UBICA: Čeda Jovanović naručio ubistvo Sredoja Šljukića Šljuke!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.049
Namestio Šljuku
Dejan Milenković Bagzi pred Specijalnim sudom optužio Čedomira Jovanovića da je naručio likvidaciju Sredoja Šljukića


BEOGRAD - Čedomir Jovanović naručio je ubistvo Sredoja Šljukića Šljuke! Ovo je pred Specijalnim sudom izjavio Dejan Milenković Bagzi, zbog čijeg svedočenja bi lider LDP mogao da ostane bez svoje imovine!

Nenad Vukasović, advokat Zvezdana Jovanovića, navodi da je Bagzi optužio Jovanovića da je kompletno naoružanje policijske stanice u Majke Jevrosime u centru Beograda posle 5. oktobra predao „zemunskom klanu“.

- Ako su ove Bagzijeve optužbe tačne, zašto tužilaštvo ne reaguje? Zašto ne ispita Čedu Jovanovića? Ako nisu, zašto se zbog selektivne istine Milenkoviću ne oduzme status svedoka saradnika? Na osnovu njegovih svedočenja ljudi su osuđivani na po 40 godina zatvora. Ako se ispostavi da laže, zar ne bi trebalo sprovesti reviziju procesa za ubistvo Zorana Đinđića i „zemunskom klanu“ - pita se Vukasović.

Dragan Šormaz iz DSS kaže da su na potezu nadležni državni organi.
- Moraju da reaguju istražni organi, policija i tužilaštvo. Da se sprovede istraga koja treba da utvrdi da li je to tačno ili ne. Posledice, u svakom slučaju, neko mora da snosi. Da se utvrdi ko govori istinu. Ako je Bagzi slagao, mora za to da odgovara. Ako nije, onda mora da odgovara Čedomir Jovanović - kaže Šormaz.

Velimir Ilić bio je veoma iznenađen kad je čuo detalje iz Bagzijevog svedočenja.
- To je veoma velika optužba. Strašno! Državni organi hitno moraju da reaguju. O svemu možemo da razgovaramo, da se politički raspravljamo, da imamo različite stavove, ali ovo je ozbiljno, krupno. Naručena ubistva bila su veliki problem Srbije i ta hipoteka još stoji. Srbija mora da razreši najveće nesreće koje su nas zadesile, da su postojali ljudi koji su bili toliko moćni da su naručivali ubistva. Sve to je daleko od demokratije, daleko od zdravog razuma. Ne znam koja je tu bila uloga Jovanovića. Ali, ako se utvrdi da Bagzi govori istinu, to je stvarno strašno. To mora podrobno da se ispita. Nema tu nagađanja. Nadležni organi moraju da rade svoj posao - kaže Ilić.
Goran Petrović, bivši načelnik RDB i nekadašnji Jovanovićev bliski saradnik u stranci, nije želeo da se upušta u komentare.
- Ako je to izjava data pred sudom, ništa ne bih komentarisao. Nisam bio u sudu, nisam slušao svedočenja, nisam čitao transkripte. Ne znam ni u kom kontekstu je data ta izjava. Sud ima predsedavajućeg veća, tužioce, pa neka procene i pokrenu adekvatne mere - smatra Petrović.

Vukasović: Čedina imovina na doboš

Advokat Vukasović podvlači da lično nema ništa protiv Jovanovića, ali da brani osnovne pravosudne principe.
Verovatno u Skupštini ima još dosta političara za koje javnost želi da zna kako su stekli imovinu, ali je Čedomir Jovanović prvi među njima. Ako je sud verovao Bagziju za sve, neka nadležni ispitaju poreklo imovine Čedomira Jovanovića. Ako se dokaže da je stečena kriminalom, onda prvo njegove stvari moraju na doboš - ističe Vukasović.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-16-01-2009/namestio-sljuku

-------------------------

Sta mislite da li je Ceda Jovanovic narucio ubistvo Sredoja Sljukica Sljuke? Ja sam cuo da mu je Sljukic negde jednom opalio samar pa mu se zamerio i Ceda je resio da mu se osveti?
 
Da li je to uradio ne znam i ne bih da polemišem.
Da li ga smatram sposobnim da naruči nečije ubistvo - da.
Takav je kakav je, ali da je sposoban za to - nije. Cedomir je za kritiku u svakom smislu, ali za tako nesto ne moze se optuziti. Postoji mala verovatnoca da gresim. E sad da je spreman na psihicki teror, jeste. Psihicki je spreman da ubije sam, ne treba da narucuje.
 
sad jasno je da bagzi ili laze ili govori istinu

tuzilastvo i policija treba ovo da ispitaju i ako nadju neke dokaze da pokrenu tuzbu protiv jovanovica a ako pronadju da je bagzi lagao treba da mu uskrate status svedoka saradnika i da ga posalju u zatvor.

Тако је Тихи али у економски,политички и културно независним и сувереним државамаz:mrgreen:
 
Takav je kakav je, ali da je sposoban za to - nije. Cedomir je za kritiku u svakom smislu, ali za tako nesto ne moze se optuziti. Postoji mala verovatnoca da gresim. E sad da je spreman na psihicki teror, jeste. Psihicki je spreman da ubije sam, ne treba da narucuje.

mislim da nisi u pravu. ceda jeste slabic i p*cka koja nema muda da ubije nekoga , a dali ima hrabrosti da naruci necije ubistvo - to mislim da ima i mislim da je to i uradio.

zemunci su verovatno ubili sljukica po narudzbi cede jovanovica.

e sad mislim da ceda nece zbog ovoga zaglaviti robiju i izgubiti imovinu al to pre svega jer tadic ovime moze da ga ucenjuje da mu daje podrsku kad god mu treba a i stite ga kao prvog izdajnika drzave u americkoj ambasadi.
 
Sta mislite da li je Ceda Jovanovic narucio ubistvo Sredoja Sljukica Sljuke? Ja sam cuo da mu je Sljukic negde jednom opalio samar pa mu se zamerio i Ceda je resio da mu se osveti?

Vrlo moguce... Za Shljuku me zabole... Ali, znash li shta je josh vrlo moguce? Da je Chedica namestio metak i Zoranu. z:((
P.S. Kada je ubijen Arkan, po charshiji se prichalo da je to zato shto je opalio pokojnom Skoletu shamar jednom prilikom...
 
e sad mislim da ceda nece zbog ovoga zaglaviti robiju i izgubiti imovinu al to pre svega jer tadic ovime moze da ga ucenjuje da mu daje podrsku kad god mu treba a i stite ga kao prvog izdajnika drzave u americkoj ambasadi.

ovo sam i ja pomislio kad sam video cumetovo obezbedjenje u surcinu, tri smene po trideset i nesto pandura, mnogo bi jeftinije bilo da ga roknu
 

Back
Top