BEOVIZIJA I EVROVIZIJA 2009

nimil

Aktivan član
Poruka
1.363
Izbor za srpskog predstavnika na Evroviziji biće održan 7. i 8. marta u Sava Centru.
Spisak pesama koje će učestvovati na ovom prestižnom festivalu biće objavljen u nedelju 25.01.


Kao i obično nema ni naznaka o tome ko će učestvovati na Beoviziji, ali se neka imena provlače kroz novine.




Spominjan je Miloš Ziković (tako nešto) kao momak odličnog glasa i nekadašnji učesnik Idola.

Nikola Burovac( mladi pop pevač) je takođe u igri. Njemu su pesmu napisali autori koji su pisali Molitvu(1. mesto Beovizije 2007 i Evrovizije 2007) i Zavet(3. mesto Beovizije 2008).



Spominju se i Milica Majtorović i Danijel Pavlović (OT) čiju pesmu potpisuje Marina T. Marina je dosta puta učestvovala na Beoviziji. Najbliže pobedi bila je pesmom "Romale, romali" koja je osvojila 2. mesto.



Spomije se i učešće benda koji je nastao u popularnom takmičenu "Operacija trijumf" . Bend čine Vukašin B., Đorđe G, Nikola S., Nikola P.


I još dve učesnice OT planiraju da nastupe solo. Sonja Bakić i Mirjana Kostić.




Ovo su otprilike neke pesme koje su poslate na konkurs, a ko će proći videćemo.....
 
O NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!



Posle velikog uspeha pesme „Rode će se opet vratiti“, koju je otpevao kvartet „Zvezda Granda“ (Milan Stanković, Milan Dinčić, Nemanja Stevanović i Dušan Svilar), čelnici najjače produkcije odlučili su da urade nešto slično i sa učesnicima prve sezone.


Kako „Alo!“ saznaje, Bane Mojićević, Stevan Anđelković, Nemanja Nikolić i Darko Filipović otpevaće numeru za koju tekst piše Saša Milošević, a melodiju je izabrao lično Saša Popović.

Kako je „Grand festival“ pomeren za oktobar, već se mogla čuti priča da će se „Grandovci“ sa ovom pesmom prijaviti na predstojeću „Beoviziju“ i tako pokušati da obezbede ulaznicu za takmičenje u Moskvi. Kada smo kontaktirali sa producentom „Granda“ Sašom Jakšićem Žikom kako bismo proverili ovu informaciju, dobili smo sledeći komentar:
- Pesma nije još gotova, a što se „Beovizije“ tiče, sa „Grandom“ se nikad ne zna. Kod nas je sve moguće - zagonetno je odgovorio Jakšić.
Ipak, ako odluče da sa novim kvartetom apliciraju za „Beoviziju“, moraće da požure, jer rok za prijavu kompozicija ističe 25. januara.


Podsećanja radi, ovo nije prvi put da se na ovo takmičenje prijavljuju pevači iz redova „Granda“. Pre nekoliko godina, pesma „Tamo daleko“, koju je pevala prva postava „Zvezda Granda“, povučena je u poslednjem trenutku sa „Beovizije“, iako je u međuvremenu postala veliki hit.
 
I prosle godine je postojala prica da ce biti na Beoviziji, otici na Evroviziju bla bla... Na kraju nije bilo nista od toga jer su iz granda. Ima Boga! :pop:
Ja sam protiv diskriminacije, ali ne kad je grand u pitanju. Bolje da se ne blamiramo.

Ccc kako su bili ljuti... "Ne zele nas jer smo iz granda". :hahaha:
 
Mnogo su optimisticni ovi grandovci. Zar oni stvarno misle da ce proci u Evropi, kad ni ovde ljudi ne zele da ih slusaju? Nadam se da ce ove godine biti bolji izbor, jer je do sada bi takav, da sam gledao samo one koji su vec pre pocetka smatrani za favorite, dok sam ostale slusao samo malo ili bih prebacio kanal, pa vidite kako je bilo "zanimljivo i neizvesno". Pomalo se uzdam u dosadasnje studente. Jedino bih voleo njih da cujem, pa mozda neki od njih i da pobedi. Grand - ni u najludjem snu.

Samo da izbor pesama bude dobar, a ne kao do sada.
 
Grand Zvezde :dash:
:thumbdown: mogu samo da sanjaju pobedu....al ne bi me čudilo da pobede na Beoviziji...u Srbiji jedino turbo folk preovladava....šta da očekujem kad na Operaciji Trijumf pored tolikih zemalja i tolikog talenta drugih izvođača pobedi jedan Adnan koji......da ne pričam dalje....sramota!

@tema

podržavam nekog od učesnika OT!
 
Iz OT se takmiče Mika, Sonja, Vukašin, Danijel, Milica , Nikole(P. i S.) i Đorđe.

Mislim oni su poslali pesme na konkurs.



Ne znam šta imate protiv Beovizije. Od 20 pesama bar 7 bude ono baš ekstra. Jedino mnogo razvlače finale.




Čuo sam da će i Nataša Bekvalac pokušati. Obično svake godine bude par zvezda. Niko od njih nije totalni anonimus, pojavljivali su se negde, ali njih bar 10 ne znam.



Kada u nedelju objave oesme nećemo znati ko da li je tu onaj bend, jer im ne znamo naziv.
 
Ako je istina ovo sto se prica, da su se Sonja, Danijel, Milica, Sajko, Djole, Vuki, Pidza, Mika prijavili, uz Negativ (svake godine), eventualno Natasu Bekvalac i jos neku zvezdu, ovo je definitivno najkvalitetnija i najjaca Beovizija do sada, samo da odaberemo nekog tako dobrog i kvalitetnog.
Da, u Hrvatskoj su Ana i Igor vec u finalu (postoji polufinale, ali oni su to preskocili), dok je Aleks najvljen na makedonskom takmicenju, jedino o Nini ne znam nista, ali bih i nju voleo da vidim u Moskvi.
 
Vukašin je mnogo glup i stalno sere protiv benda. Meni je on sjajan.



Što se tiče Negativa posle debakla prošleg odine oni definitivno ne učestvuju. Ali biće nekoliko poznatrih faca kao i svake godine. Bar 5. Nadam se da Beti bup ne učestvuju jer bi bili direktna konkurencija ovim rokerima. Beti bup su mnogo jake. Prošle godine bile su 5. , a ove (2008) 4. Pobedile su na sunčanim skalama 08.
 
Vukašin je mnogo glup i stalno sere protiv benda. Meni je on sjajan.



Što se tiče Negativa posle debakla prošleg odine oni definitivno ne učestvuju. Ali biće nekoliko poznatrih faca kao i svake godine. Bar 5. Nadam se da Beti bup ne učestvuju jer bi bili direktna konkurencija ovim rokerima. Beti bup su mnogo jake. Prošle godine bile su 5. , a ove (2008) 4. Pobedile su na sunčanim skalama 08.

Kakav crni Beti Bup. Samo da se ne pojavljuju ponovo, muka mi je kad ih vidim. A to sto su bile 4., 5. mi nista ne znaci jer verujem da su im namestili (samo mi reci da su imale bolju pesmu od Cvete prosle godine). Nedovoljno i za komentar. A i ako se pojave, pored benda studenata nemaju, ama bas nikakvu sansu, sto je dobro.
 
@ Carol


Kič? Pa ne znam. ESC maksimalno promoviše pesme. Voditelja i da nema skoro. Ako su za tebe ogromne scene, neverovatni nastupe, reflektori, efekti, "muzička olimpijada", ujedinjene nacije (na tih 7-8 sati) kič onda je to malo bzvze.
 

Back
Top