Da li Srbija treba da prizna Kosovo?

Da li Srbija treba da prizna Kosovo?

  • Da, svakako.

  • Da, ako autonomija i prava Srba na Kosovu budu zagarantovana

  • Ne

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
To je zbilja kompleksna stvar. Velika većina mlađe opulacije kojoj je pun kufer krize i siromaštva, ne dvoji ni trenutka da treba da se prizna.
S druge strane, značajni broj ljudi smatraju Kosovo srpskom svetinjom.

Jedino rješenje se meni čini je referendum.

Ја спадам у млађе категорије и лупеташ глупости.
Управо популација која је имала од 16-25 деведесетих је за признање-***,јајаре...
 
Ја спадам у млађе категорије и лупеташ глупости.
Управо популација која је имала од 16-25 деведесетих је за признање-***,јајаре...

Vjerojatno se ljudi sjećaju rata, blokade, bombardovanja, ... Pa pretpostavljaju da njihovoj djeci ne treba takvog jada.

Elem, ja nisam reko SVI, nego većina.
Poštujem tvoje mišljenje, ali i ti moraš poštovati tuđe.
 
E to je ono što pećinski ljudi u Srbiji ne žele da priznaju, ili neće da shvate.

zbog takvog mentaliteta Srba:glavom kroz zid, pa sta kosta da kosta
mi smo sada tu gde jesmo, ja bi lepo zavrsila sa tim pricama, koje su se desile sto nasom krivicom, sto zbog interesa mocnih,
i da mi najzad postanemo normalan i pametan narod koji zna sta, kad i zasto radi, uzimajuci u obzir realnost a ne mastariju i puste snove.
 
To je zbilja kompleksna stvar. Velika većina mlađe opulacije kojoj je pun kufer krize i siromaštva, ne dvoji ni trenutka da treba da se prizna.
Odakle ti to? Kol'ko ja imam prilike da vidim, mladja generacija je mnogo vise "nacionalno osvescena" nego komunizmom i "bratsvom-jedinstvom" syebane stare prdonje.

S druge strane, značajni broj ljudi smatraju Kosovo srpskom svetinjom.
Od kojih vecina ima ispod 30 godina.

I ne, ne treba priznati, pa taman da smo jedini. To bi bila legitimizacija otimacine, terorizma i etnickog ciscenja.
 
A jel.

A šta kao Banat, Bačka, Srem, Šumadija, Raška, Niš, Beograd nisu srpske svetinje?
Za mene su Banat i Beograd veće svetinje od Kosova.

Za mene nisu, ja bi se pre odreko Vojvodine...

Ne podnosim ravnicu...
picture.php
 

Back
Top