosom, pa se istresem..to nije narocito prijateljski, svesna sam toga:zstidljivko:
ako bas preteram posle se izvinjavam. i umiljavam i svez:lol:
to samo sa ovim ludim vatrenim znacima za koje znam da su jake ko zemlja i da ce me istuci ako preteramz:)
 

Back
Top