Ovaj problem ne mogu da resim

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dupont

Domaćin
Poruka
4.644
Dragi Moderatori ako su naslov i tema pogresni i ako ne pripadaju ovde molim da se prebaci u odgovarajuci podforum!
Evo ovako:jutros upalim PC i on normalno radi...odem ja na kratko nesto da obavim i kad sam se vratio upalim ponovo....pocne da startuje normalno,pokaze mi BIOS,onaj pocetni znak za Vistu i nema....nema vise slike...ekran crn a pc radi....mislio sam da je Graficka u pitanju...otvorim PC sve proverim i (koliko se ja razumem) sve je u redu....proverim kablove od monitora....i to je u redu.....udjem u -safe -mode....radi...ima sve ikonice....ali mi ne rade mnoge funkcije kao na primer Control panel(znaci ima nesto ali nema sve funkcije),Internet i jos nesto(nisam sve proveravao)......znaci u Safe Mode radi(delimicno) a normalno uopste(samo botuje pokaze da se sistem dize i tu stane)....
Sta da radim ljudi?
 
Moze da bude da ti je zveknula ram memorija, ako nista proveri je na nekoj drugoj masini! Ali najsigurnije da si popio neku viruscinu!!!
Slobodno reinstaliraj komp !!! Radice posle!!!
Hvala na odgovoru...ali ram memorija nije jer mi Everest u Safe modu pokazuje da je tu.....Virus?....skenovao sam PC i nema nista.....a kako to mislis da ga restartujem(mislis na dugme restart ili na nesto drugo)
 
probaj sa Sistem Restore , inače skini Malwarebytes i u safe modu preskeniraj kompjuter sa njim. po simptomima ne bih rekao da je u pitanju hardwer već softver da je u pitanju. Tačnije rečeno mislim da je neki virus ali to samo scan može da pokaže.
Znam Snejks sta kazes...ali pazi ja ne posecujem "sumnjive" sajtove...imam Panda Internet Security 2008(original) a on ima i opciju da mi scenuje preko njihovog Servera PC(i to ti mogu reci da rade vrlo,vrlo dobro)....a i skoro svaki drugi dan(bas sam juce to radio) proveravam i procese sa HijackThis-om i tu mi je sve u redu!!!!!
Stvarno nemam pojma sta bi moglo da bude....evo izvadio sam memorije i opet nista....tipovao sam na napajanje...ali ono radi(sto je i logicno cim se sistem penje)!
Jedino mi je sumnjivo sto mi Everest u Safe Modu ne pokazuje South Bridge(chip)!!!!
A Sistem Restore nemam u Control Panelu(to je ono sto me y..e)
 
Poslednja izmena:
Evo proverio sam i monitor(prikljucio sam ga na dugi PC)....radi....znaci da rezimiramo:Vista nije,Monitor nije,Ram memorija nije,HDD nije(cuje se i vidi se da radi a i u Safe Mode ga ima)....znaci Graficka ili Maticna....e sad da je graficka ne bi mogao ni u Safe mode da vidim ikonice,a ni BIOS.....a dal je Maticna???
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top