brisanje sistema

M

mastirn

Gost
Nakon konektovanja doslo je otezanog-usporenog rada racunara. Desetak minuta po pustanju defragmentacije sistem je sam oboren i obrisan kompletan BOOT kao i Windows (imao sam dva sistema 98se i XP-prof.). Po podizanju sistema boot-diskom i pregleda racunara ustanovio sam da mi je deo harda ostecen (oko 2 GB)kao i da ne postoji ni jedna komponenta windowsa.

Ako je neko imao slicna iskustva Molim za pomoc.
 
Nisam bas siguran da ti je ostecen HDD u tolikom obimu.. Pokusaj sa nekim alatima iz DOS-a.. Jednostavno probaj sa systemskom disketom win98 ili me pa preskeniraj svoj HDD i fiksiraj greske ma koliko ih bilo i jos bolje pokusaj naci NC (Norton comander) i sa njim se moze toliko toga te pokusaj naci i DOS verziju SIsoft Sandra.. Poz.
 
Kad ti se ukljuci racunar pritiskaj F5 ili F9 zavisi od Windovsa i onda ces videti opciju za safe mode i jos nesto drugo. Tu pokreni oporavak sistema (sistem restore). tako bi trebalo da ti bude sve u redu ako nije nesto ozbiljnije
 
GOSPODINE GOST... Ne savjetuj covjeka ako ne znas.. Nije uvredno ne znati ali je lose reci nesto sto nije tacno.. Da bi usao odnosno otvorio SAFE MODE potrebno je da pritisnes dugme na tast. F8. Dalje iz podignutog windowsa to nema efekta vec se dugme koristi prilikom ukljucenja racunara.. Poz.
 

Back
Top