Svetsko Prvenstvo u rukometu (Hrvatska 2009)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo ga i komentar o mogućem nastupu Srbije na SP u Hrvatskoj 2009.

Trener Jovica Cvetković
Najbolji igrači Mladen Bojinović, Ratko Nikolić, Petar Nenadić

Dosadašnji plasmani na SP
1997 9. mjesto
1999 3. mjesto
2001 3. mjesto
2003 8. mjesto
2005 5. mjesto

Ostali veliki uspjesi
1996. 3. mjesto EP u Španjolskoj

Raspadom Jugoslavije teško su se našli, makar treba primijetiti da su igrali od tada na šest natjecanja, da su na svim bili ispod desetog mjesta, a da su na tri od tih šest osvajali odličja. Dakle, izvjesno je da se radi o timu koji ima kvalitetu, a ako se pogledaju rezultati mlađih kategorija lako će se doći i do zaključka zašto. Kadeti su im bili europski i svjetski prvaci, iz te generacije danas su u timu Šešum, Nenadić i Vujin. Nakon kraha na EP u Švicarskoj u posao je nakon Veselina Vujovića ušao njegov nekdašnji suigrač iz reprezentacije i Metaloplastike Jovica Cvetković. Uspio je okupiti tim, uz mlade je postavio iskusnog Ratka Nikolića iz Pamplone, te međugeneraciju u kojoj su Momir Ilić koji igra u Gummersbachu, Mladen Bojinović prvi strijelac francuskog Montpelliera, Danijel Anđelković iz Szegeda, Alem Toskić iz Celja, Ivan Nikčević koji će igrati također u Pamploni, te vratar Dimitrije Pejanović koji je bio junak njihovog plasmana u Hrvatsku obranivši protiv Češke u play offu ključne lopte. Prije tog play offa u kvalifikacijama su morali izbaciti zbog lošeg rejtinga zadnjih godina Farske Otoke i Izrael.
Posljednji veliki rezultat na SP ostvarili su 2001. u Francuskoj kada ih je vodio Branislav Pokrajac.

 
Pobjeda na jedvite jade. Ovi Korejci imaju kamikaze na golu, ljudi su skinuli 10 zicera, čudo jedno :zima2:...bojim se da Balić i Pero nisu više sam vrh, nadam se da griješim...ova generacija nikada nije izgubila utakmicu koja je zadnje 2 minute bila u egalu, a igrala ih je brdo...z:dm4:

A vi ste poceli da licite na pashaluk, pocrveneste bre od gledanja Pink-a!!:sanke:
 
Imaš na hrvatskom RTL - u... u 20:30 Hrvatska vs S. Korea
Hrvatska vs. J.Korea

Ovo je prva utakmica koju sam pogledao posle poprilično vremena. Mislim da je poslednja bila još dok je generacija Butulija & co igrala. Korejanci su me baš iznenadili. Golmani su im fantastični. Ustvari nisam siguran da li su sami toliko dobri ili su ih Hrvati svojim lošim šutevima proslavili. Sve u svemu zanimljiva utakmica. ;)
 
Jesi video ti to... evo ja baš gledao celu utakmicu na RTL - u... zadnjih 5 minuta 2 gola više imali Korejci... ja se čudio još kako su ih stigli... mada Igor Vori je po mome mišljenju najbolje igrao... mada ni Čupić loše nije igrao...

tih zadnjih par minuta predinfarktno stanje za gledaoce (navijace)..
inace, otvorenje i dvorana fantasticni...z:lol:
 
Moji su favoriti Nemci! Zasto.. Igraju atomski rukomet i nemaju crnju u ekipi! DEUTCLAND UBER ALLES p.s. Jel ih Brant jos uvek trenira?![/QUOTE]

da, i iako su skromni u izjavama , ipak vjeruju u obranu naslova
p.s. prenosi ti utakmice i DSF kao i Eurosport


Joooj sjećam se tog njihovog naslova. Nikada mi nije bilo toliko krivo što nismo dobili priliku igrati s njima, razbili ih ko beba zvečku! Sa omjerom 9-1 smo ostali bez medalje, jer Linek nije znao odmoriti igrače kad je trebalo. Naravno, istini za volju, B. Gille i Dinart, uvijek su bili pencilin za Balića i Vorija (ma za sve)...ali nayebali su i oni u par polufinala...
 
Hrvatska vs. J.Korea

Ovo je prva utakmica koju sam pogledao posle poprilično vremena. Mislim da je poslednja bila još dok je generacija Butulija & co igrala. Korejanci su me baš iznenadili. Golmani su im fantastični. Ustvari nisam siguran da li su sami toliko dobri ili su ih Hrvati svojim lošim šutevima proslavili. Sve u svemu zanimljiva utakmica. ;)

Pa normalno leprosy... ako gledao celu najavu meča Hrvatska Korea... Koreanci su se mnogo više pripremali... Hrvati su mnogo samouvereni.... možda čak i previše... računaju na domaći teren, gde im niko ništa ne može... Alilović je dobro branio.... mada Vori je briljirao... a Koreanci su pokazali svoje zube ;)
 
tih zadnjih par minuta predinfarktno stanje za gledaoce (navijace)..
inace, otvorenje i dvorana fantasticni...z:lol:

E da čekam izveštaje sa današnjih utakmica od iwo jima, orion st... ako je još na krsti, a ne verujem, zatim kyo.... i eventualno pero krešo IV... a ti slavonija ideš li na neku od utakmica... ako ideš, ispričaj nam o utiscima posle utakmicez:)
 
Balić jeste možda junak u hrvatskoj reprezentaciji... ali pravi junak ( jeste da možda smaram sa njime, ali Vori the best :ok: ) u zadnjim momentima utakmice jeste možda baš onaj koji je bio u senci Balića tokom cele tekme, a to je Metličić... Hrvati ga slave kao junaka 100%

Ali cini mi se nikoga nijesu tukli kao Balica, prosto mu se divim kako covjek trpi batine tokom utakmice.
Kad je rukomet u pitanju, yebeno je biti najbolji u ekipi:)
 
Moji su favoriti Nemci! Zasto.. Igraju atomski rukomet i nemaju crnju u ekipi! DEUTCLAND UBER ALLES p.s. Jel ih Brant jos uvek trenira?![/QUOTE]

da, i iako su skromni u izjavama , ipak vjeruju u obranu naslova
p.s. prenosi ti utakmice i DSF kao i Eurosport

Na teletextu eurosporta ni R od rukometa danas! Dvorane su mrak,majke mi ali sto se tice medijske pokrivenosti tu je potop!!:confused:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top