Gandalf is the best!

sunny_girl:
Cao! Veliki ljubitelj Tolkina se javlja na duznost! Ok, Gandalf je strava lik... olicenje mudrosti, ali moji favoriti su definitivno hobiti. Kad bih ja mogla da budem jedno takvo slatko stvorenje...
Čet, 15. maj 2003 14:49 Pa naravno,ko ne bi zeleo da bude jedno takvo stvorenje Odgovorite sa citatom

--------------------------------------------------------------------------------

Ja priznajem da su hobiti zaista neverovatna stvorenja.Sto bi rekao Gandalf mozes o njima saznati sve za nekoliko meseci a i posle sto godina oni te mogu iznenaditi.Ali u Tolkinovoj triologiji ima toliko dobrih likova da covek prosto nezna koji mu je najbolji.Meni je recimo Gandalf idol,ali isto tako dobri likovi su i Aragorn i recimo Tom Bombadil.Mnogo mi je krivo sto i njega nisu ubacili u film.
 
Trenutno sam beli ali na zimu cu opet biti sivi (da se ne isprljam u lapavici). Gandalf ne da je moj fan nego sam ga potpuno skinuo. Cak sam i malo vezba magiju. Zimska garderoba mi je skroz siva a letnja skroz bela. Tako to vec nekoliko godina unazad
 
Tinuvjela:
Ganadalf je namocniji lik, u pravom smislu te reci, ali lik koji mene najvise potresa i zbog koga bih mogla da se zrtvujem ja svakako Golum,jadaaaaaaaaaan.

Gandalf je olicenje svega sto osoba kao ja (koja cesto bezi u izmisljene svetove) moze da zamisli i pozeli. On uliva takvu harmoniju u covekovo bice da je tesko da se bilo koji lik iz Gospodara sa njim moze u tome uporediti. Ono sto mogu da kazem za Goluma je da je stvarno jedan od retkih likova koji su savrseno preneti u film i savrseno docarani, zaista se o njemu doibja isti utisak kao i kad se cita knjiga. Dopada mi se sto su uspeli da u film prenes tu Frodovu spoznaju koju dozivljava u vreme kada je sa Golumom, to da je i njegov zivot isto tako izgubljen. Cak se uocava i kako shvata da sve vise lici na Goluma i sto je najvaznije na Frodu - njegove oci. To je dobro uradjeno u filmu - velike su, izrazajne i duboke - u njima se moze uociti svaka faza kroz koji prolazi njegova licnost, i iz njih se sve cita. Eto nekoliko dobro uradjenih stvari
 
Gloredhel:
Tinuvjela:
Ganadalf je namocniji lik, u pravom smislu te reci, ali lik koji mene najvise potresa i zbog koga bih mogla da se zrtvujem ja svakako Golum,jadaaaaaaaaaan.

Gandalf je olicenje svega sto osoba kao ja (koja cesto bezi u izmisljene svetove) moze da zamisli i pozeli. On uliva takvu harmoniju u covekovo bice da je tesko da se bilo koji lik iz Gospodara sa njim moze u tome uporediti. Ono sto mogu da kazem za Goluma je da je stvarno jedan od retkih likova koji su savrseno preneti u film i savrseno docarani, zaista se o njemu doibja isti utisak kao i kad se cita knjiga. Dopada mi se sto su uspeli da u film prenes tu Frodovu spoznaju koju dozivljava u vreme kada je sa Golumom, to da je i njegov zivot isto tako izgubljen. Cak se uocava i kako shvata da sve vise lici na Goluma i sto je najvaznije na Frodu - njegove oci. To je dobro uradjeno u filmu - velike su, izrazajne i duboke - u njima se moze uociti svaka faza kroz koji prolazi njegova licnost, i iz njih se sve cita. Eto nekoliko dobro uradjenih stvari
Golum je sjajno uradjen, to priznajem, ali pored toliko likova koje su unakazili, pa dobro, ne bas unakazili ali tu je negde, on je ipak u zasenku. Najvece razocarenje(i tu se potpuno slazem sa tobom) je Haldir. Toliko mi je bilo krivo sto ga je Peter Jakson tako udesio. To je moja najveca zamerka u filmu. Za onog ko nije citao knjigu film i moze da prodje, ali za nas koji smo je procitali, ne ide. Barem sa moje strane;)
 
Veruj mi da imam jos tonu zamerki. Jedna od najvecih je Haldir. Craig Parker tako dobro izgleda u toj ulozi i to me je navelo da se zaista vezem za taj lik u potpunosti. Razumem ja da je Peter Jackson morao da nas dirne u srce na tom Helmovom Ponoru - Haldir je bio kao stvoren za to - lik koji nam je blizak iz prvog dela, a koji ipak nije clan Druzine. Ali, neke od nas je to toliko pogodilo da sam onog dana kada sam bila na premijeri, proklinjala Peter Jacksona celo vece:))))))

Druga od tih najvaznijih zamerki je Teoden. Stvarno nisu morali takvu kukavicu i filosofa od njega da naprave. On je u sutini jako hrabar covek, jako me je pogodila njegova smrt u trecem delu knjige. Mislim da je jako lose predstavljen. Pa onda i Jomer koji je trebalo da bude na tom Helmovom ponoru i slicno. Faramir je unisten, cak i skroz pogresno predstavljen. Koliko ja znam, njega je podizao Gandalf i on je potpuna suprotnost Boromiru, pustio je Froda i Sema cim je cuo o cemu se radi - ovde je stvar skroz izokrenuta.

Sad sam bas napljuvala Peter Jacksona. U sutini, sve je to komercijala i razumeljivo je da fim mora da se priblizi i bude razumljiv ljudima koij to nisu citali. Ali isto tako je istina da od tog filma najvise ocekuju bas oni drugi, koji su to uradili, zar ne? Ej da, Grimu Crvjezika sam zamisljala bas onakvog kakav je u filmu - to je dobra stvar.
 
Feanor the elf king:
Anonymous:
Gandalf mi je malo antipatican, zbog knjige Hobit.malo je misteriozan ali videcu sta ce se desiti na kraju knjige mozda mi se svidi
Gandalf? Antipatican??!?!?!? Pa ti si prvi kome je On antipatican. Ajde postaraj se da ti se svidi inace... :)

:))))))))

Gandalf je Tata! Koliko sam shvatila, sad citas Hobita, ali procitaces Gospodara, pa ces tek onda shvatiti njgovo znacenje i to u pravom svetlu
 
Gloredhel:
Feanor the elf king:
Anonymous:
Gandalf mi je malo antipatican, zbog knjige Hobit.malo je misteriozan ali videcu sta ce se desiti na kraju knjige mozda mi se svidi
Gandalf? Antipatican??!?!?!? Pa ti si prvi kome je On antipatican. Ajde postaraj se da ti se svidi inace... :)

:))))))))

Gandalf je Tata! Koliko sam shvatila, sad citas Hobita, ali procitaces Gospodara, pa ces tek onda shvatiti njgovo znacenje i to u pravom svetlu
Lepo ti devojka kaze, mislim vilenjakinja:)
 
Feanor the elf king:
Anonymous:
Gandalf mi je malo antipatican, zbog knjige Hobit.malo je misteriozan ali videcu sta ce se desiti na kraju knjige mozda mi se svidi
Gandalf? Antipatican??!?!?!? Pa ti si prvi kome je On antipatican. Ajde postaraj se da ti se svidi inace... :)
Nije mi jasno kako Gandalf moze da ti bude antipatican, kad je on, kao sto je vec receno, Tata.
On, bar ne mene ostavlja najajci utisak.
Samo da napomenem, glumac koga su odabrali da glumi Gandalfa je izuzetan, mislim da boljeg nisu mogli da nadju, iako su i Son Konerija imali u vidu.
 
Tinuvjela:
Feanor the elf king:
Anonymous:
Gandalf mi je malo antipatican, zbog knjige Hobit.malo je misteriozan ali videcu sta ce se desiti na kraju knjige mozda mi se svidi
Gandalf? Antipatican??!?!?!? Pa ti si prvi kome je On antipatican. Ajde postaraj se da ti se svidi inace... :)
Nije mi jasno kako Gandalf moze da ti bude antipatican, kad je on, kao sto je vec receno, Tata.
On, bar ne mene ostavlja najajci utisak.
Samo da napomenem, glumac koga su odabrali da glumi Gandalfa je izuzetan, mislim da boljeg nisu mogli da nadju, iako su i Son Konerija imali u vidu.
Son Koneri je sjajan glumac, ali mislim da niko nije toliko pristao za ulogu Gandalfa kao Ian Mekelen. Boljeg glumca nisu mogli da nadju...
Ni meni nije jasno kako se coveku Gandalf ne svidja. Meni je to jedan od najjacih likova u Tolkienovim delima i sire. Gandalf je genije jednoom recju:)
Pozdrav od Feanora :D
 
Samo da napomenem (sad sam se setila), izuzetno mi se svidja Jomer u filmu. U knjizi je neprevazidjen, ali je i filmu veoma dobar i uopste nije iskomercijalizovan iako bi mozda i imao razloga. :)
 
Tinuvjela:
Samo da napomenem (sad sam se setila), izuzetno mi se svidja Jomer u filmu. U knjizi je neprevazidjen, ali je i filmu veoma dobar i uopste nije iskomercijalizovan iako bi mozda i imao razloga. :)
Da, i meni se Eomer svideo u filmu. Bas sam se iznenadio kako su ga uradili na filmu. Mada mi se nije svidelo kako su Faramira prikazali. Ima likova kojima sam veoma zadovoljan ali ima i onih koje su totalno upropastili ( a da ne pominjem one koje nisu ni prikazali ). Sve u svemu, film ima svojih vrlina i mana ( mada ima vise mana :D ).
Koja ti je najsmesnija scena u knjizi a koja u filmu?
I za koga smatras da je duhovitiji ( u knjizi naravno ) Legolas ili Gilmli?
Pozdrav
 
Feanor the elf king:
Tinuvjela:
Samo da napomenem (sad sam se setila), izuzetno mi se svidja Jomer u filmu. U knjizi je neprevazidjen, ali je i filmu veoma dobar i uopste nije iskomercijalizovan iako bi mozda i imao razloga. :)
Da, i meni se Eomer svideo u filmu. Bas sam se iznenadio kako su ga uradili na filmu. Mada mi se nije svidelo kako su Faramira prikazali. Ima likova kojima sam veoma zadovoljan ali ima i onih koje su totalno upropastili ( a da ne pominjem one koje nisu ni prikazali ). Sve u svemu, film ima svojih vrlina i mana ( mada ima vise mana :D ).
Koja ti je najsmesnija scena u knjizi a koja u filmu?
I za koga smatras da je duhovitiji ( u knjizi naravno ) Legolas ili Gilmli?
Pozdrav
Sto se Faramira tice, u potpunosti si u pravu. Kao prvo, on mora biti olicenje mudrosti, za razliku od svog brata (Boromira). On je odmah shvatio o cemu se tu radi i nije vodio hobite do Ozgilijata uopste. U filmu, bilo je potrebno da mu Sem otvori oci, tako da me je to razocaralo, bas razocaralo.
 
Sto se tice ove najsmesnije scene u knjizi, usmerila bih je na Froda, Sema i jadnog Goluma. Scena kada Golum prica ovom dvojici o Mrtvim barustinama i kada objasnjava da je nemoguce dohvatiti mrtva lica u vodi, a Sem se zapita zbog cega li je pokusavao da ih dohvati. Ne znam sad, to je prvo sto mi je palo na pamet, verovatno ima i boljih.
A sto se Legolasa i Gimlija tice, ni jedan ni drugi mi nisu bili preterano smesni u knjizi i mislim da su ih bez veze isforsirali u filmu.
 
Tinuvjela:
Sto se tice ove najsmesnije scene u knjizi, usmerila bih je na Froda, Sema i jadnog Goluma. Scena kada Golum prica ovom dvojici o Mrtvim barustinama i kada objasnjava da je nemoguce dohvatiti mrtva lica u vodi, a Sem se zapita zbog cega li je pokusavao da ih dohvati. Ne znam sad, to je prvo sto mi je palo na pamet, verovatno ima i boljih.
A sto se Legolasa i Gimlija tice, ni jedan ni drugi mi nisu bili preterano smesni u knjizi i mislim da su ih bez veze isforsirali u filmu.
Meni je u filmu i smesna ta scena sa Golumom, dok mi je u knjizi zapravo tuzna.
Evo jedne smesne izjave Legolasove, ne znam, ali to mi je najbolje cega sam se setio trenutno:)
Iz knjige je naravno:)
To je poglavlje kada su dosli do granica Fangorna u potrazi za Pipinom i Merijem i nasli prerezane konopce i jednu nerazmrsivu zagonetku. Pa evo sta je Legolas rekao:):
"No, evo najcudnije zagonetke koju smo do sada nasli!"uzviknu Legolas."Jedan vezani zarobljenik bezi od Orka i od obruca konjanika. On onda zastaje, dok je jos na otvorenom, i preseca veze jednim Ork-nozem. Ali kako i zasto? Jer, ako su mu noge bile vezane, kako je hodao? A ako su mu ruke bile vezane, ako je upotrebio noz? A ako ni jedno ni drugo nije bilo vezano, zasto je uopste sekao konopce? Buduci zadovoljan svojom vestinom, on seda i tiho jede nesto putohleba! To je bar i bez malorn-lista, dovoljno da pokaze da je to bio Hobit. Posle toga je, pretpostavljam, pretvorio ruke u krila i odleteo pevajuci medju drvece. Trebalo bi da bude lako naci ga: i nama samima potrebna su samo krila!"
Obozavam taj vilenjacki sarkazam :D
Ima i drugih smesnih scena. Recimo, kada se Gimli i Legolas takmice u ubijanju Orka u bici kod Helmovog ponora. A dobar je i susret Merija i Pipina sa Rohanskim kraljem i drugovima iz druzine kraj ortanka. I to je prilicno smesna scena. Sve u svemu, ima i smesnih scena ali i tuznih. Meni je u filmu najtuznija bila ( ne znam ni sam zasto ) kada ona majka u rohanskom selu salje decu od sebe. A u knjizi kada Gandalf pada u provaliju i kada Aragorn stoji pognut nad mrtvim Boromirom. I da, scena kada Sem shvati da je Frodo mrtav :cry: . To je jedna od najtuznijih!
Koja je tebi najtuznija?
 
Najtuznija mi je ona kad je Frodo ugledao prsten okacen oko Semovog vrata i onda napao Sema misleci da je to neki ork, a Semu su se samo napunile oci suzama. I ono na planini Usuda kad Frodo bukvalno udara i baca Sema i ima ih jos.
U knjizi smesne su mi neke scene sa Drvobradim, mada su malo dosadne.
 
Tinuvjela:
Najtuznija mi je ona kad je Frodo ugledao prsten okacen oko Semovog vrata i onda napao Sema misleci da je to neki ork, a Semu su se samo napunile oci suzama. I ono na planini Usuda kad Frodo bukvalno udara i baca Sema i ima ih jos.
U knjizi smesne su mi neke scene sa Drvobradim, mada su malo dosadne.
Da da, potpuno sam zaboravio na te scene! Drvobradi mi je bio sjajan kada si ga vec pomenula, he he.
Pozdrav!
 
Feanor the elf king:
Tinuvjela:
Samo da napomenem (sad sam se setila), izuzetno mi se svidja Jomer u filmu. U knjizi je neprevazidjen, ali je i filmu veoma dobar i uopste nije iskomercijalizovan iako bi mozda i imao razloga. :)
Da, i meni se Eomer svideo u filmu. Bas sam se iznenadio kako su ga uradili na filmu. Mada mi se nije svidelo kako su Faramira prikazali. Ima likova kojima sam veoma zadovoljan ali ima i onih koje su totalno upropastili ( a da ne pominjem one koje nisu ni prikazali ). Sve u svemu, film ima svojih vrlina i mana ( mada ima vise mana :D ).
Koja ti je najsmesnija scena u knjizi a koja u filmu?
I za koga smatras da je duhovitiji ( u knjizi naravno ) Legolas ili Gilmli?
Pozdrav
Uvek mi je smesniji Gimli jer on je samo patuljak koji mari samo za root beer itd dok su sve scene sa Legolasom nekako prefinjene, uzdignute na visi nivo... Mada najvise mi se dopada Olorin i koliko god puta to rekao moram ponoviti. On prosto zraci mudroscu cak i u "smesnim" scenama.
 

Back
Top