AMD Athlon X2 7750 Black Edition - najbolji odnos cene i perfromansi

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.260
Upravo sam kupio ovaj procesor AMD Athlon X2 7750+ Black Edition i ovaj procesor kratko receno razbija

Procesor je u stvari AMD Phenom sa 2 jezgra uradjen u 65 nm tehnologiji sto znaci da se mnogo manje greje , ima Hypertransport 3.0 , prakticno nudi perfromanse Core 2 Duo perfomanse za duplo manje pare od Intela iz iste klase .

Nisu ga nazvali Phenom II samo iz razloga sto planiraju sad u 2009 da startuju iste ove procesore sa proizvodnjom od 45 nm i oni ce nositi naziv Phenom II

Dok Core 2 duo procesori u njegovoj klasi kostaju najmanje 120-130 eura on kosta samo 70 eura. ili skoro duplo manje

Jos moze vrlo lako da se overclockuje i stabilno radi na 3.2 3.3 GHz

Sto se tice ovih novih 45 nm procesora opet je tu AMD u prednosti u odnosu na Intel pre svega zato sto Intelov novi i7 procesor trazi novi slot i samim tim je ogranicen za koriscenje na samo najnovijim maticnim plocama od kojih nijedna nije ispod 170-200e

Sve u svemu i ako u ovom trenutku Intel ima mozda najbrze procesore , ali sto se tice nas obicnih smrtnika AMD ubija intel za 3 duzine jer nudi najbolje perfromanse za najmanje pare.

Topla preporuka svakom ko namerava da kupuje procesor.
 
Ljudi znam da sve sto sada pisem je verovatno svima vama dosadno i vec vidjeno(citano) ali sam u velikoj frci posto se ne razumem bas u ove stvari.Treba hitno da kupim 4 kompa (bez DVD i monitor) a imam za njih 1000-1200 eura.Trebaju mi za NET(on je lokalni i zamisljen je da radi sa ukupno 8 PC-a) u kome vec ima 3 kompa koji su P-4 sa FX 5200,obicnim intelom na 2,0GHZ 40GB HDD i sl. a jedan je ATLON dual kor na 4200 sa GF 8600 512ram DDR2 i sa 2GB rama.Moram uneti neku svezinu jer je posao stao a tehnika strahovito napreduje.Oni bi mi sluzili da se igraju nove igre koje momci zbog slabijih konfiguracija kuci bi dolazili tu da igraju a i ambijent u guzvi je drugaciji od onog u kuci. Molio bih vas da mi predlozite konfiguracije koje su u momentu najisplatljivije za ove pare a da su komponente kompatibilni medjusobno i da rade.Dali da to budi svi isti ili da dva dudu sa boljim elementima.Dali da su INTEL ili AMD??? I na sta treba da obratim paznju a sta bi kasnije mogao da menjam da bi bio bar neki period u toku sa dogadjajima a da me ne kosta puno.Ovo mora da kupim u narednih desetak dana.Svako misljenje mi je dragoceno i hvala svima.
 
Uzmi npr. Intel e8400 ( http://www.itsvet.com/proizvod/intel-core-2-duo-e8400-3.0ghz-6mb-1333mhz/comp_comp_cpu/46/263 )
koji prosto izuva koliko je prebudzen. Intel obiluje morem L2 cache memorije u odnosu na AMD... I naravno intel mozesh klokovati daleko vishe u odnosu na taj AMD... Konkretno ovaj model E8400 gura i do 4.5GHza. Tako da AMD je u sushtini velika kesa, mada manj zahtevnim korisnicima moze lepo da posluzi.
Ostajem na INTELU i dok budem koristio komp koristicu i Intel procesore ;)
 
Hvala za dijeljenje tvog iskustva al eto citavog zivota koristim intel i namjeravam i7 kupiti cim mu se smanji cijena..

pa i ja sam koristio skoro ceo zivot intel i ovo mi je prvi amd

al yebiga taj i7 jeste dobar procesor al je generalno sranje jer je preskup

prvo procesor ne moze da radi sa DDR2 memorijama vec samo sa DDR3 i to samo sa sporijim , drugo nekompatibilan je sa 775 socketom sto znaci mora da kupujes plocu sa novim socketom i najnovijim intel chipsetom a te ploce su skupe ko djavo mislim nekih 200 evra

stoga glupo je dati 500 evra za plocu procesor i ddr3 memoriju kad to imas kod amda za mnogo manje para.
 
Poslednja izmena:
Imam Intel Q6600 i necu se skoro odvajati od njega.
Jeftin je, drzim ga na "rock solid" 3GHz bez podizanja voltaze, sa box kulerom.
Uskoro uzimam novu maticnu plocu, pa cu probati da idem vise, jer sa ovom ne mogu.

Zakljucak:
AMD nema nikakvu prednost nad Intelom.
Jos kad Core i7 padne cena, pa se C2Q pocne prodavati za dz.....

kaad padne cena z:D

djekna jos nije umrla a kad ce ne znamo :D

ono sto ja hocu daq kazem jeste da u budget cenovnog rangu AMD razbija intel jer nudi u ovom trenutnku procesor kakav intel nudi za duplo vece pare

vecina ljudi koristi kompjuter za generalno nezahtevne aplikacije, u najboljem slucaju odigraju neku zahtevniju igricu tipa Crysis , odgledaju neki film i to je to.

Eto recimo ekipa sa Overclockersclub sajta su uradili review ovog procesora u raznim aplikacijama i izmedju ostalog jednoj od najzahtevnijih igara danasnjice - Crysis-u

I evo rezultata

http://www.overclockersclub.com/reviews/athlon7750/8.htm

I odprilike Intelov Quadcore 9450 ima 5 frejma vise od recimo overclockovanog 7750 koji se moze overclockovati na 3 GHZ i sa stock tj fabrickim kulerm

I da li vredi po tebi platiti taj dobitak od 5 frejma skoro 20.000 din vise? Po meni to je glupost i bacanje para

Nesumnjivo je da je Intel Q9450 bolji od AMD 7750+ black edition , ali je razlika u realnim aplikacijama za koje 90% ljudi koristi kompjuter - smesna

Stoga je glupost platiti Q9450 26.000 dinara koliko mu je najniza cena kod nas kad 95% tih perfromansi mozete imati za samo 6.400 din koliko sam ja platio 7750 BE pre neki dan :)

a cena je ipak najvaznija stavka u svakoj kupovini z:hi:
 
Poslednja izmena:
Uzmi npr. Intel e8400 ( http://www.itsvet.com/proizvod/intel-core-2-duo-e8400-3.0ghz-6mb-1333mhz/comp_comp_cpu/46/263 )
koji prosto izuva koliko je prebudzen. Intel obiluje morem L2 cache memorije u odnosu na AMD... I naravno intel mozesh klokovati daleko vishe u odnosu na taj AMD... Konkretno ovaj model E8400 gura i do 4.5GHza. Tako da AMD je u sushtini velika kesa, mada manj zahtevnim korisnicima moze lepo da posluzi.
Ostajem na INTELU i dok budem koristio komp koristicu i Intel procesore ;)

precenkjen i preskup procesor koji nema utemeljenja u realnim prefromansama

tacnije prakticno za mozda 5-10% realno boljih perfromansi od ovog AMD 7750 platice covek skoro 100% vecu cenu ....

inace sto se tice overclockovanja , retko ko to radi 95% ljudi radi sa stock konfiguracijama i na fabrickim brzinama. nije problem overclockovati procesor nego je problem takav procesor - ohladiti :)


za 4.5 GHZ ti treba procesorski kuler sa vodenim hladjenjem a jedan takav kosta skoro ko ovaj AMD ov procesor 7750+ Black Edition z:D
 
Jos testova Word in Conflict

http://www.overclockersclub.com/reviews/athlon7750/12.htm

AMD izvlaci isti FPS kao Intelov vise nego 4 puta skuplji procesor z:D

Pa zatim test u Call of Juarez

http://www.overclockersclub.com/reviews/athlon7750/13.htm

na najslabijoj rezoluciji intelov Q9450 brzi 5 frejma a na vecim se izjednacavaju z:D

Zatim Call Of Duty 4 - na 1024x768 intel osetno brzi ali na vecim rezolucijama ga AMD prestize z:D

http://www.overclockersclub.com/reviews/athlon7750/11.htm

Uglavnom testiran u 5-6 najpopularnijih video igara danas AMD 7550+ je pokazao da ima 95% perfromansi Intelovog Q9450 - a pritom kosta 4 puta manje....
 
Ceo benchmark: http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2008/12/22/athlon-x2-7750-vs-intel-e5200-oc-review/1

23210.jpg


untitl11.jpg


Inace E5200 je sjajan procesor.
Ako se dovoljno overclockuje daje rezultate jednake onima koje daje Q6600.
 
precenkjen i preskup procesor koji nema utemeljenja u realnim prefromansama

tacnije prakticno za mozda 5-10% realno boljih perfromansi od ovog AMD 7750 platice covek skoro 100% vecu cenu ....

inace sto se tice overclockovanja , retko ko to radi 95% ljudi radi sa stock konfiguracijama i na fabrickim brzinama. nije problem overclockovati procesor nego je problem takav procesor - ohladiti :)


za 4.5 GHZ ti treba procesorski kuler sa vodenim hladjenjem a jedan takav kosta skoro ko ovaj AMD ov procesor 7750+ Black Edition z:D


Slazem se u potpunosti z:dm5:

Mada se to ne vidi u potpisu al ***. Ja sam fanatik :sanke:
 
Ceo benchmark: http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2008/12/22/athlon-x2-7750-vs-intel-e5200-oc-review/1

23210.jpg


untitl11.jpg


Inace E5200 je sjajan procesor.
Ako se dovoljno overclockuje daje rezultate jednake onima koje daje Q6600.

ma ti su benchmarci glupost. to je puka teorija.

mislim oces li ti da teras procesore u benchmarcima ili ces da igras tako neke igrice i teras full hd filmove?

Koliko znam 90% potreba kucnog korisnika za jakim procesorom jeste da odigra neku novu do jaja igricu ili u najboljem slucaju pusti hd full hd film a to ovaj procesor svakako zadovoljava

Inteli barem sto se tice ovih sadasnjih najpopularnijih i hardverski najzahtevnijih igara su tek za par procenata mozda bolji od ovog AMD-a a skuplji su od 50-200%

U svakom slucaju ne opravdavaju razliku u ceni....
 
Da bi odigrao neku do jaja novu igricu, moras da imas do jaja novu grafu ;)

I da se ne raspravljamo vise.
Neko voli Intel, neko voli AMD.
Da AMD nije bio bolji, ovi u Intelu se ne bi znojili i mozda ne bi nastali Core 2 procesori :)

Citao sam benchmark Core i7 vs. Phenom 2.
Rezultati su jednaki, razlika je zanemarljiva.
Tako da je super sto se AMD vraca, da bi se ljudi u Intelu jos vise trudili i pravili jos bolje procesore :)
 
znam da nije za ovu temu ali sta mislite za konfiguraciju
MB J&W RX770-AM2+ DDR2 1066MHz AMD 770 CrossFire
AMD Athlon64x2 5000 AM2 64bit Dual-Core
DIMM 4GB DDR2 800MHz Apacer/APA
ECS N9800GT-512MX-F 512MB DDR3, 256bit, 600/1800/1500MHz(GPU, VRAM, PS), Dual DVI,
HDD 500GB Seagate 7200rpm 32MB SATA-II
Delux
DLC-MT375 Midi ATX Case, silver/black color, DLP-20A Power supply ATX 450W, 8cm silent fan (Real 230W;Peak 280W)
sa napajawem Hantol
PSU 535W Hantol 20+4pin,380W Real Power,12+8cm Fan
dali vredi 320 eura
 
Da bi odigrao neku do jaja novu igricu, moras da imas do jaja novu grafu ;)

I da se ne raspravljamo vise.
Neko voli Intel, neko voli AMD.
Da AMD nije bio bolji, ovi u Intelu se ne bi znojili i mozda ne bi nastali Core 2 procesori :)

Citao sam benchmark Core i7 vs. Phenom 2.
Rezultati su jednaki, razlika je zanemarljiva.
Tako da je super sto se AMD vraca, da bi se ljudi u Intelu jos vise trudili i pravili jos bolje procesore :)

tacno je svako ima favorite al ovo nije navijanje pa ja volim zvzedu ti partizan vec argumentovana rasprava

kao sto rkeoh vec pogledaj uporedni test na overclockersclub i tamo su stavljali na istu konfiguraciju znaci ista graficka memorija isto sve - razlicite procesore i ispada da najbolji odnos cena i perfromansi daje ovaj AMD

E to je mene nateralo da posle 15 g odina vernosti Intelu predjem u suparnici tabor :)

nista licno :)
 
U pravu si southwind, svako ima svoje misljenje i svoje favorite. O tome jel Intel ili AMD bolji nije vrijedno raspravljati.
Uostalom ovo je tema da se kaze nesto o ovom AMD-ovom procesoru, a ne rasprava o tome sta je bolje.
Cinjenica je da ovaj procesor nudi stvarno dosta za malo para, i to niko ne moze da porekne.

pa da upravo u tome je rec. ovaj procesor nudi najbolje perfromanse za najmanje para U OVOM TRENUTKU

jasno je da taj trenutak nece dugo da traje, jer trka hardvera je trka bez prestanka i kraja.

al upravo je zato bitno sta je u kojem trenutku , tj trenutku kad mi odlucimo da nam nesto treba najbolje za najmanje novca

to je tzv best buy kupovina.
 
Uzmi npr. Intel e8400 ( http://www.itsvet.com/proizvod/intel-core-2-duo-e8400-3.0ghz-6mb-1333mhz/comp_comp_cpu/46/263 )
koji prosto izuva koliko je prebudzen. Intel obiluje morem L2 cache memorije u odnosu na AMD... I naravno intel mozesh klokovati daleko vishe u odnosu na taj AMD... Konkretno ovaj model E8400 gura i do 4.5GHza. Tako da AMD je u sushtini velika kesa, mada manj zahtevnim korisnicima moze lepo da posluzi.
Ostajem na INTELU i dok budem koristio komp koristicu i Intel procesore ;)

Hmm , našao si da upoređuješ procesore od 150 i od 70 evra , jako si pametan!

A ono što sam zacrnio , to je da ti kažem , tj. da ti naglasim kako si napisao veliki idiotluk , jer ko se iole razume u procesore , taj zna da su procesori bazirani na različitim građama , tako da nešto što povećava efikasnost jednoga procesora ne znači da ta ista stvar povećava efikasnost procesora drugoga proizvođača.
Recimo i to da su pajpovi kod AMD procesora kraći pa im je vreme odziva drastično umanjeno i zato im nije potrebno toliko keš memorije ni toliko ghz-a kao intelovim procesorima da bi se postigao isti efekat tj. brzina rada.
 

Back
Top