Vrtoglavica,pomoc

dokona

Početnik
Poruka
4
Dragi online doktori..
Videla sam da je ova tema vec otvarana,ali ako se secam,i zatvorena.
Treba mi Vasha pomoc,da ne bih teoretisala unaokolo sa ljudima koji nemaju veze sa medicinom.
Dakle,ja spadam u grupu paranoika,ne hipohondara,shto je ipak uteshna razlika :] Imam vrtoglavicu vec dve noci za redom,po vishe od 1,5h (imam je upravo). Mogu da funkcionishem,ali ne najbolje. Ranije mi se deshavalo povremeno,primera radi jednom u mesec-dva i to uglavnom kad sam umorna.
Medjutim ove dve noci za redom je vec chudno. Dakle,da ne bih ishla po doktorima svim redom,shta mogu prvo i najbitnije da uradim? Da uradim dopler vrata? Po ceo dan,ceo zivot,sedim za kompom,pa mi je naravno prvo kichma pala na pamet.Da li da chekam da se josh ponovi,ili je posle ove dve noci dovoljno da se obratim dr.u? A da,vrtoglavica se krece s leva na desno,ako to neshto znachi. Nemam kruzenje niti padanje niti muchninu.
Veliki pozdrav
 
Draga dokona, zanemaricu to sto nisi navela koliko imas godina.
Neke stvari ne mogu da se rade preko reda, prvo treba da se javis svom lekaru opste medicine, da se uradi osnovna laboratorija, biohemija, merenje tenzije.
Pa kad se budu imali osnovni rezultati tvoj lekar ce odluciti na koji konsultativni pregled prvo treba da te posalje.
 
Au,al ste brzi na odgovorima :))))
26 godina imam. I od sinocne priche..probudila sam se sa istom vrtoglavicom. Nemam lekara opshte prakse,tj.istekla mi je zdr.knj, Tako da,ishla bih samo privatno..zato i pitam Vas shta i kako..
 
Produzi knjizicu jer ovako ces bas da te kosta pregled.
Kompletna krvna slika, biohemija, pregled neurologa, pregled orl, snimak vratnog dela kicme...
Jeftinije ti je da produzis knjizicu.
I u domu zdravlja mozes da se pregledas bez zdravstvene knjziizce i da platis pregled. To spominjem za slucaj da vec negde imas svog lekara opste medicine.
 
Caos, videla sam ovu temu, pa rekoh da ne otvaram novu.
Ovako... imam skoro 18 godina, i do pre 5 meseci aktivno sam se bavila sportom 9 godina. I od pre negde 2 meseca, cesto imam vrtoglavice, uglavnom uvece, kad legnem, i odmah cim ustanem. Uradila sam laboratoriju i nisu mi nista nasli... Sad ne znam sta da radim, i iako mi se vrtoglavice sve redje javljaju, ipak su jos prisutne i zelela bih to da sprecim. Ja sve nesto mislim da je to mozda od naglog prestanka bavljenja sportom, ali bih htela da cujem i vase misljenje. Hvala unapred :)
 
Au,al ste brzi na odgovorima :))))
26 godina imam. I od sinocne priche..probudila sam se sa istom vrtoglavicom. Nemam lekara opshte prakse,tj.istekla mi je zdr.knj, Tako da,ishla bih samo privatno..zato i pitam Vas shta i kako..

ne kretanje!!!

znam iz iskustva...kad se ne krecem danima (sedim za kompom i slicno) imam vrtoglavice danima... po ceo dan....onda kad se razmrdam, kretanje, izlazenje napolje na vazduh, i slicno, prestanu...

prvi put mi se to desilo pre par godinica kad sam radila referat tri dana nisam ustala sa kompjutera i neuredno jela...imala sam non stop vrtoglavicu i bila se zabrinula..pa su mi neki rekli isto sto i ja tebi...ne kretanja automatski slaba cirkulacija, neredovna ishrana i slicno....kako sam zavrsila taj rad i pokrenula se prestalo je

probaj da ne panicis nego se pokreni....

vazi i za sve koji imaju slicni problem
 
e, ljudi, od preksinoc sam i zvanicno u panici...probudio sam se usred noci usled jake vrtoglavice i mucnine izazvane istom...
Isprva sam pomislio kako sam se prehladio jer sam stavljao hladne obloge na oci ( aparat za varenje me je "uslikao"), medjutim, posle dobrog odmora i sna, sve je bilo OK. Kasnije u toku dana sam bio neobicno slab i bled.Sinoc - pakao! probudio sam se sa najgorom vrtoglavicom ikada ...gora od bilo kog pijanstva! Bilo mi je hladno i oblivao me hladan znoj.
Napominjem da nemam problema sa pritiskom, da sam zdrav k'o dren, da ne pamtim kada sam bio kod doktora zbog bilo kakvih zdravstvenih problema.U trenutku dok ovo pisem, osecam i dalje slabu nelagodu zbog uspravnog polozaja.Kada legnem na ledja, propadam u bunar! Trebam li da se zabrinem >?:sad2:

...eh da: imam 38 godina....
 
e, ljudi, od preksinoc sam i zvanicno u panici...probudio sam se usred noci usled jake vrtoglavice i mucnine izazvane istom...
Isprva sam pomislio kako sam se prehladio jer sam stavljao hladne obloge na oci ( aparat za varenje me je "uslikao"), medjutim, posle dobrog odmora i sna, sve je bilo OK. Kasnije u toku dana sam bio neobicno slab i bled.Sinoc - pakao! probudio sam se sa najgorom vrtoglavicom ikada ...gora od bilo kog pijanstva! Bilo mi je hladno i oblivao me hladan znoj.
Napominjem da nemam problema sa pritiskom, da sam zdrav k'o dren, da ne pamtim kada sam bio kod doktora zbog bilo kakvih zdravstvenih problema.U trenutku dok ovo pisem, osecam i dalje slabu nelagodu zbog uspravnog polozaja.Kada legnem na ledja, propadam u bunar! Trebam li da se zabrinem >?:sad2:

...eh da: imam 38 godina....

Trebalo bi da odes kod dr. na pregled... prvo u dom zdravlja, kod lekara opste prakse,pa ce te on dalje uputiti i u laboratoriju da das krv i kod neurologa.
 
Dragi online doktori..
Videla sam da je ova tema vec otvarana,ali ako se secam,i zatvorena.
Treba mi Vasha pomoc,da ne bih teoretisala unaokolo sa ljudima koji nemaju veze sa medicinom.
Dakle,ja spadam u grupu paranoika,ne hipohondara,shto je ipak uteshna razlika :] Imam vrtoglavicu vec dve noci za redom,po vishe od 1,5h (imam je upravo). Mogu da funkcionishem,ali ne najbolje. Ranije mi se deshavalo povremeno,primera radi jednom u mesec-dva i to uglavnom kad sam umorna.
Medjutim ove dve noci za redom je vec chudno. Dakle,da ne bih ishla po doktorima svim redom,shta mogu prvo i najbitnije da uradim? Da uradim dopler vrata? Po ceo dan,ceo zivot,sedim za kompom,pa mi je naravno prvo kichma pala na pamet.Da li da chekam da se josh ponovi,ili je posle ove dve noci dovoljno da se obratim dr.u? A da,vrtoglavica se krece s leva na desno,ako to neshto znachi. Nemam kruzenje niti padanje niti muchninu.
Veliki pozdrav

Hmmmm... ne razumem se u medicinu, al pretpostavljam da je podsvest tj. psiha u pitanju. Svakodnevna opterećenja, možda neki blaži sedativ pomogne, :super:
 
Ako sumnjaju samo na spondilozu,potrebno je da se nosi kragna koja ce ti sprecavati prekomerne pokrete u vratu,i ona je jako delotvorna,ali je zivo maltretiranje nositi je.Naravno,to sve uz konsultaciju fizijatra kome je neophodno da se obratis.
 
Imam 50 godina. Vrtoglavica se pojavila prvi put pre oko godinu ipo. Uradio sva snimanja (dopleri, skener). Naravno počevši od osnovnih pretraga krvi, fizijatar, toksikologija.... Ništa nije pronađeno a vrtoglavica i dalje postoji. Prvo se pojavila i posle 3 dana nestala. Zatim ponovo posle mesec dana ali duže. I sada je više imam nego što je nemam.
Možda ipak treba uraditi neke toksikološke analize i ako sam bio kod toksikologa ali tada sam sumnjao na nitro isparenja. Možda je trovanje neke druge vrste i od nekog drugog izvora (mada i sam ne verujem da je trovanje u pitanju).
Ne mogu da kažem da mi je sve jedno, ali šta da radim? Takoreći sam odustao od daljeg traganja. A i ne znam šta više da se traži. Doktoru više i ne pominjem.
U stvari šta je pametno i preporučljivo uraditi?
Moram napomenuti da pijem Cipralex 10mg dnevno i pomalo rivotril (1-2 četvrtine od 2mg dnevno a ponekad ni to).
Vrtoglavica se ispoljava ako pomeram glavu. Ako mirujem onda ne. Kada sam u autu pa vrtim glavu napred nazad zbog kretanja u rikverc zavrti se samo tako. Ustanovljeno da je prenadražen centar za ravnotežu, samo ne i zbog čega.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Muzjak i BrziBravariSrbije najverovatnije imaju polozajne vrtoglavice
Polozajne vrtoglavice su jake kratkotrajne vrtoglavice koje se najcesce javljaju pri saginjanju, zabacivanju glave, ustajanju, leganju, okretanju u krevetu . . .
Po nekad su pracene lakom mucninom, a pacijent moze biti po malo i nestabilan. Cesto polozajne vrtoglavice mogu probuditi pacijenta u sred noci.
Polozajne vrtoglavice su ubedljivo najcesci uzrok vrtoglavica. Lece se prilicno uspesno primenom kanal repozicionog manevra.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Muzjak i BrziBravariSrbije najverovatnije imaju polozajne vrtoglavice
Polozajne vrtoglavice su jake kratkotrajne vrtoglavice koje se najcesce javljaju pri saginjanju, zabacivanju glave, ustajanju, leganju, okretanju u krevetu . . .
Po nekad su pracene lakom mucninom, a pacijent moze biti po malo i nestabilan. Cesto polozajne vrtoglavice mogu probuditi pacijenta u sred noci.
Polozajne vrtoglavice su ubedljivo najcesci uzrok vrtoglavica. Lece se prilicno uspesno primenom kanal repozicionog manevra.

Ok, doktore, dovoljne ste se izreklamirali. Ccc.

Slazem se!
DrDusane ukoliko nastavite da podizete stare teme da biste se reklamirali i postavljali linkove ka svome sajtu pocecu da vas ozbiljno kaznjavam,pobrisala sam silne vase poruke u kojima radite vec navedeno,strasno!
 

Back
Top