Политичка нетрпељивост међу Србима

Шта вам је битније?

  • Странка

    glasova: 0 0,0%
  • Ја сам локал патриота и не контам о чему причаш

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    29
  • Anketa je zatvorena .
Poruka
22.423
Сви који су Хришћани, на овом форуму знају, да било каква острашћеност међу Хришћанима, па и политичка није дозвољена, и још уз то..она дели Србе..уништава Србску слогу...уништава Србску државу, странке се смењују...редају...и свака мења из корена све од предходних који су били на власти, па макар нешта и добро било...мржња између Срба и немогућност нормалног разговора...па чак и по питању теме која није битна за нас...као питањ рата између Израела и арапа, је доказ наше..нетолеранције и неслоге...

Сада моје питање , свима...и ови што су на игноре...z:lol:

Јел има икакве шансе, да сконтате, да бити припадник странке...није питање живота и смрти...већ, једна споредна ствар....да је пре свега битан БОГ, па СРБИЈА, СРБИ.....ПОРОДИЦА.....

убише нас ове поделе...
 
Poslednja izmena od moderatora:
уз ову тему иде и пар цитата...Св.Јустина...


КУДА ИДЕШ, СРБИЈО?!

Свети Јустин Ћелијски
- Беседа на Светога Саву 1966. године у манастиру Ћелије -

Данас је Свети Сава, али данас је српски Велики Петак. Данас је Свети Сава, требало би да буде највећи празник после Ускрса, а данас је српски Велики Петак. Данас је Свети Сава, требало би да буде празник највећи после Божића, али ово је данас српски Велики Петак. Гле, како је тужна земља Србија, како је мрак попао земљу Србију. Каква тмина! Каква помрчина! Где су Срби? Много је бивших Срба, а правих Срба, авај, како мало!


А шта човек може учинити без Бога у овоме свету? Можеш ли, траво, да порастеш без Бога? Можеш ли пшеницу своју, кукуруз свој, да однегујеш без Бога? Можеш ли теле да одгајиш без Бога? Може ли врабац над кућом да прхне без Бога? Може ли сунце да се носи над земљом без Бога? А ето, полудео је европски човек, полудела европска наука, полудели европски мудраци, хоће свет да уреде без Бога. И ето, уредили га! Видимо како уређују. Крв, ратови, несреће, буне, побуне. Нигде мира, нигде спокојства, све трчи, за ким, за чим? - за, авај, пропадљивим самоуживањима, страстима и сластима овога света.


Ти си човек, ти си Србин, ти си чуо за Господа Христа! Шта се збива са српским човеком данас? Све што је Божије, мање-више, опустело је у Српској земљи. Опустели манастири и пред сваким манастиром, скоро, распет Свети Сава. И он тужан и јадан гледајући своје потомке, своју несрећну паству, како пропада у гресима, страстима и сластима и у лажним културама и цивилизацијама, јауче са крста: Господе, опрости им, јер не знају шта раде!

Да, тужна је судбина Светога Саве, највећег и најсветијег Србина, највећег и најпрослављенијег Србина у свима световима, сем на земљи Српској сада.
 
Сви који су Хришћани, на овом форуму знају, да било каква острашћеност међу Хришћанима, па и политичка није дозвољена, и још уз то..она дели Србе..уништава Србску слогу...уништава Србску државу, странке се смењују...редају...и свака мења из корена све од предходних који су били на власти, па макар нешта и добро било...мржња између Срба и немогућност нормалног разговора...па чак и по питању теме која није битна за нас...као питањ рата између Израела и арапа, је доказ наше..нетолеранције и неслоге...

Сада моје питање , свима...и ови што су на игноре...z:lol:

Јел има икакве шансе, да сконтате, да бити припадник странке...није питање живота и смрти...већ, једна споредна ствар....да је пре свега битан БОГ, па СРБИЈА, СРБИ.....ПОРОДИЦА.....

убише нас ове поделе...
A da li bi to pitanje, najpre, postavio - samom sebi? Jer, ako ti samo napomenem kako nema smisla danas pisati i govoriti to "srBski", ti ćeš me odmah proglasiti "izdajnikom". A, da li je to tako, a? :think:
 
Malo ti glupa anketa..opcija 2 ....recimo glasao bi za Srbiju al me zabole za boga

Управо о чему причам, од мене се очекује да толеришем твој овај пост, који није битан за тему и вређа мене...зарад слоге..а ти ниси био у стању да прећутиш и гласаш..
Ето о томе и јесте ова тема!
 
A da li bi to pitanje, najpre, postavio - samom sebi? Jer, ako ti samo napomenem kako nema smisla danas pisati i govoriti to "srBski", ti ćeš me odmah proglasiti "izdajnikom". A, da li je to tako, a? :think:

Ја нећу ... ја пишем (или се бар трудим да пишем) ,онако како су писани Србски Црквени уџбеници стотинама година...а ти имаш право да пишеш на Енглеском....није мој проблем...
Зашто би те називао издајником?
 
Само сконтајте нашу Србску лудост...

Наша Србија ГОРИ!!
Економски, територијално(отето доста Србских територија) а ми се свађамо око Израела и Палестине, нисмо у стању да о томе разговарамо нормално, захватило нас лудило...невероватно...

Економија нам у расулу, када слушам опозицију као да се радују, само да би се доказало како су ови неспособни,не могу да верујем...... а што на хиљаде људи остаје без посла у Србији....ником ништа...

Наводим пример, нама мрских(бар мени амера) ...људи...... када изгубе изборе..амери..лепо честитају победнику, и на завршном скупу позову своје гласаче да буду патриоте и помогну новом председнику(победнику)....

Еј...

Па када би то урадио неко од наших вођа..

Никада!
 
Ја нећу ... ја пишем (или се бар трудим да пишем) ,онако како су писани Србски Црквени уџбеници стотинама година...а ти имаш право да пишеш на Енглеском....није мој проблем...
Зашто би те називао издајником?
Dobro, ti ne bi, ali ima nekih koji odmah skoče kad im kažeš da po današnjem pravopisu to nije pravilno. A drugo, ja sigurno neću da pišem na engleskom (sem kad nije tekst na tom jeziku, normalno). Meni su, na primer, i Win, i Word, i svi ostali programi koji imaju tu mogućnost, na - srpskom. z:dm:
 
Бисли смо ВЕЛИКА НАЦИЈА, НОВА РОМЕЈА...
Изродили....Св. Саву, Св.Цара Душана, Св. краља Милутина....Св.Кнеза Лазара...Крађаорђа, Обреновиће, Теслу, Милутина Миланковића итд.....а гледај нас сада....

Постали смо нешта неописиво...непознато нама...искварили се до границе непрепознатљивости...

Мислим када би сада неко од Св.Срба и Србкиња...сишао са небеса у ову земаљску Србију, да би се постидео...ко смо постали...
 
A da li bi to pitanje, najpre, postavio - samom sebi? Jer, ako ti samo napomenem kako nema smisla danas pisati i govoriti to "srBski", ti ćeš me odmah proglasiti "izdajnikom". A, da li je to tako, a? :think:
Милунка, твој прадеда је некада читао "Србске Новине" и није био гадљив, а теби смета.
srbskenovine1qx0.jpg
 
Управо о чему причам, од мене се очекује да толеришем твој овај пост, који није битан за тему и вређа мене...зарад слоге..а ти ниси био у стању да прећутиш и гласаш..
Ето о томе и јесте ова тема!

Sta me briga sto vredja tebe.....kakve veze ima Bog i Srbija....do Srbije mi je stalo a za ovo drugo me bas zabole i to sto privaljujes to uz Srbiju
 
Dobro, ti ne bi, ali ima nekih koji odmah skoče kad im kažeš da po današnjem pravopisu to nije pravilno. A drugo, ja sigurno neću da pišem na engleskom (sem kad nije tekst na tom jeziku, normalno). Meni su, na primer, i Win, i Word, i svi ostali programi koji imaju tu mogućnost, na - srpskom. z:dm:

Ма није битно...сада, сада нам је потребно јединство....зарад Србије..и Срба...на просторима бивше југославије.....док се неки расправљају, око позиција у влади, као странке...за то време:
......на КиМ-у, арбанаси планирају како да протерају остатак Срба...
......у БиХ....мухамеданци како да протерају остатак Срба
......у Крајини...латини...како да протерају остатак Срба...


А влада Србиј....распреда, јел Тома, треба да слети или не....

Баш ме заболе за њега, тадића,дачића, коштуницу или шешеља!


Трева помагати Србима на КиМ-у, Крајини и БиХ....

Како год и на који год начин, док нас опет не нападну...јел касно је после..

Сви сте слушали у читаи извештаје о духовном, физичком и културолошком геноциду над Србима...и јел ишта влада, било која урдаила....

НИЈЕ!!!
А зашто, зато што се сикира...како да буде изабрана следећи пут!

и зато закухавају међу Србима...због личног интереса...а ми ко кленови...

ЈЕДИНСТВО И СЛОГА.....
Све остало нам је сигуран нестанак као НАЦИЈЕ!
 
Nekada se pisalo i "pretsednik", i "istoriski", pa sad oko tog niko ne pravi pitanje, samo ste vi ovo "srpski/srbski" politizovali, čemu?

Не, него то вама толико боде очи да ми није јасно. Што сте запели око једне речи. То је старински начин који ми се веома свиђа, "сербски" "србски"..
Највише критика сам чуо баш што се тиче ове речи, а нисам приметио да си приговорила за речи лидер, фронтмен, шоп и др.
 
Бисли смо ВЕЛИКА НАЦИЈА, НОВА РОМЕЈА...
Изродили....Св. Саву, Св.Цара Душана, Св. краља Милутина....Св.Кнеза Лазара...Крађаорђа, Обреновиће, Теслу, Милутина Миланковића итд.....а гледај нас сада....

Постали смо нешта неописиво...непознато нама...искварили се до границе непрепознатљивости...

Мислим када би сада неко од Св.Срба и Србкиња...сишао са небеса у ову земаљску Србију, да би се постидео...ко смо постали...

svaka cast na temi....steta sto vecina ne vidi stvari tako....i vidis srz problema a vidis da cemo se i oko ove teme posvadjati...zato smo nigde i zato i ne idemo nigde....najgore od svega je sto tvrdoglavo ne verujemo da smo bez Vere u Hrista i Pravoslavlja jedno veliko nista....i dzaba nam sva pamet i bogatstvo sveta ako u Boga ne verujemo!
 
tema mi je malo zametna

ali sta mi skrenu paznju

Економија нам у расулу, када слушам опозицију као да се радују, само да би се доказало како су ови неспособни,не могу да верујем...... а што на хиљаде људи остаје без посла у Србији....ником ништа.

niko se ne raduje ekonomskom rasulu, to je vrlo povrsna ocena.

op se moze radovati nesposobnosti ove rezimske ideje da bilo sta uradi. a sto sve priblizava nekom raspletu, kakvom niko ne zna
 

Back
Top