Prihvatanje nelogicnog-nesvojstvenog znanja i aktivnosti

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Moj stav o ovoj stvari je bio da ljudi imaju neki luft,kapacitet gde mogu da neutralisu primoravanje, uslovaljavanje , ili na neki drugi nacin izazivanje da se cine , ili da ih okruzuju odnosi koji su im nelogicni-nesvojstveni....
Kao sto imaju luft kod temperature krvi, odbrane od virusa i bolesti i slicno....

Medjutim kako vreme odmice i vise posmatram, tako mi se cini da svaka akcija, percepcija koja im izazove nelogicnost , tj sudar sa logicnim i svojstvenim njima u njima izaziva nesto sto nazivam shizofreno ili shizoidno ponasanje i rasudjivanje....

Znam da je tema malo neodredjena i presiroko povrsno postavljena....ali bas hocu da krenemo od totalne slobode...

Tema je znaci sta se desava osobi kad
-primecuje oko sebe nelogicna ponasanja
-primecuje oko sebe nelogicna objasnjenja i opravdanja
-zahtevaju od nje nelogicno ponasanje , ali moze da odbije
-zahtevaju od nje nelogicna objasnjenja i opravdanja dok logicna ne piju vodu
-primoravaju osobu na nelogicno ponasanje
-primoravaju osobu da podrzava nelogicna objasnjenja i opravdanja....

Uticaj na psihologiku , psihu, zadovoljnost, srecu, elan, karakterno ponasanje i da li i u kojoj meri ima veze kolicina i iz kojih sve pravaca dolaze napadi ovih apsurdnih aktivnosti i "znanja"....

Da li postoji kapacitet za luft , medjuprostor gde se neoseca nikakvo dejstvo ovakvih spoljnih uticaja?
Da li postoji kapacitet za reanimaciju , kad i posle koliko moze da nastane relax proces, kad se covek polako vraca ka "normalnom" neshizoidnom stanju i da li je moguce da se potpuno oporavi?

Tema siroka, kopajte deo po deo....
 
~ = priblizno jednako
shizoidno ~ prejungovska definicija za introvertno. Sizoidnost i sizofrenija nisu jedna te ista stvar. Sizoidnost je vise kao "temperament". Zivljenje koje se ovde opisuje (navikavanje na to da nam neko izadje u sustret sa svime cemu fali "zacin" logicnosti) vise i pre (naravno, govorim samo statisticki) moze da izazove ekstrovertno, nego sizoidno (tj. introvertno) ponasanje, i najverovatnije ne treba da dok pisemo teme koristimo izraze koji ne znaju nasi umovi sta zance.

Hvala na paznji.
 
Medjutim kako vreme odmice i vise posmatram, tako mi se cini da svaka akcija, percepcija koja im izazove nelogicnost , tj sudar sa logicnim i svojstvenim njima u njima izaziva nesto sto nazivam shizofreno ili shizoidno ponasanje i rasudjivanje...

A i kako ne bi kada se istina pomeri za toliko da se menja dotadasnje uverenje.
Cak to prihvatam kao sasvim u redu osobinu.
I ne zadrzavam je preterano.
Sto kazu majstori: "Nekad je bolje uzeti novo, nego popravljati staro."
Kao klimava, oronula kuca. Ili je ne diras i ostavljas tako. Ili je prosviras onom kuglom u paramparcad, pocistis teren, i sa zapanjujucom smirenoscu krenes novu da gradis.
Jedino tada se vraca iz shizenija.
:hvala:
 

Back
Top