Kako napraviti boot disk sa Windows XP

Mucim se da napravim boot disk. Skinuo sam Win xp sp3 (ovde je sadrzaj cd-a http://img136.imageshack.us/my.php?image=49980534ar3.jpg ).
Da li je moguce da ovo odradim nekako jednostavno :)
Da ne skidam nero jer trial ima 320 mb-a :(
Hvala unapred

Pa sada ima u neru ta opcija da se pravi butabilan disk, kao sto ima i sledece, ali nisam proverio tako da neznam sta i kako.
Rece mi drugar da na Microsoft-ovom sajtu ima da se skine boot-fajl koji se sreze sa OS i on postaje butabilan to jest cd, pa ti vidi to ako te interesira.
 
treba da edituješ fajl C:\boot.ini i da izbrišeš liniju jednog od tih OS-ova. Ako ti je XP na prvoj particiji, onda treba da izgleda nešto ovako :

Kod:
[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
 
Evo, ovo mi pise kada otvorim u notepadu-u:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT


Da li smem samo da izbrisem ovo drugo iz notepad-a?
 
Evo, ovo mi pise kada otvorim u notepadu-u:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT


Da li smem samo da izbrisem ovo drugo iz notepad-a?

Prvo ti je za windows na C:, drugo verovatno za windows na E: particiji. Ti sad odluchi koji ti ne treba. Ako hocesh da ostavish ovaj na C: particiji, obrishi slobodno drugu liniju u notepadu. I obrnuto.
 

Back
Top