Je li Srbija napala i okupirala SAP Kosovo '89. godine?

Da li je Srbija napala i okupirala SAP Kosovo '89. godine?


  • Ukupno glasova
    105
  • Anketa je zatvorena .
rezultati ankete


DA
adem_ks, deckowie, siticentar, sokrati, Vintage [
B]5 10,64%[/B]
NE
C0NSIGLIERI, Cartmanland, Derer, Divac035, drbob, emilly1, Enchanted, Glupachica, invictus, jomini, KOLEGA IVAN, Koschei.Besmertnii, Kulkiver, Lacibg, manje_zlo, Mikele, Mitternachtsträumer, nesha t., Ne_Vazim_Se, peti ligament, Reckless, risim, Sanovnik, Santi, sax83, Seven of Nine +, spenser, spreman, tamoneki, W.A.S.P., wujaymarkoff, zika39, zike, Zmaj Ognjeni Vuk, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, Милунка Савић, Тихи
37 78,72%
MOŽDA
podgorickimali
1 2,13%
NE ZNAM
borisjer, Rimman, Slaven777, tuzna_malla
4 8,51%

rezultat je nepovoljanm, i ako ga medjunarodni sud uzme kao neki dokaz pri odluci o .....onda smo ga nahebali.
mada mislim da je krivac postavljac ankete, pitanje je veoma "nezgodno" jer ne daje forumasima opciju da kazu svoje misljenje o samomratu na kosovu.
 
Poslednja izmena:
Ovo je vrlo komplikovano pitanje, tako da vas molim sve da odgovorite iskreno, ali i iznesete svoje argumente - jer upravo ovde i leži argument Albanaca i njihov pravni argument za opravdavanje nezavisnosti Kosova, odnosno i priznanje njegovog odcepljenja.


Србија напала и окупирала САП Косово, а када?

Велики ти је термин 1989.година,...имаш ту 12 месеци и у скоро сваком
се те године нешто дешавало.

..С обзиром да се у фебруару 1989.године на митингу у Београду окупило
преко милион људи,

Председништво СФРЈ (значи, не СРБИЈЕ,.него СФРЈ) је одобрило употребу
војске да угуши ону "фамозну" побуну шиптарских рудара.


Тај штрајк рудара био одговор на најављене промене уставног уређења
Србије,..
.а 23.марта Косовски парламент ПРИХВАТА уставне амандмане и

28.марта 1989.год. Скупштина Србије на свечаној седници оба већа проглашава
амандмане на републички Устав
честитајући на:
"исправљању историјских грешака које су умањиле утицај српске државе на део
њене територије"


Крајем септембра 1990, доноси се Устав и Србија има суверенитет на целој својој територији,
тако да се не може говорити ни о нападу нити
о окупацији САП КиМ.



.
 
Видите коју тежину има кад се окупи милион људи!
ПЛЕБИСЦИТ,......народна иницијатива...???

Зато се тако нешто мора и сада урадити!
Због тога се многи плаше да се на једном месту окупи милион људи,...
То ће се морати десити кад тад због одлуке шиптара да једнострано прогласе
независном Свету Српску Земљу и њиховом!
 
Ovo je vrlo komplikovano pitanje, tako da vas molim sve da odgovorite iskreno, ali i iznesete svoje argumente - jer upravo ovde i leži argument Albanaca i njihov pravni argument za opravdavanje nezavisnosti Kosova, odnosno i priznanje njegovog odcepljenja.

Da mi dođemo kolektivno kod tebe u kuću,
stanujemo par meseci i onda te isteramo iz kuće jer nas ima više?
Naše pravo jer nas ima malo više i širimo se...
Nebitno što imam kuću pored tebe..
 
Srbija nije napala Kosovo.Ovde neko pokusava da nametna tezu po kojoj jasno ispada da je Kosovo neka drzava koju smo napali.Na Kosovu su se desili bitni dogadjaji koji su neraskidivi deo srpske istorije.Od podizanja crkava i manastira,kao jasnog traga nase kulture i drzavnosti,preko boja na Gazimestanu,seobe posle bitke,seobe za i posle 2.sv.rata,ponovni pokusaji da se odoli siptarskom teroru(u dobroj meri potpomognutom Titovom anti-srpskom politikom) i ostane na kucnom pragu,pa naposletku americkom imperijalnom pohodu ka ucvrscivanju polozaja na Balkanu i ponovnog srpskog egzodusa,pa do mukotrpnog zivota u potpunoj neizvesnosti danasnjih dana,....sve to govori o podsvesnoj pripadnosti tom prostoru i osecanju da je on nas.Previse je tu utkano ljubavi i krvi u isti mah da bi se tog komada zemlje odrekli kao da se radi o nekom lanjskom snegu.Siptari jako dobro znaju da se sa nama moze u miru ziveti,ali vremena su dosla losa i gospodari su losi.Kosovo nikad Srbija nije napala,jer je Kosovo srce Srba ma gde oni bili.
 
Poslednja izmena:
Da mi dođemo kolektivno kod tebe u kuću,
stanujemo par meseci i onda te isteramo iz kuće jer nas ima više?
Naše pravo jer nas ima malo više i širimo se...
Nebitno što imam kuću pored tebe..

e jest ti logika svaka chast.Samo si zaboravio da kazes da niko nikog ne prima tako lako u svoju kucu i da niko nikom ne poklanja svoju kucu osim ako za nju ne dobije dobre pare.To je najprostiji nachin da tebi objasnim.
 
Srbija nije napala Kosovo.Ovde neko pokusava da nametna tezu po kojoj jasno ispada da je Kosovo neka drzava koju smo napali.Na Kosovu su se desili bitni dogadjaji koji su neraskidivi deo srpske istorije.Od podizanja crkava i manastira,kao jasnog traga nase kulture i drzavnosti,preko boja na Gazimestanu,seobe posle bitke,seobe za i posle 2.sv.rata,ponovni pokusaji da se odoli siptarskom teroru(u dobroj meri potpomognutom Titovom anti-srpskom politikom) i ostane na kucnom pragu,pa naposletku americkom imperijalnom pohodu ka ucvrscivanju polozaja na Balkanu i ponovnog srpskog egzodusa,pa do mukotrpnog zivota u potpunoj neizvesnosti danasnjih dana,....sve to govori o podsvesnoj pripadnosti tom prostoru i osecanju da je on nas.Previse je tu utkano ljubavi i krvi u isti mah da bi se tog komada zemlje odrekli kao da se radi o nekom lanjskom snegu.Siptari jako dobro znaju da se sa nama moze u miru ziveti,ali vremena su dosla losa i gospodari su losi.Kosovo nikad Srbija nije napala,jer je Kosovo srce Srba ma gde oni bili.

Srbija je nasilno oduzela autonomiju Kosovu 1989 godine,to i ptice na grani znaju.Taj ustav uopste nije demokratski promenjen jer postoje dokumenta o diskusijama koje se vodjene sirom kosova o tim promenama ustava,kao sto svi znaju za demonstracije protiv tih promena ustava kao i pritisaka i pretnji koje su imali tadasnji poslanici skupstine kosova.Na tom zasedanju skupstine je bilo vise inspektora supa nego poslanika.Chak je zabelezen i jedan sluchaj da je glasao i chovek koji uopste nije bio poslanik a i okolina skupstine je bila opkoljena snagama policije i inspektora koji samo chekali da uhapse poslanike kojima je zapreceno ako glasaju protiv.
A kako je ziveti sa Shkavelima to mogu reci ne samo Albanci vec i slovenci,hrvati,bosnjaci,crnogorci i mnogi ostali.ja bih rekao lepo ako im dozvolis da su oni gazde.
 
Ovo je vrlo komplikovano pitanje, tako da vas molim sve da odgovorite iskreno, ali i iznesete svoje argumente - jer upravo ovde i leži argument Albanaca i njihov pravni argument za opravdavanje nezavisnosti Kosova, odnosno i priznanje njegovog odcepljenja.

Ovo je mnogo vise pravno nego politicko pitanje!! De jure nije a sto se faktickog stanja tice tu je svakako doslo do zloupotreba. U kolikom obimu i kakve vrste zloupotreba ja o tome ne mogu da govorim jer nisam bio direktni svedok desavanja.
 
rezultati ankete


DA
adem_ks, deckowie, siticentar, sokrati, Vintage [
B]5 10,64%[/B]
NE
C0NSIGLIERI, Cartmanland, Derer, Divac035, drbob, emilly1, Enchanted, Glupachica, invictus, jomini, KOLEGA IVAN, Koschei.Besmertnii, Kulkiver, Lacibg, manje_zlo, Mikele, Mitternachtsträumer, nesha t., Ne_Vazim_Se, peti ligament, Reckless, risim, Sanovnik, Santi, sax83, Seven of Nine +, spenser, spreman, tamoneki, W.A.S.P., wujaymarkoff, zika39, zike, Zmaj Ognjeni Vuk, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, Милунка Савић, Тихи
37 78,72%
MOŽDA
podgorickimali
1 2,13%
NE ZNAM
borisjer, Rimman, Slaven777, tuzna_malla
4 8,51%

rezultat je nepovoljanm, i ako ga medjunarodni sud uzme kao neki dokaz pri odluci o .....onda smo ga nahebali.
mada mislim da je krivac postavljac ankete, pitanje je veoma "nezgodno" jer ne daje forumasima opciju da kazu svoje misljenje o samomratu na kosovu.

slažem se

zato i jesam odabrao opciju NE zNAM


trebao sam ja anketu postaviti...ona bi sigurno imala sve opcije :mrgreen:
 
Србија напала и окупирала САП Косово, а када?

Велики ти је термин 1989.година,...имаш ту 12 месеци и у скоро сваком
се те године нешто дешавало.

..С обзиром да се у фебруару 1989.године на митингу у Београду окупило
преко милион људи,

Председништво СФРЈ (значи, не СРБИЈЕ,.него СФРЈ) је одобрило употребу
војске да угуши ону "фамозну" побуну шиптарских рудара.


Тај штрајк рудара био одговор на најављене промене уставног уређења
Србије,..
.а 23.марта Косовски парламент ПРИХВАТА уставне амандмане и

28.марта 1989.год. Скупштина Србије на свечаној седници оба већа проглашава
амандмане на републички Устав
честитајући на:
"исправљању историјских грешака које су умањиле утицај српске државе на део
њене територије"


Крајем септембра 1990, доноси се Устав и Србија има суверенитет на целој својој територији,
тако да се не може говорити ни о нападу нити
о окупацији САП КиМ.



.

Eto, upravo je to bila svrha ove teme, da čujemo i raspravimo.

Trebalo bi više raspraviti te ustavne promene 1989. i 1990. godine, i jesu li one bile legalne ili ne.
 
]Srbija je nasilno oduzela autonomiju Kosovu 1989 godine,to i ptice na grani znaju.[/B]Taj ustav uopste nije demokratski promenjen jer postoje dokumenta o diskusijama koje se vodjene sirom kosova o tim promenama ustava,kao sto svi znaju za demonstracije protiv tih promena ustava kao i pritisaka i pretnji koje su imali tadasnji poslanici skupstine kosova.Na tom zasedanju skupstine je bilo vise inspektora supa nego poslanika.Chak je zabelezen i jedan sluchaj da je glasao i chovek koji uopste nije bio poslanik a i okolina skupstine je bila opkoljena snagama policije i inspektora koji samo chekali da uhapse poslanike kojima je zapreceno ako glasaju protiv.
A kako je ziveti sa Shkavelima to mogu reci ne samo Albanci vec i slovenci,hrvati,bosnjaci,crnogorci i mnogi ostali.ja bih rekao lepo ako im dozvolis da su oni gazde.
A ko vam je poklonio tu autonomiju i sa kojim pravom,jesi to zaboravio?
 
Још ћу да додам,
да су таква питања највеће будалаштине и непознавање фактичких
историјских догађаја, који имају правне чињенице за покриће!
(без обзира ко их поставља)

.

Pa da te čujemo, KAKO je usvojen novi ustav 1990. godine i KAKO je kosovski parlament usvojio amandmane?

Isto pitanje kao gore.Mogli bi raspravljati legalnost proglasenja autonomnosti Kosova

U kom smislu? A i ako si spreman, i to bih takođe.
 
Lazi,lazove.Gde bre "silovanih 1000 srpskih devojcica do 12 g"?Kada bi to bilo u tadashnje vreme,rezhim bi pola Kosova (Albanaca) pohapsila.
1989 g.Autonomija Kosova je silom oduzeta,to ceo svet a i ostali u bivshoj SFRJ znaju i zato doshlo do toga da danas i nema SFRJ.
Na Kosovo je pochelo i tu se zavrshilo,tako je hteo Miloshevich i njegovi sledbenici.:sanke:

A gde postoji pravilo da podstanar zeli da oduzme stan od vlasnika?z:shock:
 

Back
Top