Benefit sumnje

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Prvo koriscenje se javlja jos kao mali kad se tezi izbeci krivica...

U kapitalizmu je intezivna upotreba za razne demagogije i manipulacije...
Od tolike upotrebe ljudima ona udje u krv i njeno koriscenje...

Negativne stvari znate i sami , a one su samo nuspojave upotrebe....
Svako ko je upotrebio sumnju da jedanput skine krivicu sa sebe, ce platiti kad mu se kod drage osobe javi sumnja.....ili istovetna situacija koja ce automatski prizvati sumnju....


P.S. Ova tema je nekome slicna sa temom benefit kletve....jer i kletva ima tu osobinu da se u nekom odnosu vraca onome ko izrice....
Medjutim za sada se koncentrisite na sumnju.....
 
U kapitalizmu, kao i u komunizmu, a isto kao i u vecini ostalih varijanti...
Reci narodu da je pametan - i svi mirni.
Reci da je kriza - i svi su u krizi.

Sumnja... mozda vise kao ispitivanje, provera, razmisljanje o necemu, da li je to najbolji nacin za nesto... to moze da bude korisno.
A 'gola' sumnja bez akcije - gubljenje vremena.

Ako se nesto 'radi' sa sumnjom onda je dobro, jer ako se ne radi - onda svi misle isto. Gde svi misle isto - tu ne misli niko.
Previse sam ljudi video da misle ili sumnjaju, ali nista ne preduzimaju.
 
U ala si sebi uleteo u usta....
1-Ako se nesto 'radi' sa sumnjom onda je dobro, jer ako se ne radi - onda svi misle isto
2-Previse sam ljudi video da misle ili sumnjaju, ali nista ne preduzimaju

Prvo nije tacno....preispitivanje i sumnja nisu iste stvari, to je ono sto mislim da je kod 1 problem....
A drugo je upravo u vezi sa temom....kontrabenefit sumnje....

Inace kad se upotrebi rec benefit sumnje, onda se prvo to tumaci kao
"da li postoji mogucnost da se optuzba pretvori u sumnju i tako negira"
 
Da olaksam, da se ne bi prepucavali oko toga...

Preispitivanje se moze raditi sistematicno....zatim se moze raditi zbog sigurnosti i nesigurnosti u nesto...

Sumnja je vec sledeci nivo....sumnja moze da postoji zbog nesigurnosti , ali i zbog pretpostavke nezeljenog , a na kraju i kao predrasuda nezeljenog....

Zatim kod sumnje uvek imas dve strane minimum...tj stavljas se i kao tuzilac i kao advokat optuzenog....a ponekad i kao javnost , i kao sestra od tetke cistacice suda.....

Sve to opterecuje i onoga koji sumnja i odnose onoga koji sumnja....
 

Back
Top