KAKO POMOCI DETETU KADA RASTU ZUBICI?

Једна ми лекарка рекла,вишње!
И то свеже ако их има, или из компота, или замрзнуте.
Некако се и нама чинило да су оне највише помогле.
Мада мислим да је то индивидуалнан, свако дете то прође на неки свој начин.
 
Probaj sa dentinox kapima za desni kao i sa cajem od nane sa tim da filter kesice prelijes vodom tek toliko da pokrije kesicu i u to dodas malo soka od limuna. Sa tim mozes mazati koliko god hoces. Tako mi je pedijatrica savjetovala i dosta je pomoglo.
Mnogo ljubavi, strpljenja, manje nervoze i djete ce biti mirnije. Ja sam cak hladila prst u hladnoj vodi i sa tim joj trljala desne. Znam da je to strasan period jer smo nemocni i ne volimo da nase najmanje nesto boli, ali svi moramo proci kroz taj period pa puno srece.
 
Calgel ili dentinox, daj detetu neke glodalice (jedva se setih kako se zove, mi to po kući zovemo njumalice :lol: ) Ima onih punjenih gelom što se stave u frižider da budu hladnjikave.


Inače, imaš na temi "Saveti o bebama" odličnih saveta pa potraži malo...
A postoji i tema "Dečiji zubići" malo je starija...
 
4 Feelgooood, ti gelovi za desni pomazu jedan ceo minut, a onda posle ponovo krene dreka

moje iskustvo kaze da je najefikasnije mazenje, nosanje... ja sam tako po celi dan nosila sling i u njemu bebu, pa kada se uspava... posle sat dva nosanja onda ga spustim u krevet, ali jako pazljivo :lol: ne smes mahati pokrivacima i slicno jer ce ta promena vazduha odmah da ih drmne iz lakog sna

a ponekad se u spustanju na krevet opet probudio, pa onda ispocetka

a kada je mama umorna, pa ne moze da nosa ceo dan, onda sam mu davala paracetamol i suuuper, nema muke

ali to kada je bio manji... sa osam meseci se vec sam igrao, pa je imao neku zanimaciju, nisam morala da ga nosam, zaboravi da ga boli kada se igra
 
woooooooooow : (((
Što kaže etotako nošenje pa pomaže i kad lepo opereš ruke, uzmeš bebirona, u kupatilo - pustiš mlaz vode, pa kvasiš kažiprst (ladiš ga) pa njima masiraj desni, gel kupi... NE KORISTI BELO VINO ili bilo kakav alkohol alternativna medicina ne dolazi u obzir. Korica hleba ili plazma keks da gricka (al ona donja korica ne ona što može da ga povredi još jače... A ako baš ima napad i MNOGO ga boli i ne možeš da ga smiriš duže od jednog sata onda kupi sirup protiv bolova i temperature, eferalgan pa mu daj...
 
Mi smo mazali calgel ali kao što neko reče sve to ima kratkotrajno dejstvo i mislim da je više meni pomagalo u smislu da eto nešto činim da mu pomognem nego njemu. Nosanje, maženje, pevanje je bilo najefikasnije. Srećom, kod nas su najbolniji periodi bili baš na dan izbijanja maksimalno dva dana, pre toga je samo balavio i nije pokazivao neke znake nervoze i sl.
 
nama Calgel i ostali gelovi nisu pomogli,jedinu utehu je nalazio u nosanju,u tim glodalicama koje se hlade u frižideru,i u maminim ramenima koje je najradije grickao tokom maženja pa tako trljao desni,mama imala modrice ali sinčiću bilo lakše...a pre nekoliko dana kada su krenula 3 zubića odjednom i temperatura se popela na 39,2 C,tada sam mu dala Febricet i Ibuprofen naizmenično zbog visoke temperature svaka 4 sata,a kada smo skinuli temperaturu i njega još uvek strašno bolelo samo pola doze Febriceta i to je pomoglo da se smiri...ovo se dešavalo ove nedelje,desni još uvek natečeni,i nisu nikli samo se spuštaju u kanal....a čak što više ne niču dvojke koje bi bile na redu,nego jedna trojka i 2 devetke...svašta ću ja još naučiti sa ovim zubićima...
 
ovom mom suklesanu su nikle dva keca proshle nedelje - u isto vreme - a sad mi se chini da su na putu dva gornja keca. nocas je sisao sisu na POLA sata, htela sam da poludim, chovek je reshio neshto da glaba, pa to ti je, ako to treba da bude majka, celu noc, onda neka bude majka, celu noc.

calgel mu je pomogao utoliko shto je slatko, pa cokce. vreme sveukupnog delovanja je pola minuta.
ja sam mislila da probam sa belim vinom... pa da vidimo.
 
Jel to stvarno moguce? I meni se cini da nas opet muce zubi i to trojke gore, skroz su nadute i pobelele a dvojke nam nisu nikle???

pa draga moja izgleda da je moguće,jer su njemo nadute trojka i devetke...nešto sam se raspitivala,nije to fenomen phenomenon,dešava se,retko,ali se dešava,eto i vas i nas je desilo..šta da radimo...samo možemo da pomognemo koliko je to moguće...
 
ovom mom suklesanu su nikle dva keca proshle nedelje - u isto vreme - a sad mi se chini da su na putu dva gornja keca. nocas je sisao sisu na POLA sata, htela sam da poludim, chovek je reshio neshto da glaba, pa to ti je, ako to treba da bude majka, celu noc, onda neka bude majka, celu noc.

calgel mu je pomogao utoliko shto je slatko, pa cokce. vreme sveukupnog delovanja je pola minuta.
ja sam mislila da probam sa belim vinom... pa da vidimo.

što se belog vina tiče,ja sam probala i to,jeste pomoglo,ali i to na kratko...par kapi na vrh prsta pa to utrljati,ima dejstvo anestetika,odnosno odnosno omekša desni kada postanu tako tvrdi,ali nama ni to nije donelo krajnje dobar rezultat,jedino moje rame je bilo slatko da se grize,i da se trlja,pa ja trpela,samo da njemu bude lakše...a modrice,eeeeeeeeee,to ide u rok službez:lol:
 
definitivno sam pristalica cilibarskih ogrlica!!! koristicu je za svoju bebu. kupovala sam je deci svojih rodjaka i prijatelja i svi su prezadovoljni! dete nije nervozno, nema temperaturu, ne balavi mnogo, ne trpa sve u usta... beba sme da je nosi tek od navrsenog sestog meseca, skida je samo kad se kupa. a odrzava se tako sto se obrise vlaznom krpom. lako i jednostavno...
 
Mi smo oduševljeni tom ćilibarskom ogrlicom-prosto drugo dete. Nema sta nismo probali i sve je resavalo tegobe samo na par sati-mislim na gelove koje smo uzimali u apoteci. Kada sam ovde pročitala za ogrlicu-mislila sam da nema sanse da to pomogne,ali posle toliko muka,ajde još i to da kupimo.E,da smo barem odmah to uzeli,ali,eto znaćemo za drugo dete:)Nasli smo i po super ceni ovde kod nas. Ne znam da li smem da ostavim sajt,ako ga obrisu,slobodno mi se obratite na pp,rado ću Vam pomoći,jer jeste da pomaze,ali je danas i cena bitna:) http://www.cilibarskeogrlicezabebe.com
 
Mi smo dobili na poklon ogrlicu od prirodnog cilibara. Narucena je preko nekog stranog sajta. Cene su od 2 do 25evra,zavisi od modela,sto je dosta jeftinije nego kod nas. A inace nemamo jos ni jedan zub,pa ne znam jel pomaze. A skidam je nocu,zbog sigurnosti,mada nema kopcu nego magnet.
 

Back
Top