Опера-проблем

Hool

Domaćin
Poruka
3.061
Кад покренем Оперу избаци ми еррор поруку:

There was a problem initializing Opera Mail.

Store Init failed
Engine Init() failed

имате ли решење?Нисам ниакда користио Опера маил,а приметио
сам да сад немогу да се улогујем на неке сајтове!
Помоћ !
 
Mogao bih samo da ti preporučim 'clean uninstall' Opere sa nekim od programa koji to detaljno rade, recimo besplatan Revo Uninstaller

Samo pre toga, uradi Export Bookmarksa na neko drugo mesto, kako bi ga kasnije vratio (inače ćeš ga izgubiti), a zatim instaliraj najnoviju verziju Opere.

Probaj pa javi.
 
Кад покренем Оперу избаци ми еррор поруку:

There was a problem initializing Opera Mail.

Store Init failed
Engine Init() failed

имате ли решење?Нисам ниакда користио Опера маил,а приметио
сам да сад немогу да се улогујем на неке сајтове!
Помоћ !

Kažu da najnovija ...tj. od verzije 9.5 nema taj problem, tako da ti reinstalacija
ne gine, pa zašto se ne bi malo igrali z:lol:z:lol:?

U Opera direktorijumu, imaš li subdirektorijum gde se skladište mail-ovi??

Ajd javi, da ne čukam dalje ako nemaš z:lol:!!
 
UradiJo sam upgrade Opera 9.27 na verziju 9.63 (šaram, malo opera, malo mozilla),
i na prvi pogled sam bio zadovoljan....upravo, na prvi pogled !!

Osnovni interfejs je malo promenjen, boje su u skladu s mojim avatarom z:lol:, svidela
mi se i opcija kante u koju se privremeno smeštaju svi zatvoreni prozori, nije loše ni
rešenje za otvaranje novog tab-a, medŽutim....

Da li je bug ili su u pitanju neka podešavanja, pa ako neko ima isto....

Ulogujem se na Krstu, poželi mi dobrodošlicu, odem na neki od PDF-ova, kad ono....
Nisam ulogovan???
U stvari jesam ulogovan, samo što sa dobranom zadrškom to pokaže, ili kad odem na
neku temu, tu sam ulogovan, vratim se na Home tog PDF-a, nisam??
Isto, ili slično se dešava sa porukom. Pošaljem je, prebaci me na Home PDF-a, a tamo
i dalje stoji zadnja poruka korisnika koji je pre mene pisao...još neko izvesno vreme.

Nije samo ovaj Forum u pitanju, ima ih još!!

U isto vreme, Mozilla radi perfektno i daleko brže od Opere!!

DakleM, interesuje me jel' još neko probao ovu verziju i bez nekih dodatnih
podešavanja, da li mu se ovo dešava??
 
Isto, ili slično se dešava sa porukom. Pošaljem je, prebaci me na Home PDF-a, a tamo
i dalje stoji zadnja poruka korisnika koji je pre mene pisao...još neko izvesno vreme.
DakleM, interesuje me jel' još neko probao ovu verziju i bez nekih dodatnih
podešavanja, da li mu se ovo dešava??

meni se na 9.60 povremeno dešava ista stvar... ustvari, dešavalo mi se to i na starijim verzijama, počevši još od 9.2x...
ne znam u čemu je problem... ali uglavnom je pomagalo brisanje keša... a simptomi su i bili takvi da odaju utisak da stranicu i čita iz keša... :)
 
Opera 9.62, non stop je koristim iako imam jos i Mozilu i Safari, koristim operu jer mi je ubedljivo NAJBRZA (najbrze ucitava i otvara).

E sada meni se desava sledece.
Nemogu uopste da pristupim posti na Yahoo.com, to je prva stvar.
Druga je na facebook-u, poneki put i to cesto mi zakuje, znaci udje ucita stranicu i sve, ali nemoze nista da se klikne, ja misom dodjem do toga sta bi kliknuo, ono ga podvuce (kao ovo npr. frends), i nista nemoze......
Dalje (ovo od skora pocelo), ja ukucam pravilan url.... npr www.krstarica.com i ono mi izbaci error da nemoze da otvori stranicu, tek kada to uradim drugi put onda ucitava, a desava se poneki put sa svim sajtovima koje otvorim.

Pa vi sada vidite ko ima najvece probleme, a boga pitaj sto se to desava.
 
Koristim ja tu verziju opere i nemam nikakvih problema,podesavanja nisam pipao.Jedini problem koji ja imam i na koji se mnogi ljudi zale jeste flash,dosta puta mi puca opera zbog flash animacija.
Da, da, na to sam zaboravio z:lol:!!
meni se na 9.60 povremeno dešava ista stvar... ustvari, dešavalo mi se to i na starijim verzijama, počevši još od 9.2x...
ne znam u čemu je problem... ali uglavnom je pomagalo brisanje keša... a simptomi su i bili takvi da odaju utisak da stranicu i čita iz keša... :)
Na 9.27 nisam imao tih problema, tamo mi je bilo podešeno da briše keš kad izlazim,
ovde nisam proveravao....mada bi trebalo da ostavi podešenja na istom kad se nadograđuje??

MoraČu da proverim i onaj Fraud Protection?!
 
E sada meni se desava sledece.
Nemogu uopste da pristupim posti na Yahoo.com, to je prva stvar.
Druga je na facebook-u, poneki put i to cesto mi zakuje, znaci udje ucita stranicu i sve, ali nemoze nista da se klikne, ja misom dodjem do toga sta bi kliknuo, ono ga podvuce (kao ovo npr. frends), i nista nemoze......

meni se ovo dešava jedino na hotmailu... uđem na početnu stranicu pošte, ali dalje ne ide... kao da klikćem po običnom tekstu, a ne po linkovima... :)
i nigde drugde nemam tih problema... na yahoo sve normalno, na fejsu isto tako...

Na 9.27 nisam imao tih problema, tamo mi je bilo podešeno da briše keš kad izlazim,
ovde nisam proveravao....mada bi trebalo da ostavi podešenja na istom kad se nadograđuje??

nisam sigurna da pamti podešavanja... ja odavno i ne radim nadogradnju, nego obrišem staru verziju, pa instaliram novu... često mi se dešavalo da opera odjednom, bez nekog posebnog razloga počne da koči, zakucava... prilikom prelaska sa taba na tab mi izbacuje not responding i takve stvari... i toga sam uspevala da se otarasim jedino ako uradim novu, čistu instalaciju... nadogradnja nije rešavala problem...
a i dalje nemam pojma u čemu je stvar... :)
 
nisam sigurna da pamti podešavanja... ja odavno i ne radim nadogradnju, nego obrišem staru verziju, pa instaliram novu... često mi se dešavalo da opera odjednom, bez nekog posebnog razloga počne da koči, zakucava... prilikom prelaska sa taba na tab mi izbacuje not responding i takve stvari... i toga sam uspevala da se otarasim jedino ako uradim novu, čistu instalaciju... nadogradnja nije rešavala problem...
a i dalje nemam pojma u čemu je stvar... :)

Probao sam i sa reinstalacijom, i da isključim Fraud Protection, ali ništa!!

Sad Če da padne brisanje po registry-ju, pa ponovna instalacija.
 
Facebook je meni mnogo spor na operi i na firefoxu,ali na chromu radi ok,to mi se desava zbog mog zastarelog kompa.

meni je chrome ubedljivo najbrži za sve živo... ali nikako ne uspevam da se rastanem od opere... nekako mi je opera najpraktičnija... :)

Probao sam i sa reinstalacijom, i da isključim Fraud Protection, ali ništa!!

Sad Če da padne brisanje po registry-ju, pa ponovna instalacija.

pa to se valjda podrazumeva... :) meni Smarty uninstaller sasvim pristojno očisti sav zaostali otpad, tako da ne moram da razmišljam o tome... :)
 
meni se ovo dešava jedino na hotmailu... uđem na početnu stranicu pošte, ali dalje ne ide... kao da klikćem po običnom tekstu, a ne po linkovima... :)
i nigde drugde nemam tih problema... na yahoo sve normalno, na fejsu isto tako...


nisam sigurna da pamti podešavanja... ja odavno i ne radim nadogradnju, nego obrišem staru verziju, pa instaliram novu... često mi se dešavalo da opera odjednom, bez nekog posebnog razloga počne da koči, zakucava... prilikom prelaska sa taba na tab mi izbacuje not responding i takve stvari... i toga sam uspevala da se otarasim jedino ako uradim novu, čistu instalaciju... nadogradnja nije rešavala problem...
a i dalje nemam pojma u čemu je stvar... :)

1-vo boldovano
E to, samo nisam se ja lepo izrazio u prvom postu.....
2-go boldovano
E TO MI SE DESAVA VEOMA CESTO, svaki put kada se konektujem i budem izvesno vreme, to se dogadja, svaki zivi put......

Facebook je meni mnogo spor na operi i na firefoxu,ali na chromu radi ok,to mi se desava zbog mog zastarelog kompa.

Ja mislim da nema veze zbog kompa, nego do programa, opera nesto zeza. :think:

meni je chrome ubedljivo najbrži za sve živo... ali nikako ne uspevam da se rastanem od opere... nekako mi je opera najpraktičnija... :)

I meni isto.

Takodje,probao sam FF al ne moze,jednostavno sam se navikao i toliko mi je usla po kozu da nema sanse da predjem na neki drugi browser.

Ja bih mogao da otvaram postu na yahoo-u i da idem na facebook, sa drugim, jer se neisplati sa operom, mnogo mi zakucava FB, a postu neotvara, jos kada se pogubi pa pocne da baguje bez razloga koci i staje :dash::dash::poludeo:.
Probacu da skinem chrome pa da vidim sta ce bit.....
 
Poslednja izmena:
2-go boldovano
E TO MI SE DESAVA VEOMA CESTO, svaki put kada se konektujem i budem izvesno vreme, to se dogadja, svaki zivi put......

kod mene nije baš tako često... a najčešće se dešava kada mi je opera aktivna duže vremena... valjda ima veze sa tim što se sa proteklim vremenom povećava i potrošnja rama... :confused: mada, opet mi je to malo nelogično...

e da, pade mi sada nešto na pamet... nije problem vezan konkretno za operu, ali ga najčešće primećujem baš kod gašenja iste... lepo ugasim aplikaciju i ona još lepše nestane sa ekrana... ali mi u task manager-u ostaje proces opera.exe... ne baš svaki put, ali se ipak često dešava... ima li neko ideju u čemu bi mogao da bude problem?
 
Ja mislim da nema veze zbog kompa, nego do programa, opera nesto zeza. :think:

Izgleda da FB ima slabe servere,probao sam danas da koristim FB preko IE-a na kompu novije generacije i bas je bilo dosta sporo otvaranje stranica.

e da, pade mi sada nešto na pamet... nije problem vezan konkretno za operu, ali ga najčešće primećujem baš kod gašenja iste... lepo ugasim aplikaciju i ona još lepše nestane sa ekrana... ali mi u task manager-u ostaje proces opera.exe... ne baš svaki put, ali se ipak često dešava... ima li neko ideju u čemu bi mogao da bude problem?

Na koliko dugo ti ostane?
 
Poslednja izmena:
kod mene nije baš tako često... a najčešće se dešava kada mi je opera aktivna duže vremena... valjda ima veze sa tim što se sa proteklim vremenom povećava i potrošnja rama... :confused: mada, opet mi je to malo nelogično...

e da, pade mi sada nešto na pamet... nije problem vezan konkretno za operu, ali ga najčešće primećujem baš kod gašenja iste... lepo ugasim aplikaciju i ona još lepše nestane sa ekrana... ali mi u task manager-u ostaje proces opera.exe... ne baš svaki put, ali se ipak često dešava... ima li neko ideju u čemu bi mogao da bude problem?

Nemam pojma meni je cesto, malopre sam je reinstalirao, pa cemo vidimo kako ce dela.....

I meni ostaje taj proces primetio sam, negledam bas svaki put ali sam primetio da zna da ostane.....
 
Ja doduše koristim Ashampoo UnInstaler, samo biDni sigurna da ni jedan ne obriše sve.
Bez pešadije, nema osvojenih teritorija z:lol: z:lol:!!

ma znam, ali uglavnom obrišu većinu stvari koje mogu da prave zez pri sledećoj instalaciji... ručno sam do sada brisala samo AVG jer njega stvarno drugačije ne možeš ubiti... :lol:

Stvarno ne znam zasto je to tako.Meni se desava da ostane proces kada mi je bas opterecen procesor.

ja se nadam da će nam ipak neko kad tad reći zašto je to tako... :)
 
... ručno sam do sada brisala samo AVG jer njega stvarno drugačije ne možeš ubiti...
Misliš?! A ja kažem da postoji uninstall tool i za AVG koji se može skinuti baš sa njihovog zvaničnog sajta.
smiley_emoticons_wink.gif
 

Back
Top