Vesti za migrantske čekalice

Tree

Aktivan član
Poruka
1.228
ASPC update mail sada izgleda malo drugačije.
To je prva vest.

GENERAL SKILLED MIGRATION ADELAIDE
PROCESSING INFORMATION FOR THE WEEK COMMENCING:
12 January 2009

This is an automated e-mail response which provides weekly updated
information on skilled migration applications being processed by the
Adelaide Skilled Processing Centre. Please do not reply to this email
address. This mailbox is not monitored. Our contact details are listed
below.

ASPC APPLICATION ALLOCATION INFORMATION

On 17 December 2008 the Minister for Immigration and Citizenship announced
changes to the way General Skilled Migration applications will be allocated
and processed. Details can be found on the DIAC website at:
www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/whats-new.htm#j

As a result of this announcement from 1 January 2009 applications for
General Skilled Migration will be strictly allocated and processed in the
following priority order:

1. Applications with a successful State & Territory Nomination (until
all applications have been allocated); and then
2. Applications where the nominated occupation is on the Critical
Skills List (until all applications have been allocated); then
3. Applications where the nominated occupation is on the Migration
Occupations in Demand List (until all applications have been allocated);
then
4. All other remaining applications

This affects all applications lodged before and after 1 January 2009, both
paper lodged or electronically lodged. Applications which were already
allocated to case officers before 1 January 2009 are un-affected and will
be processed as usual to finalisation.

Applications are now being allocated as follows:

State & Territory Nominated Applications:
Subclass 134, 136, 137, 175, 176, 475, 487, 495, 885 and 886 applications
(processed by the ASPC and where a successful State or Territory Nomination
is held) will all be allocated to case officers for assessment by 13
February 2009.

Applications with Occupations on the Critical Skills List:
Applications are not being allocated at present

Applications with Occupations on the Migration Occupations in Demand List:
Applications are not being allocated at present

All Other Remaining Applications
Applications are not being allocated at present

Subclasses 485 and 887 are not subject to the above changes. The
allocation dates for these subclasses are as follows:

VC 485 (paper): 28 February 2008.
VC 485 (E-Lodged): 23 February 2008
VB 887: 19 August 2008

PROCESSING NEWS

BRISBANE

The BSPC is now processing the following eVisa Onshore General Skilled
Migration applications:

· Subclass 885, 886 and 487 lodged on or after 1 December 2007
· Subclass 485 lodged on or after 1 March 2008
· Subclass 887 lodged on or after 1 July 2008

Allocation dates and information regarding applications processed in
Brisbane can be obtained by sending a blank email to the following email
address:
gsmb.information@immi.gov.au

CAPITAL INVESTMENT UPDATE

Please refer to the latest information available online at:
www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/capital-investment-scheme-faqs.htm


MEDICAL RESULTS

Please do not post your medical results to us. Do not open the sealed
envelope or forward the results to the Department unless your case officer
specifically requests they be sent.

CONTACTING US

Email: Enquiries for the ASPC and BSPC need to be made using the
on-line enquiry form at: www.immi.gov.au/contacts/forms/gsm/post.htm

ASPC Telephone:
1300 364 613 (in Australia) for the cost of a local call; or
+61 1300 364 613 (outside Australia)

ASPC Contact Hours: (Australian Central Time):
0900 to 1600 Monday to Friday (except Wednesdays)
0900 to 1300 Wednesdays

Please note: due to the large volume of calls we receive, from time to time
you may experience lengthy delays before getting to speak to a customer
service officer.
 
Za nekoga dobra, za nekoga loša; i za jedne i za druge neproverena, mada stiže sa zvanične adrese.
Naime, telefonskim pozivom se može saznati da narod koji odgovara na te pozive u aspc nema blage veze o novom priority processing i nekim mejlovima koji običnom narodu govore dokle se stiglo.

Mogu samo da zaključim da, koliko god narod na forumu uzdizao Ozije kao tačne, poštene i imune na "naše sitne prevare", deo birokratskog sistema koji se bavi nama migrantima se baš i ne razlikuje od bilo kog drugog; ima puno ekstremiteta, koji često ne znaju ni šta glava radi, a kamoli ostali organi, a glava k'o glava, davanjem saopštenja za javnost misli da je završila sav posao.

Ako se ovo iz aspc mejla stvarno sprovodi u praksi (za šta ne znam način da bude 100% dokazano), za neke će značiti neizvesno odlaganje procesa, za druge pomeranje unapred u redu. Pa ćemo videti dalje.
 
Kao što je dr. Tree rekao za nekoga dobro a za nekoga slabo, za mene dobro (chem. engineer). Poljepšao si mi vikend.z:mrgreen:z:dm:

Nadam se da če biti brži proces.

Hexy ne sekiraj se pa ti si itak več pri kraju procesa.:sanke:

Bre Slovenac, od svih ljudi baš tebe da obradujem, ionako živiš u EU, gde mi stoka s Balkana ne možemo bez tone papira, čekanja na ulici, i šikaniranja na granicama...
:hej:
Šalim se, drago nas je i za tebe, samo vozi. Ne daj samo da te nanjuše ovi što pišu srpski velikim slovima, ;)
 
State & Territory Nominated Applications:
Subclass 134, 136, 137, 175, 176, 475, 487, 495, 885 and 886 applications
(processed by the ASPC and where a successful State or Territory Nomination
is held) will all be allocated to case officers for assessment by 13
February 2009.

Tree, ajd da ovo gore prokomentarišemo.kako sve ove podklase viza spadaju u State & Teritory aplikacije? Koliko se sjećam 134 je stara skill matching, 136 je indpendent - kao sad tvoja 175 itd.
Ja sam npr. sad po ovom novom pod MODL koji je na 3. mjestu prioriteta, u prevodu "Moguće Odlaganje Do Ludila". Eh što da ti pričam, kad sve znaš...
 
Upravo to i razmatramo ovih dana sa raznih strana, i opšti utisak je da je taj izveštaj zbrljan bezveze, na način "šta je babi milo...".
Normalno objašnjenje je da se aplikacije više ne razvrstavaju po klasama i podklasama viza, već po tome da li aplikacije sadrže state-teritorial nominaciju, zanimanje na CSL, MODL itd... Znači od svih navedenih viza, vade te prve pomenute, pa onda dalje.
Za sad sam prilično siguran da se to još uvek tako ne radi, ali i da može da počne tako da se radi svakog trenutka...
Tako da za sad nemamo šta da komentarišemo, nego čim budem imao neke življe informacije.
 

Prilozi

  • Carrot&stickBG.jpg
    Carrot&stickBG.jpg
    42,2 KB · Pregleda: 30
Prevešću vam šta je rekla Skilled Migration Director o novom PP - priority processing.

Sve STNI idu prve i već se dodeljuju CO. Tako će da se vozi sve dok se sve STNI aplikacije ne obrade. Npr, ako sutra predaš STNI aplikaciju, odmah će ići u obradu.
Ovo znači odlaganje za MODL aplikante koji nisu na STNI ili CSL, ali će svi ipak biti obradjeni, sa zakašnjenjem od možda 6 meseci.
(ovo je njeno mišljenje i procena; primetićete da se jadnici koji nisu ni na jednoj čuvenoj listi više i ne pominju)
Svako ko je Employer Sponsored automatski ide na vrh liste za procesiranje.
Sa 175 može se preći na 176, ako dobiješ sponzorstvo.

Sve ovo što smo pitali za vas, reče da će biti na sajtu u FAQ ovih dana.
 
Evo odgovora na tvoje pitanje sa zvanicnog sajta immi.gov.au

What is the processing priority going to be now?
The new priority processing direction gives priority processing to permanent applications in the following order:
• employer sponsorship
• state or territory sponsorship
• an occupation on the CSL
• an occupation on the MODL
• and then all other applications.

The new priority processing direction gives priority processing to provisional applications in the following order:
• state or territory sponsorship
• family sponsorship where the applicant’s occupation is listed on the CSL
• and then all other applications.

Poz.
 
@tree
veza prve i trece rechenice mi je pomalo nejasna. Da li to znaci da i Critical List ida na vrh liste za obradu, to jest da se obradjuju prvi, zajedno sa STNI?
Ne, CSL počinju kad se sve STNI završe. Tj. idu na vrh, kad se potroše STNI.
Čini mi se, gledajući po forumima, da se stvari i kreću tako, STNI avgustovci su izdodeljivani CO, dodeljuju se i dec07-jan08, što će reći, po slobodnoj proceni još oko tridesetak hiljada aplikacija kad obrade, može da počne CSL - 2-3-4 meseca. Za sve ostale ne vidim perspektivu u ovoj finansijskoj godini. Nemojte se ljutiti što UK i dalje idu preko svih redova.
Najžešće sam smoren od ovih migracija.
Potezi DIAC su sve gluplji i gluplji. Predstavljaju se kao da su andjeli na ulazu u raj, agenti se predstavljaju kao najpametniji izdanci roda, a koliko sam samo lično upoznao raznih tupadžija...
Moraću malo da se bacim na svoje poslove, dosta sam lenstvovao (od nove godine sam samo jedan posao radio):).
Pozdrav svima koliko vas ima.
 
Poslednja izmena:
A ja pod 4. Muža mi ima pod 3 ali on nije glavni u igri, nego ja. Mada sam u jednom pismu, koje sam kao ličnu izjavu poslala, navela njegovo zanimanje i malo to opisala. Dati će to pročitat pa reć: Ajmo ovu familiju da ubačimo preko reda , evo valjaće nam i muž ove žene zanešto..:cool:
 
Ne znam ja bi u Austalia... međutim... istina je to da najveći broj Srba živi u Melbourne, Sydney, Perth... Perth sam čuo da je hit šit kolekcija... Sydney i Melbourne prave metropole... sa siromašnim predgrađima... gde guraju koga stignu... tako da ... pogledaj dom svoj ANđele skini paučinu s o čiju :roll:
 
Pa stvarno nije u redu, vi ljudi ovde sve pratite i razgovarate, a niko da mi kaže da su opet sve pretumbali...

Za slučaj da neko nije čitao,
http://www.chrisevans.alp.org.au/news/0309/immiinterviewtranscripts16-01.php
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/whats-new.htm

Znači nema više ni ovoga ni onoga, odoše zanati sa CSL, a potpisujem da će od sada biti svaki drugi dan nekih promena. Mrzelo me da čitam ministra do kraja, jer ima svakojakih gluposti rečenih u tom intervjuu, a smisliće ih ih još verovatno.
Izvinjavam se palmi jer ove novosti nisam znao kad smo pričali o čekanju vize.

Meni se ionako više ne ide tamo, gluposti imam i ovde na pretek, pa što da se mlatim preko sveta...
Doduše gledano s vedrije strane, kome su aplikacije predate, verovatno će nekad i dobiti vizu, samo neizvesno kad. Ono što sam sumnjao o preseku na fiskalnoj godini, sada su i potvrdili, a mislim da su kvote blizu da se popune. Sve ove loše vesti mogu ispasti dobre za vas koji čekate duže vreme, a niste bili na CSL, možda ne za vreme daljeg čekanja, ali za izvesnost dobijanja vize, makar u sledećoj fiskalnoj godini - hexy i palma. Zasto - zato sto se smanjio broj aplikanata koji su imali prednost u odnosu na vas.
Moje mišljenje je da će se "okretanje ćuraka" sa promenama nastaviti i biti redovan trend u daljoj skilled migraciji, jer sada skraćuju, popunjavajući kvote najpotrebnijim zanimanjima, čim popune kvote za ovu godinu, moguće je da će revizirati liste, da krenu sa popunjavanjem plana za sledeću godinu. A može se desiti da skilled migracija uskoro i ode u istoriju za većinu zanimanja koja su dosada bila prolazna.

Toliko u vestima sa mračne strane,
vaš tree

p.s. čim budem imao malo više vremena i živaca da razmišljam o ovome, razmisliću da li da tražim pare nazad.... mada to bi bilo kao da tražim od čoveka od dva i po metra da se sagne da mu udarim čvrgu... ipak mislim da svi koji su dosad predali imaju šanse i da dobiju, samo ja ne bih pravio nikakve pripreme dok viza ne bude na tanjiru, jer ove i dalje promene neće imati obzira ni prema onima kojima je aplikacija u završnoj fazi

:whistling:
 
Ja sam ovo vidjela prije , juče ili prekjuče, čini mi se ali me mrzjelo da pišem.
Evo Tree je napisao što ga boli, a uostalom i većinu nas..
Iskreno da kažem i meni je 95 % svega dosta jer i ja ovdje imam planove koje sam baš zbog vize odlagala...
Čekam već punih 14 mjeseci, doduše nisam došla još na ono što oni rade sa zemljama visokog rizika -15 mjeseci čekanja, ali to je tu blizu.
Mada mislim da će se sa ove CSL teško popuniti ta kvota jer ljudi sa ovim zanimanjima rjeđe apliciraju, bar što se tiče naših prostora, uh ali ima ih brate iz Pakistana, Indije, Egipta ...
 
Pa stvarno nije u redu, vi ljudi ovde sve pratite i razgovarate, a niko da mi kaže da su opet sve pretumbali...

Za slučaj da neko nije čitao,
http://www.chrisevans.alp.org.au/news/0309/immiinterviewtranscripts16-01.php
http://www.immi.gov.au/skilled/general-skilled-migration/whats-new.htm

Znači nema više ni ovoga ni onoga, odoše zanati sa CSL, a potpisujem da će od sada biti svaki drugi dan nekih promena. Mrzelo me da čitam ministra do kraja, jer ima svakojakih gluposti rečenih u tom intervjuu, a smisliće ih ih još verovatno.
Izvinjavam se palmi jer ove novosti nisam znao kad smo pričali o čekanju vize.

2bad, ni mog zanimanja nema vishe na CSL :rtfm: bas sam u nekom bedaku

mada mi nije jasno da li se sada ovaj novi CSL primenjuje reteroaktivno ili od 16.marta? Ja sam aplicirao krajem oktobra proshle godine, sve me nesto sada ova izmena zbunila :confused:

da li bi mo neko doslovce preveo sledecu recenicu(e)

"Changes to the Skilled Migration Program - effective 16 March 2009

The Minister for Immigration and Citizenship, Senator Chris Evans, has announced further changes to the Skilled Migration Program:

* capping the 2008-09 General Skilled Migration (GSM) Program:"
 

Back
Top