Da li biste oprostili prevaru?

da li biste oprostili prevaru?

  • da

  • ne

  • ne znam, možda


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Veca je verovatnoca da ne bih oprostio nego da bih. Mada ako bih bio siguran 100% da me je prevarila, prvo bih se zapitao da li sam i licno uzrok tome. Recimo zapostavljao sam je, bio grub itd. Ali i pored vrrlo jakog razloga, taj oprostaj bi mnogo tesko isao. Uvek bi ostala neka senka sumnje i vecito pitanje "Kako joj je bilo sa njim?" Uzas zar ne?
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta bih uradila...
Desilo mi se jednom da me dečko prevari, ali tad sam bila jako mlada...i nisam mu oprostila...
Mislim da ni sada ne bih mogla da oprostim...i da dalje budem sa nekim u koga sam izgubila poverenje...
Ja svaku svoju vezu baziram na bezuslovnom poverenju i prilicnoj slobodi...pa kad bi se prevara desila, nekako bi ta ravnoteža bila narušena...
E sad, postoje tu razlicite varijante, razlozi i povodi...tako da mogu da kažem 'nikad ne reci nikad'...
 
I kad sam došla do odgovora, oprostila sam.
isto je tako tekao proces opraštanja kod mene

Ne trazim vernost ali ako se dogovorimo da budemo verni jedno drugome ne bi oprostio

vec i flert bi vratio sa zestokom kamatom i prvom prilikom sa boljom ili loshijom potpuno nevazno
nisam baš sigurna da razumem o čemu se tu radi
mislim na taj dogovor
zar se vernost ne podrazumeva?
 
Cek cek..ovo je najbitnije..za koga je to najgore..za onog koji je prevario ili za onog koji je prevaren?mislim da naslucujem odgovor:lol:
pa za onog nesretnika koji je varao
kako za koga
e ti mene prevariš i ja ti kao oprostim
ali ti onda gunđam i gunđam i zvocam i davim svakodnevno
ne ide
Ah, kakva intrigantna, a nikad ranije diskutovana tema :mrgreen:
ma nije moguće :)
 
da li možda već jeste?
ili niste mogli?
zašto?

da li vam se dešavalo da jednostavno osetite nečije prisustvo izmedju vas i vašeg partnera
a onda
umesto da razgovarate s njim/njom, povijete glavu i čekate da prođe?


bila prevarena i oprostila..i nastavili vezu koja je godinu dana kasnije prekinuta.

tad i nikad vise.

prevaru bih uvek oprostila - cim neko dolazi u iskusenje da prevari, znaci da u vezi sve ne funkcionise..

ali NIKAD vise tu vezu ne bih nastavila.

ta osoba nikad vise ne bi imala moje poverenje.

gde je izdaja,tu je kraj.
 
Veca je verovatnoca da ne bih oprostio nego da bih. Mada ako bih bio siguran 100% da me je prevarila, prvo bih se zapitao da li sam i licno uzrok tome. Recimo zapostavljao sam je, bio grub itd. Ali i pored vrrlo jakog razloga, taj oprostaj bi mnogo tesko isao. Uvek bi ostala neka senka sumnje i vecito pitanje "Kako joj je bilo sa njim?" Uzas zar ne?
jeste užas, ali prođe vremenom ...

Desilo mi se jednom da me dečko prevari, ali tad sam bila jako mlada...i nisam mu oprostila...
Mislim da ni sada ne bih mogla da oprostim...i da dalje budem sa nekim u koga sam izgubila poverenje...
e i ja sam bila jako mlada kada sam oprostila
a sada mi se čini da bih prevaru lakše podnela nego tada
 
Oprostila bih, ali više ne bih bila sa njim z:hm:
prevaru bih uvek oprostila - cim neko dolazi u iskusenje da prevari, znaci da u vezi sve ne funkcionise..
ali NIKAD vise tu vezu ne bih nastavila.
gle
vas dve ste nešto slično napisale :)
zar nije onda svejedno, oprostile ili ne, ako vezu ne želite da nastavite?

ja mislim na oproštaj u smislu potpunog brisanja onoga što se desilo
i nastavak veze kao da ništa nije bilo
 

Back
Top