Upoznavanje njegovih i mojih

G.a.g.a

Obećava
Poruka
81
Moj dragi i ja smo resili da je vreme da se nasi roditelji upoznaju. I odluka je da mi idemo kod njih.
Zanima me sta bi mogao biti prigodan poklon, obzirom da moji prvi put idu tamo. Znate onako, cisto neki mali znak paznje. Ili smatrate da je tako nesto suvisno.
Meni skroz bezveze ono kupovina pica za tatu i cveca za mamu. Htela bih nesto malo originalnije, vise neki detalj, ali da to bude prihvatljivo za nase prilicno tradicionalne roditelje, ali i za mene.

Pri tom ce to biti cisto upoznavanje, a sve ostalo nekom drugom prilikom.

Dajte predloge ili vasa iskustva
 
pu pu...prva sam
e ovako draga moja...moj ti je savet da bas uzmete neko pice i cvece jer ne poznajete se medjusobno dobro da bi sada uzimala nesto originalnije.kazes da su vasi roditelji tradicionalni...onda neko bude tradicionalno - z:poz:pice i cvecez:poz:
 
Takodje mislim da je upoznavanje roditelja bespotrebno pre nego resite da ozvanicite vezu na neki nacin...Ako bas insistirate(ne vidim nista sto bi bio plus tome u vasoj vezi)onda je cvece za gospodju i flasa vina za gospodina poklon sasvim na mestu,jer ljudima koje ne poznajes i ne treba da kupujem nikakav intimniji poklon.Ovo je samo znak paznje i da se ne ide bas praznih ruku.
Takodje ne padati u nesvest sa buketima nego neko primereno cvece u primerenom broju..
E baas me interesuje kako ce to da izgleda..o cemu ce da pricaju..
Bas javi kako je to proslo...:)
 
Moj dragi i ja smo resili da je vreme da se nasi roditelji upoznaju. I odluka je da mi idemo kod njih.
Zanima me sta bi mogao biti prigodan poklon, obzirom da moji prvi put idu tamo. Znate onako, cisto neki mali znak paznje. Ili smatrate da je tako nesto suvisno.
Meni skroz bezveze ono kupovina pica za tatu i cveca za mamu. Htela bih nesto malo originalnije, vise neki detalj, ali da to bude prihvatljivo za nase prilicno tradicionalne roditelje, ali i za mene.

Pri tom ce to biti cisto upoznavanje, a sve ostalo nekom drugom prilikom.

Dajte predloge ili vasa iskustva

MALI ZNAK PAŽNJE??!!!! Ni slučajno MALI znak pažnje z:mrgreen:
Nego ono - skivi za ćaleta i to neki fensi tipa kati sark, za mamu neki lep cvetni aranžman, ne prevelik ali od preskupog cveća, za burazera ili sestru ferero i to ono veeeliko pakovanje :D
 
Mojne da ideš kao na izjavu saučešća s vinom i kafom ni ko na slavu s istim tim + ratlukom... Ideš ko gospodža :P

... Btw, njegovi su došli kod mojih na upoznavanje, takav je red - pa ono... Al sve su lepo doneli, bila sam ponosna na njih, od prilike ko što sam ti napisala :mrgreen:
 
Moj dragi i ja smo resili da je vreme da se nasi roditelji upoznaju. I odluka je da mi idemo kod njih.
Zanima me sta bi mogao biti prigodan poklon, obzirom da moji prvi put idu tamo. Znate onako, cisto neki mali znak paznje. Ili smatrate da je tako nesto suvisno.
Meni skroz bezveze ono kupovina pica za tatu i cveca za mamu. Htela bih nesto malo originalnije, vise neki detalj, ali da to bude prihvatljivo za nase prilicno tradicionalne roditelje, ali i za mene.

Pri tom ce to biti cisto upoznavanje, a sve ostalo nekom drugom prilikom.

Dajte predloge ili vasa iskustva

Uf.....to upoznavanje "forsiraj" samo ako baš moraš....rešili ste da se venčate prekosutra (pa da se roditelji prepoznaju ispred opštine)...ili ti je stomak "do pod bradu"....ili si patrijahalno vaspitana pa "nema sexa dok ne vidim iz kakvU si familijU"...i sl.
Elem, ako si baš rešila da sučeliš familiju, tvoju i njegovu, onda možeš im poneti...marcipan bombone+neko zanimljivo aranžirano cveće.... U mnogim cvećarama se buketi aranžiraju u preslatkim posudama (pa kad uvene buket domaćica dobije vaznu..)
Suvo i saksijsko izbegavaj.....kažu da se saksijsko poklanja samo u neformalnim prilikama....
 
Moj dragi i ja smo resili da je vreme da se nasi roditelji upoznaju. I odluka je da mi idemo kod njih.
Zanima me sta bi mogao biti prigodan poklon, obzirom da moji prvi put idu tamo. Znate onako, cisto neki mali znak paznje. Ili smatrate da je tako nesto suvisno.
Meni skroz bezveze ono kupovina pica za tatu i cveca za mamu. Htela bih nesto malo originalnije, vise neki detalj, ali da to bude prihvatljivo za nase prilicno tradicionalne roditelje, ali i za mene.

Pri tom ce to biti cisto upoznavanje, a sve ostalo nekom drugom prilikom.

Dajte predloge ili vasa iskustva


Najbolje ne nositi ništa jer si ti najbolji poklon za njihovu kuću..
 
Moj dragi i ja smo resili da je vreme da se nasi roditelji upoznaju. I odluka je da mi idemo kod njih.
Zanima me sta bi mogao biti prigodan poklon, obzirom da moji prvi put idu tamo. Znate onako, cisto neki mali znak paznje. Ili smatrate da je tako nesto suvisno.
Meni skroz bezveze ono kupovina pica za tatu i cveca za mamu. Htela bih nesto malo originalnije, vise neki detalj, ali da to bude prihvatljivo za nase prilicno tradicionalne roditelje, ali i za mene.

Pri tom ce to biti cisto upoznavanje, a sve ostalo nekom drugom prilikom.

Dajte predloge ili vasa iskustva
Vidi, dovela si nas pred svrsen cin, a trazis da ti pomognemo. Uvek nam se javite tek kad se zaglibite i ne znate kako cete dalje.

Posto nas nisi pitala na vreme, dosli ste u situaciju da razmisljate o 200 g kafe, pomorandzama i kuhinjskoj krpi za kevu (tamo odakle smo limunada i ja, to se zovu ''milosti'').
A od poklona je jos veci problem to sto ce tvoji roditelji ici na ''tudj teren'', a to im verovatno nece pomoci da se osecaju opusteno.
Pri tom ne mislim da je ''tudj teren'' nesto lose, nego onako, nekako... razumes sta hocu da kazem?

Najbolje resenje bi bilo da je sastanak uprilicen u stanu gde ti i tvoj momak zajednicki zivite, a ako nije slucaj da ste na taj nacin zbrinuti - onda ste mogli da nadjete neki povod da roditelje pozovete na rucak u restoran. To je, kao sto rece, samo obicno upoznavanje, nisu nikakve zaruke ili prosidba, pa je sasvim u redu da tako prodje susret.
Verujem da bi svima bilo prijatnije na neutralnom terenu, a ne bi morali da razmisljate o poklonima. Cak bi, verovatno, vas dvoje dobili poklone - zbog navodnog povoda kojim ste pozvali na rucak.
A posle ce biti lakse - mogu da se srecu bilo gde, kad su vec probili led.

Ali eto... Nisi htela da nas pitas ranije. Vi mladi forumasi ste uvek najpametniji.
Ne znam samo cemu mi sluzimo. Valjda da se sprdate s nama starijima.
 
Joj, sto ste dosadni, "ne treba da se upoznaju, pa ne treba da se upoznaju", ko da je to uopste tema.

Ja mislim da bi bilo lepo da se kao poklon odnese flasa vina (ali ne nekog od 150 dinara) i buket cveca, ma koliki klise to bio.
Na kraju krajeva, u pitanju su njegovi roditelji, on bi trebalo najbolje da zna sta bi njih obradovalo, bilo primereno ili ne.
 
dobro, a kad si se ti preselio i ovde?
šta treba, da drže u tajnosti vezu da ni jednom njihovom poznaniku "posle kad raskinu" ne bi bilo nepriajtno.
mislim, hajde jedan jedini put u životu pokušaj da daš neki konstruktivni doprinos temi. bilo kojoj.
 
Moj dragi i ja smo resili da je vreme da se nasi roditelji upoznaju. I odluka je da mi idemo kod njih.
Zanima me sta bi mogao biti prigodan poklon, obzirom da moji prvi put idu tamo. Znate onako, cisto neki mali znak paznje. Ili smatrate da je tako nesto suvisno.
Meni skroz bezveze ono kupovina pica za tatu i cveca za mamu. Htela bih nesto malo originalnije, vise neki detalj, ali da to bude prihvatljivo za nase prilicno tradicionalne roditelje, ali i za mene.

Pri tom ce to biti cisto upoznavanje, a sve ostalo nekom drugom prilikom.

Dajte predloge ili vasa iskustva
ja bi to u restoran poterala,pa svi zajedno negde gde nit moraju da ribaju kucu da se "pokazu pred gostima" nit moraju da donose poklone,a ako je neko bas tako velikodusan moze da plati racun :neutral: i ako hrana ne valja a pritom se izgube teme za diskusiju,uvek mozete da ogovarate kuvara,sefa i ostale,sto nikako ne bi moglo da se uradi u kuci roditelja,ne daj boze keva lose da kuva pa nastane fijasko :sad2:
 

Back
Top