RTS, sta pisac hoce da nam kaze?

Milos Bojanic

Zainteresovan član
Poruka
193
Upravo je bila emisija "Vreme je za bebe" u kojoj devojcica od nekih 19 radja svoje drugo dete. On je student koji je to sad malo zapustio, a ona nije zavrsila treci srednje jer je zatrudnela, pa se htela vratiti u skolu, ali je ponovo zatrudnela, pa ce nastaviti skolu dogodine (u slucaju da opet ne zatrudni). U medjuvremenu on je nju varao pa su se rastajali, ali sad se svi vole i divno im je u kuci koja naravno nije izmalterisana.

Pre nekoliko sedmica je bila prica o paru gde je ona mazoretkinja, on je mnogo stariji i u je drugom braku, pa su se uselili u letnju kuhinju (naravno neizmalterisanu) koja izgleda kao da je u nju pala hidrogenska bomba i od koje su mnoge garaze, a i pokoja stala u lepsem stanju...

U 48 sati svadba su junaci parovi koji se varaju, a secamo se i slucaja gde je mladi bracni par pricao i kako je buduci muz istuce, a ona je zadovoljna jer se on ne kocka...

Razumem da postoje razne sudbine i da ne zive svi u uredjenim stanovima i uredjenim brakovima, ali ne razumem sta je poruka ovih emisija (posebno na drzavnoj tv za koju se placa pretplata, drugi neka pustaju sta zele), da li i nase cerke treba da rode po dvoje dece pre zavrsetka srednje skole, da li i nasi sinovi treba da tuku svoje supruge? Da li mi treba da se sazaljevamo nad takvim (ili onim koji imaju 11 dece i zive u 30 kvadrata, tata ostao bez posla, mama trudna i pomaze joj najstarija cerka, tesko im je, a opet su srecni jer se uvek cuje deciji plac) i da im saljemo neku pomoc ili je mozda poruka da smo mi koji zelimo kupiti detetu cokoladu i odvesti ga u pozoristance razmazeni, da treba samo da se kotimo pa neka deca jedu masti i leba...
 
Idiotluk.
I od tih sto se mnoze ko bezumni, sve pod parolom nek se ima sto vise dece a sta ce im cipele, zasto ne bi pesacili na -10 u skolu po 15 kilometara kroz neku vuko-ebinu, i koji ce im djavo struja, svi su srecni i veseli muzgavi i bosi u kucama bez prozora i sa jednim smederevcem.
I od ovih na RTSu sto nam to kao svetli primer pustaju. Ali onda, od toga ima i goreg: skupstinske sednice, koje su jos veci emetici i diaroici od prethodno pomenutih. A pretplatu nisam jos nasla nacina da izbegnem da placam... Mada se trudim...i trudicu se dok ne nadjem nacin.
 
Upravo je bila emisija "Vreme je za bebe" u kojoj devojcica od nekih 19 radja svoje drugo dete. On je student koji je to sad malo zapustio, a ona nije zavrsila treci srednje jer je zatrudnela, pa se htela vratiti u skolu, ali je ponovo zatrudnela, pa ce nastaviti skolu dogodine (u slucaju da opet ne zatrudni). U medjuvremenu on je nju varao pa su se rastajali, ali sad se svi vole i divno im je u kuci koja naravno nije izmalterisana.

Pre nekoliko sedmica je bila prica o paru gde je ona mazoretkinja, on je mnogo stariji i u je drugom braku, pa su se uselili u letnju kuhinju (naravno neizmalterisanu) koja izgleda kao da je u nju pala hidrogenska bomba i od koje su mnoge garaze, a i pokoja stala u lepsem stanju...

U 48 sati svadba su junaci parovi koji se varaju, a secamo se i slucaja gde je mladi bracni par pricao i kako je buduci muz istuce, a ona je zadovoljna jer se on ne kocka...

Razumem da postoje razne sudbine i da ne zive svi u uredjenim stanovima i uredjenim brakovima, ali ne razumem sta je poruka ovih emisija (posebno na drzavnoj tv za koju se placa pretplata, drugi neka pustaju sta zele), da li i nase cerke treba da rode po dvoje dece pre zavrsetka srednje skole, da li i nasi sinovi treba da tuku svoje supruge? Da li mi treba da se sazaljevamo nad takvim (ili onim koji imaju 11 dece i zive u 30 kvadrata, tata ostao bez posla, mama trudna i pomaze joj najstarija cerka, tesko im je, a opet su srecni jer se uvek cuje deciji plac) i da im saljemo neku pomoc ili je mozda poruka da smo mi koji zelimo kupiti detetu cokoladu i odvesti ga u pozoristance razmazeni, da treba samo da se kotimo pa neka deca jedu masti i leba...

pa isto kao i svaka druga emisija...kako privuci paznju gledalaca...daj sto "socniju" pricu...cist marketing...uostalom ima toooliko emisija kolje lose uticu na decu, omladinu, pa bogami i starije ...ovo je samo jedna u nizu...protiv toga se bori tako sto ces okrenuti kanal

ps: komntar o ne izmalterisanoj kuci je vise nego jadan...izvini ali stvarn nema smisla tako nesto komentarisati...da razumem koja je poenta te opaske ali moglo je to i drugim recima da se kaze z:hm:
 
ps: komntar o ne izmalterisanoj kuci je vise nego jadan...izvini ali stvarn nema smisla tako nesto komentarisati...da razumem koja je poenta te opaske ali moglo je to i drugim recima da se kaze

Ја не видим ту ништа ружно. Мислим, лепо је да држава популарише рађање деце, али, мајку му, зар држава треба да популарише рађање баш по сваку цену? Чак и у условима који нису адекватни за бебу?

Увек ми је било мучно када видим емисије о породицама са десеторо деце, а сви голи, боси, слинави, живе у некој шупици без грејања, родитељи незапослени али ''јаааако воле децу'', па их зато имају толико! И онда нам РТС то наметне као диван пример љубави према деци, а истовремено оплету комшије и суграђане како ништа не чине да им помогну!
 
Ја не видим ту ништа ружно. Мислим, лепо је да држава популарише рађање деце, али, мајку му, зар држава треба да популарише рађање баш по сваку цену? Чак и у условима који нису адекватни за бебу?

Увек ми је било мучно када видим емисије о породицама са десеторо деце, а сви голи, боси, слинави, живе у некој шупици без грејања, родитељи незапослени али ''јаааако воле децу'', па их зато имају толико! И онда нам РТС то наметне као диван пример љубави према деци, а истовремено оплету комшије и суграђане како ништа не чине да им помогну!

Nemoj da te vidi neki velikosrbin...:per:

Slažem se...takođe mislim isto... U poslednje vreme je čak i televizija kao što je B92 počela da forsira kičerajske emisije...
iebiga...svi se uče na svetlom primeru Pinka...pa bi sad i oni da zgrnu kintu tako što će da zamazuju oči i rasplakavaju raju...
 
Ne bih znala šta je pisac hteo da kaže, jer ni on, to ne zna, a ne zna ni šta je rekao!

Ja bih rado plaćala i veću pretplatu, ali pod uslovom da mi se filmovi i ostalo ne prekidaju reklamama, i da je program kvalitetan. Pa da znam šta gledam.

Ovo što sada radi po televizijama, (čast časnim izuzecima), je sve lenjo i nesposobno, i piše o životu "iz fotelje", bez i malo truda da prvo dobro upozna problematiku u vezi teme koju obrađuje. Ne znam gde ih samo nalaze, tako nepismene, lektora su valjda otpustili još pre 20-tak godina, a njima treba logoped - mada, šta bi i vredelo da nauče da govore, kad nemaju šta da kažu...
 
Ја не видим ту ништа ружно. Мислим, лепо је да држава популарише рађање деце, али, мајку му, зар држава треба да популарише рађање баш по сваку цену? Чак и у условима који нису адекватни за бебу?

Увек ми је било мучно када видим емисије о породицама са десеторо деце, а сви голи, боси, слинави, живе у некој шупици без грејања, родитељи незапослени али ''јаааако воле децу'', па их зато имају толико! И онда нам РТС то наметне као диван пример љубави према деци, а истовремено оплету комшије и суграђане како ништа не чине да им помогну!

eee...cek cek....nismo se razumeli.... ja sam se drzala konkretne epizode koja je opisana u uvodnom postu...gledala sam emisiju i videla kucu...pobogu kuca je cakum pakum sredjena samo nije spolja izmalterisana....tako da taj njen/njegov komentar ne stoji....moze se slobodno nazvato sitnicarenjem...

a sto se ovog boldovanog tice tu se slazem.... al to je za drugu temu
 
Nema to veze sa RTSom to je CISTA REALNOST to su socijalni slucajevi,,...

Pogledaj samo one na PINKU koji prikazivaju i ismevaju one retardirane slucajeve sto se prijavljuju za Grand...
Eh pa da, to bi bila realnost, da nema onog pe*era da ih ismeva i da im se kezi i da od toga pravi šou i na njihovoj bedi zgrće pare.

Isto tako i ove emisije, koliko god one bile zanimljive ljudima, čak imaju i pozitivnu ulogu, malo otvaraju oči gospodi po soliterima koji tripujuda je svet silno uznapredovao i da se "onakve" (kakve god) stvari više ne dešavaju.....
IPAK se ne sme zanemariti odvratnost s kojom propagiraju neko praštanje, više puta sam na to ukazala kada je ona treća emisija u pitanju, "Sve za ljubav". Gledam emisiju u kojoj je on istukao i voditeljka, nakon što ga malo nakrpi zbog toga, ima dalje primarni zadatak da njih dvoje..... pomiri :neutral:

Yebote možda je i silovao, možda ga se ona plaši, možda je neki progonitelj, imam utisak da se u većini slučajeva tamo javljaju psihopate od kojih su neke jadnice (ili, čak, jadnici) pobegle glavom bez obzira :roll:

I tako.....
 
eee...cek cek....nismo se razumeli.... ja sam se drzala konkretne epizode koja je opisana u uvodnom postu...gledala sam emisiju i videla kucu...pobogu kuca je cakum pakum sredjena samo nije spolja izmalterisana....tako da taj njen/njegov komentar ne stoji....moze se slobodno nazvato sitnicarenjem...

a sto se ovog boldovanog tice tu se slazem.... al to je za drugu temu

Извињавам се, ја нисам гледала ту емисију.
 
Slucajno sam juce nabasala na tu emisiju i moja deca trazila da vide bebu...
Nisam videla pricu pre al' delove jesam.Lepo je to Samantha Jones rekla,nema veze to sa RTS to je cista realnost.Ne razumem ljude koji ce radije placati pretplatu i na tv gledati kako razmazani bogatasi jedu sa zlatnim escajgom i psihicki se uljuljkivati da nam je sjajno.Realno je da je svaka druga kuca u Srbiji neomalterisana.
Ne pratim te real life emisije ali placam pretplatu(ne zato sto smatram da je ispravno).
Mislim da je u pitanju samo dobar marketing jer kao sto vidimo TV su nam okupirani sa reality show ima ih i na RTS i PINKU i B92 i FOX ...ma gde ne...
To je jednostavno ogledalo sadasnjice
 
Uzgred, to nije nikakav "reality" show. Ako ne grešim, poenta je da bude spontano snimljena emisija, a tu nema ni s od spontanosti. Spontanija je bila ona minimaksovizija ili kako se već zvala, tu kad onaj debeli odvali nešto nema vraćanja nazad, a i bilo je uživo, čini mi se.....

Znači, neka oni nama prikazuju i mračnu stranu, ali ne retardiranu kritiku, jer naslov ove teme je - šta je pisac hteo da nam kaže...? Emisija "vreme je za bebe" ili kako se već zove, evidentno za zadatak ima pospešivanje nataliteta, pa je sama poruka emisije zaista da se kotimo u beznađu kao kunići.

Da li je neko rekao nešto loše tim ljudima, zato što im (u dobrom broju slučajeva, nije samo reč o toj emisiji...) deca žive u nehigijenskim uslovima, na primer? Ne..... jer, oni su Roditelji. Kako pogaziti suštinu emisije? :think:
 

Back
Top