Free energy

Acky

Obećava
Poruka
84
Sta mislite o dobijanju energije bez upotrebe spoljnih sila: struje, mehanike i sl. Postoje ljudi koji su jos pre mnogo godina imali pronalaske medju kojima su i neke spravice koje proizvode elektricnu energiju same od sebe, samo uz pomoc magneta i kalema. Ali naravno tako nesto bi bilo "stetno", jer velikani ne bi znali kako da ljudima naplacuju slobodnu energiju. Takve patente "oni tamo" cuvaju u tajnosti, a verujem da ih koriste za svakakva cuda tehnike za koje narod nezna da uopste postoje.

Evo jednog primera, cista magnetna sila:

Ovaj video potvrdjuje da je magnet cudo prirode. Neko je reko da buducnost lezi u magnetu, ja mislim da je u pravu.
 
Svaki obican elektromotor radi na principu magneta samo sto se to dobija vestacki tj kroz protok struje kroz namotaj,tu se stvara elmagnetno polje u statoru koje pokrece rotor gde isto protice struja.........,dobijas obrtni moment itd,e sada je fora u tome da taj isti obrtni moment dobijes tj da nateras rotor da se okrece pomocu magneta ali bez el energije sto je i moguce samo sto ce to biti sporo i nemoze se upotrebiti u neke korisne svrhe,najbolji magneti odnosno najjaci su neodijumski ili tako nesto,ja sam vec kupio neke obicne da bih probao nesto pa sta ce biti videcemo,pozdrav
 
Acky, ne sumnjam u tvoje dobre namere, ali sad si rekao nesto kao " Tocak se najbolje vrti ako je kruznog oblika ". Sve je to vec davno vidjeno i u upotrebi....Verovatno si mislio na Tesline experimente sa pobudjivanjem jonosfere, zatim na naseg Mr. Bogdana Maglica i fusija/fisija ( ? ) reaktore za kucnu upotrebu velicine frizidera. Po njegovom saopstenju, ameri su mu brutalno uskratili sredstva jer "nuklearna istrazivanja su monopol vojne industrije i nisu za civilnu upotrebu". ( izvor, citat iz : "Somborske novine" Br. ? )
 
moram nesto da napisem na ovu temu :) . ja licno uopste ne verujem u ove gluposti sto izbacuju na youtube, video sam 1 klip kao neki lik napravio neki slican kao ovaj generator i kad se jednom upali radi nekoliko godina i ne znam koju kolicinu energije proizvede ( dovoljno :) ) i mrzi me sad da trazim taj klip . . . verovatno je lik sakrio neki oscilator i on ustvari pokrece tu glupost, mislim ako je vec pokazao i dokazao na youtubu da to postoji, sto nije prodao to i uzme neki din za sebe nego radi u nekoj supi, vidim ovaj lik na ovom klipu radi sa svecom nema ni struju ahahaha (ili da nije mozda da slucajno neko ne bi pomislio da ce talasi od kabla koji idu ka sijalici da uticu na "onaj djavo"), mislim stvarno strasno . . .
 
moram nesto da napisem na ovu temu :) . ja licno uopste ne verujem u ove gluposti sto izbacuju na youtube, video sam 1 klip kao neki lik napravio neki slican kao ovaj generator i kad se jednom upali radi nekoliko godina i ne znam koju kolicinu energije proizvede ( dovoljno :) ) i mrzi me sad da trazim taj klip . . . verovatno je lik sakrio neki oscilator i on ustvari pokrece tu glupost, mislim ako je vec pokazao i dokazao na youtubu da to postoji, sto nije prodao to i uzme neki din za sebe nego radi u nekoj supi, vidim ovaj lik na ovom klipu radi sa svecom nema ni struju ahahaha (ili da nije mozda da slucajno neko ne bi pomislio da ce talasi od kabla koji idu ka sijalici da uticu na "onaj djavo"), mislim stvarno strasno . . .

Slazem se da ima i prevara na netu vezanih za ovo sto si napomenuo. Ali ja uvek ostavljam mogucnost za to da je moguce i ono sto mislimo da je nemoguce. Na national geographic gledao sam dokumentarac o nastanku kosmosa. Jedna stvar mi deluje nemoguce. Rekli su da je svemir nastao iz jedne tackice velicine subatomske cestice. Ta cestica je pocela da se siri i nacinila veliku exploziju poznatom valjda kao "veliki prasak". Sada sve ovo sto postoji i sva ova energija je navodno odatle. Pa ako je to moguce sto onda ne bi bilo moguce da i ta masina radi i proizvodi energiju skoro iz "nicega" kako vec izgleda. Mozda nisam trebao da otvorim ovu temu ali meni je ovo interesantno.
 
da, i ja mislim da je nemoguce moguce :) , ma to za svemir su cista nagadjanja, otkud znaju da nije nastao iz dve tackice ? :) a i kao da je bitno, mozda je sva materija koja sad postoji bila smestena sama u sebe u tu "tackicu" kad je nastala, a i bas ces da dobijes iz nicega energiju, ae pretpostavimo imas neku "crvotocinu" (ako se tako kaze) i otvoris je samo na nekoliko nano sekundi odredjene sirine u sredistu sunca i teleportuje onu energiju u neki generator . . . e to i da predpostavimo da je nekako moguce . . . a i kako uopste neka cestica zna gde se nalazi u prostoru i vremenu, sigurno je kodirana na neki nacin (isto kao na kompu sve sto se nalazi) i mozda moze da se provali taj kod . . da li se kod nalazi u materiji ili u prostoru kao potencijalnom nalazistu materije (i preko cega je uopste kodirana, mozda i sama po sebi) nemam pojma . . . al sam izlupao gluposti ma nije ni bitno . . .
 
Teorijski je nemoguće proizvesti više energije od onoga što uložimo. Čak je nemoguće proizvesti onoliko koliko uložimo, već samo manje.

Kako je moj profesor dr. Teodor Atanacković slikovito opisao ove mehaničke zakone:

1. You can not win!
2. Don't even try!

Nazalost svaka priča o nekim genijima koji su uspeli u ovome je netačna, besmislena i glupa.

Matematika je jasna, crva nije ni bilo....
 
Slazem se da ima i prevara na netu vezanih za ovo sto si napomenuo. Ali ja uvek ostavljam mogucnost za to da je moguce i ono sto mislimo da je nemoguce. Na national geographic gledao sam dokumentarac o nastanku kosmosa. Jedna stvar mi deluje nemoguce. Rekli su da je svemir nastao iz jedne tackice velicine subatomske cestice. Ta cestica je pocela da se siri i nacinila veliku exploziju poznatom valjda kao "veliki prasak". Sada sve ovo sto postoji i sva ova energija je navodno odatle. Pa ako je to moguce sto onda ne bi bilo moguce da i ta masina radi i proizvodi energiju skoro iz "nicega" kako vec izgleda. Mozda nisam trebao da otvorim ovu temu ali meni je ovo interesantno.

Gledao sam i ja taj dokumentarac. Sve su to hipoteze. Ajstajnove formule su sve bile ispravne i tacne u ono vreme kada ih je izveo mada se nisu poklapale sa tadasnjim shvatanjima da se sunce vrti oko zemlje. Sadasnjim shvatanjem se ondasnje formule poklapaju tako da verujem da je zakljucak koji je izveden u velikoj meri tacan.
Sva energija je FREE ENERGY, od prirode data samo sto je neka obnovljiva, a neka neobnovljiva. Perpetuum mobile verujem da nije moguc sada kada se kosmos jos uvek siri. Na kraju kada bude utrosio svoju energiju koju je dobio "velikim praskom" i kada bude prestao da se siri (ako ne eksplodira), tj. kada bude poceo da se skuplja odnosno kada se pocne gubiti energija u njemu, tada ce covek moci da napravi Perpetuum mobile (masinu koja ce proizvoditi vise energije nego sto je ulozeno). :vudu:
 
Na kraju kada bude utrosio svoju energiju koju je dobio "velikim praskom" i kada bude prestao da se siri (ako ne eksplodira)

Znam da se energija ne moze stvoriti, moze se samo preneti iz jednog oblika u drugi, to smo ucili svi u skoli, ali...
A da ne lezi mozda u tome zec "Kako je dobio energiju, velikim praskom, sta je bilo pre toga, odakle uopste postoji energija ako se ne moze stvoriti" ???
 
Aha. Video sam snimak.

Permetuum mobile, šipak malo. To je fino iskrojena naprava, sa ogromnim stepenom iskorišćenja, tako da joj je potrebno izuzetno malo dodatne energije kako bi oscilovala bez prigušenja. A tu dodatnu energiju dobija iz zemljinog elektromagnetnog polja najverovatnije. Ako ovo nije slučaj, mogla bi da radi tako danima i nedeljama, a da opet nije PM.

Da ponovim još jednom. PM nije moguća u ovom svemiru. Sve je potčinjeno činjenici da entropija sistema uvek raste.

Možete ako imate entuzijazma imućkati mehanički sistem sa proizvoljno malim stepenom prigušenja koji bi imao enormno dugo vreme smirenja uz konačnu pobudu, ali to NEĆE BITI PERPETUUM MOBILE! Možte čak kao ovaj čiča, smutiti nešto sa magnetima pa da eventualno prebacite neki pol u levu poluravan, i dobijete neprigušen oscilatoran odziv, ali to opet NIJE PERPETUUM MOBILE.
 
A geo-termalni izvori ? Zagrejana je za dzabe, moze pod pritiskom i sama da izadje. Veoma, veoma visok stepen iskoristenja. treba se "samo sagnuti i pokupiti".
Toplotne pumpe ? Najveci problem ce na kraju biti realizacija naplate...
Znam da nije potpuno bez uticaja spoljnih sila, ali je to najblize trazenom resenju i cak fino radi...
 
Poslednja izmena:
A geo-termalni izvori ? Zagrejana je za dzabe, moze pod pritiskom i sama da izadje. Veoma, veoma visok stepen iskoristenja. treba se "samo sagnuti i pokupiti".
Toplotne pumpe ? Najveci problem ce na kraju biti realizacija naplate...
Znam da nije potpuno bez uticaja spoljnih sila, ali je to najblize trazenom resenju i cak fino radi...

Ne, perpetuum mobile je masina koja radi bez gubitaka energije odnosno masina koja cak proizvodi energiju po principu ex-nihilo.

To o cemu govoris je masina koja dobija dodatnu energiju za rad po principu "bez dodavanja novca", sto je svakako lepo, i tesko ostvarivo (drzava uvek i sve naplati).

Dakle da razgranicimo, sve ono sto radi po principu ulozis 1J dobijes 2J je perpetuum mobile prve vrste.
Sve sto radi po principu ulozis 1J, dobijes 1J je perpetuum mobile druge vrste.

Obe su fizicki nemoguce, u potpunosti. Svako ko tvrdi drugacije ne zna fiziku ili je kreten.

A sve ono sto radi po principu ulozis 1J a dobijes 0.99999999J je odlicno i cak vrlo pozeljno za realizaciju pogotovo ako onih 1J kosta 0 dinara.
 
Svako ko tvrdi drugacije ne zna fiziku ili je kreten.

A sve ono sto radi po principu ulozis 1J a dobijes 0.99999999J je odlicno i cak vrlo pozeljno za realizaciju pogotovo ako onih 1J kosta 0 dinara.

Tema ne govori o perpetumobilu, vec o necemu slicnom tome, sa sto manje ulaganja i sto vise iskoriscenja ali na taj nacin da se ulaganje ne odnosi na spolje sile kao sto su one koje mi placamo, vec one koje sama priroda daje "besplatne"...
 

Back
Top