Muke sa tehnickim terminima

Најпре треба знати о којим се цевима ради: 1.Црне цеви 2.Поцинковане цеви 3.Бакарне цеви 4.Алуминијумске цеви 5. ПВЦ цеви итд. Такође дали се ради о технолошкој обради цеви на проширењу унутрашњег пречника или је проширење цеви последица високог притиска неког нестишљивог флуида. Но из кратког описа,мислим да се ради о КАЛИБРИСАЊУ врси механичке обраде црних цеви када се захтева проширење ,,сировог``унутрашњег пречника на тачан пречник. Ако нисам погодио одговор, проширите питање а наћи ће се ваљда неко од маш.инжењера или технолога који засигурно могу помоћи.
 
Aaaah...nisam znala da je tako komplikovano....zapravo radi se o sasvim drugoj stvari...radi se o terminu koji treba da objasni proces uvecanja precnika filtera za cigaretu...naveden je kao 'expandare' sto ne postoji ni u jednom recniku, postoji samo definicija koja objasnjava da je to proces uvecanja precnika cevi...mislim jasno je da expandare mora znaciti neko sirenje, ali mi je stvarno potreban strucan termin jer se prica siri dalje - na masinu za expandare pa delove te masine itd. itd. tako da to iskljucuje mogucnost da vazda ponavljam celo objasnjenje procesa umesto jedne reci...
Mislila sam da postoji neki univerzalni termin za povecanje precnika, u stvari ja sam vec bila spremna da na svoju ruku napisem 'ekspandacija' pa sam samo ocekivala potvrdu, ali ocito da sam potcenila tehnicku terminologiju...
 

Back
Top