Pomoc oko Windows XP!

Mozes.
Kad dodjes do dela gde trebas da biras Repair ili instalacija, ti izaberi Repair i cepaj :)
Samo da ti kazem, ovo zna da zajebe komp. (danas se desilo mom ortaku )
DLL fajlove mozes skinuti sa interneta, ako znas koji ti fale. :)
 
XP Repair install

A Repair Install will replace the system files with the files on the XP CD used for the Repair Install. It will leave your applications and settings intact, but Windows updates will need to be reapplied.

A Repair Install will replace files altered by adware and malware, but will not fix an adware, malware problem.

Please read carefully:
1. Boot the computer using the XP CD. You may need to change the boot order in the system BIOS, so make the CD drive as the first boot device.

2. When you see the "Welcome To Setup" screen, you will see the options below:
This portion of the Setup program prepares Microsoft
Windows XP to run on your computer:

  • To setup Windows XP now, press ENTER. :tick:
  • To repair a Windows XP installation using Recovery Console, press R.
  • To quit Setup without installing Windows XP, press F3.
3. Press Enter to start the Windows Setup. (Do not choose "To repair a Windows XP installation using the Recovery Console, press R").

4. Accept the License Agreement and Windows will search for existing Windows installations.

5. Select the XP installation you want to repair from the list, and press R to start the repair.

6. Setup will copy the necessary files to the hard drive and reboot. Do not press any key to boot from CD when the message appears. Setup will continue as if it were doing a clean install, but your applications and settings will remain intact!
 
@jevta.bg & @Southwind

100%-tne garancije nizašta u životu nemate, prema tome ni za Repair sistema! Da je to toliko loše i štetno, zašto bi ga uopšte stavili kao jednu od mogućnosti za oporavak?! I ja sam par puta to radio i sve se završilo dobro, i šta sad, ko je sad tu u pravu i čija je merodavnija?!
Ali ja sam to ranije radio , i uvek mi pola programa nije radilo pa sam morao ponovo da ih instaliram.
A kad radiš Fresh install sistema, onda ne moraš te programe ponovo da instaliraš, sve ih imaš pod konac i šljakaju ko švajcarski sat?! Svašta. Uostalom, čovek je lepo pitao... Da li može da uradi Repair sistema, a da ga ne ruši?!
 
Deki, covece, smiri se ;)
Ja uopste nisam rekao da je to nesto lose i stetno ;)
Samo sam rekao da postoji mogucnost da posle ne moze da podigne sistem, sto se desilo kod mog ortaka. (stalno je "iskakao" Plavi Ekran Smrti)

Ja sam samo jednom probao taj repair, na mom kompu, i bio je uspesan.
 
@jevta.bg & @Southwind

A kad radiš Fresh install sistema, onda ne moraš te programe ponovo da instaliraš, sve ih imaš pod konac i šljakaju ko švajcarski sat?! Svašta. Uostalom, čovek je lepo pitao... Da li može da uradi Repair sistema, a da ga ne ruši?!


U svakom slucaju je bolja nova instalacija,a za zadnjih par godina nikad nisam izgubio nikakve fajlove pa da moram da radim repair.
Ali za nedaj boze , moze i on da posluzi.
 

Back
Top