Odnos [neke] religije prema seksualnosti

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

StaJeLSD

Početnik
Banovan
Poruka
27
neke, koje hocete. Opishite to... ne znam o tome, mislim da se u hriscanstvu u novom zavetu osim sv. Petrove izjave da zena i muskarac treba sto cesce da imaju seks... inace ce ih sotona rastaviti, i Bozije da treba da se plode i mnoze, u starom zavetu, kao i one dozvole da se ima vise zena itd.. i onoga da brat preuzima zenu od umrlog brata ne prica nista vise iz cega bi se uopste i mogao nazreti odnos te religije prema seksualnosti.

Odnos prema alkoholu je takodje slican... cas sam sin od boga cascava svakoga sa jednom turom najboljeng vina generisanog iz vode, cas se kaze da je to pice duhovno, a cas se kaze kako su poroci poroci...

Nejasan je, kao i odnos prema seksualnosti.
 
Dakle, da li je dozvoljen odnos na jednu noc...
Da li se seksualnost smatra dozvoljenom samo ukoliko je u svrhu pravljenja dece ili neke proslave Bozica? (ako je u svrhu pravljenja, onda bi vernik mogao da ima seks vise od 5 puta (max.) samo ako je impotentan u smislu da moze da upali, ali ne zna se kad?)
Da li se seksualni osecaj smatra prevarom na racun ljudi od strane Boga, samo zato da bi se (zbog toga stu su "nagnani nagonom") razmnozavali... ili se to smatra nekim ciljem samim po sebi... seksualnost?
Da li se smatra epifenomenom strasti, zelje da se upozna, da se voli... altruizmom?
Da li je u novom (posto u starom nije) zabranjeno upraznjavanje seksa sa vise partnera (bolje reci, partnerki) odjednom?

Kako u jendu religiju, kako u drugu, i kako kod (moram reci: meni najnejasnijih od svih postojecih vernika) hriscana...
 
Poslednja izmena:
Dalje, sta se misli o decijoj seksualnosti... da li se priznaje, ili se porice... da li je "nesme nikako biti" (znamo SVI da deca imaju seksualna ispoljavanja... bilo da su to ciste imitacije onoga sto se vidi na TV (nelogicno, zasto ne imitiraju i druge stvari tako "predano" i "uzivljeno"))...

Dalje, da li se misli da bi seksualnost trebala da se, bar kao emocija, ugasi u nekim starim godinama ili prilikom kastracije? (Nauka zna da sama kastracija (po sebi) ne izaziva i ne moze biti uzrok impotentnosti (sto svakako u nekim slucajevima jeste i moze biti trauma (subjektivna stvar) nekog coveka koji je kastriran)...

Kako se objasnjava cinjenica da se to ne desava kod hriscanske crkve?
Da li iz te cinjenice izlazi da seksualnost i nije bas "zamisljena od strane Boga kao nesto sto je tu cisto i samo radi reprodukcije i opstanka vrsta"...

Kako svestena lica koja erotiku (ne seks, vec "erotiku" (seks radi seksa)) proglasavaju divljom i zivotinjskom objasnjavaju ogromne razlike u seksualnosti coveka i zivotinje, covek to uvek, zivotinja periodicno itd...

Da li se brane masturbacije?

Da li je seks pre braka nepozeljan (ili nije, tj. ili je pozeljan, posto ako nije nepozeljan onda je pozeljan) kod hriscana itd?
 
Starija gospodja stigne u raj i susretne Sv.Petra te zapocne razgovarati s njim.
Uskoro zacuje jezovit jauk pa upita sta je to bilo.
- A nista. Samo prave rupe nekome na ledjima. To je za krila.
Gospodja se malo uznemiri, ali nastavi svoju pricu, sve dok opet ne zacuje strahovite jauke.
- Godspodine Boze, sta se sad desava?
- Ma nista - opet ce Sv.Petar - Sada su vjerojatno pravili rupe za postavljanje aureola oko glave.
- Ah Boze moj, ja to ne mogu podnijeti, ja bih isla u pakao...!
- Ne mozete ici u pakao, tamo ce vas iskoristavati i silovati!
- Pa dobro....za to vec imam napravljene rupe.z:plez::sanke:
 
Zvijezda

Žena je svoju šesnaestogodišnju ćerku povela kod liječnika.
- Izvolite, u čemu je problem? - upitao je doktor.
- Mojoj Debi je u zadnje vrijeme često muka, a i primjećujem da se počinje debljati.
Nakon pregleda liječnik je izjavio:
- Vaša Debi je trudna, po mojoj procjeni oko četiri mjeseca. - izjavio je doktor.
- Ali kako je to moguće, pa moja Debi još nikada nije ostala sama sa dečkom! Jel tako Debi? Ajde kaži gospodinu doktoru.
- Tako je mama, nisam se čak niti poljubila.
- Doktor je samo otišao kod prozora i ćutke gledao van. Tako je stajao nekoliko minuta dok žena nije upitala:
- Doktore, jel vani nešto nije uredu?
- Ne, samo kad se posljednjiputa desilo ovo što vi tvrdite, na nebu se pojavila zvijezda, a sa istoka su dojahali mudraci na devama i nikako ne želim da propustim taj prizor!
 
Dakle, da li je dozvoljen odnos na jednu noc...
Da li se seksualnost smatra dozvoljenom samo ukoliko je u svrhu pravljenja dece ili neke proslave Bozica? (ako je u svrhu pravljenja, onda bi vernik mogao da ima seks vise od 5 puta (max.) samo ako je impotentan u smislu da moze da upali, ali ne zna se kad?)
Da li se seksualni osecaj smatra prevarom na racun ljudi od strane Boga, samo zato da bi se (zbog toga stu su "nagnani nagonom") razmnozavali... ili se to smatra nekim ciljem samim po sebi... seksualnost?
Da li se smatra epifenomenom strasti, zelje da se upozna, da se voli... altruizmom?
Da li je u novom (posto u starom nije) zabranjeno upraznjavanje seksa sa vise partnera (bolje reci, partnerki) odjednom?

Kako u jendu religiju, kako u drugu, i kako kod (moram reci: meni najnejasnijih od svih postojecih vernika) hriscana...

Ovo prvo mi deluje kao da si posao u grad, pa se plasis da ne zgresis i trazis neciji blagoslov za tvoj blud... :lol:

A ovo drugo je obavezno... Kao i da nisi slavio Bozic ako nesto ne povalis... To nikako da nisi propustio... Pa ako iz prve i napravis nesto (mislim dete) onda si ubo BINGO... :lol:

A ti sada ako si malo mudriji, imaj seks uvek "u svrhu pravljenja dece" ali se trudi da ne napravis... Pa onda pokusavaj svako vece, do mile volje... :lol: Tako uzivas, a nisi gresan... :hahaha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top