Kako Pronaci kvalitetnog radnika?

Lady Stardust

Primećen član
Poruka
934
Zanima me,ako bi me neko znao posavetovati,jer ne imadoh iskustva u tome,a moracu ga steci,sta vi mislite i znate o tome kako naci kvalitetnog radnika,koji ce kao zaposleno lice obavljati svoj posao korektno,kao i duznosti na koje se obavezao?
Da li ce se dogoditi ako radnik ostane bez nadzora,fuseriranje,zabusavnje,i zapostavljanje obaveza prema firmi?
Ako se tako dogodi,da li mislite da li je veca ponuda ili potraznja za radnim mestima u danasnje vreme?
 
Zanima me,ako bi me neko znao posavetovati,jer ne imadoh iskustva u tome,a moracu ga steci,sta vi mislite i znate o tome kako naci kvalitetnog radnika,koji ce kao zaposleno lice obavljati svoj posao korektno,kao i duznosti na koje se obavezao?
Da li ce se dogoditi ako radnik ostane bez nadzora,fuseriranje,zabusavnje,i zapostavljanje obaveza prema firmi?
Ako se tako dogodi,da li mislite da li je veca ponuda ili potraznja za radnim mestima u danasnje vreme?

'el ti imas neko stanje nalik autizmu ili sta...
npr. nemas komp, tv i ne citas novine, a ni iz kuce bas ne izazis...
upravo si doputovala s Marsa? :eek:
 
Zanima me,ako bi me neko znao posavetovati,jer ne imadoh iskustva u tome,a moracu ga steci,sta vi mislite i znate o tome kako naci kvalitetnog radnika,koji ce kao zaposleno lice obavljati svoj posao korektno,kao i duznosti na koje se obavezao?
Da li ce se dogoditi ako radnik ostane bez nadzora,fuseriranje,zabusavnje,i zapostavljanje obaveza prema firmi?
Ako se tako dogodi,da li mislite da li je veca ponuda ili potraznja za radnim mestima u danasnje vreme?

Koji posao?
 
Zanima me,ako bi me neko znao posavetovati,jer ne imadoh iskustva u tome,a moracu ga steci,sta vi mislite i znate o tome kako naci kvalitetnog radnika,koji ce kao zaposleno lice obavljati svoj posao korektno,kao i duznosti na koje se obavezao?
Da li ce se dogoditi ako radnik ostane bez nadzora,fuseriranje,zabusavnje,i zapostavljanje obaveza prema firmi?
Ako se tako dogodi,da li mislite da li je veca ponuda ili potraznja za radnim mestima u danasnje vreme?



Pitanje je pogresno interpretirano od starne prisutnih.
Ne upitah za licne stavove na konto formulacije postavljenog pitanja,nego za vase misljenje i stanoviste,onako globalno..................Na ovo boldano.Svet oko nas...........A onda ja iz razlicitih misljenja i stavova izvucem zakljucak kakva su razmisljanja ucesnika foruma posao i novac
 
Zanima me,ako bi me neko znao posavetovati,jer ne imadoh iskustva u tome,a moracu ga steci,sta vi mislite i znate o tome kako naci kvalitetnog radnika,koji ce kao zaposleno lice obavljati svoj posao korektno,kao i duznosti na koje se obavezao?Naci konkursom ne zaposljavati preko veze
Da li ce se dogoditi ako radnik ostane bez nadzora,fuseriranje,zabusavnje,i zapostavljanje obaveza prema firmi?Nece se dogoditi ako svako radi ono sto je zavrsio..uz odgovarajucu nadoknadu sa ucinak i stimulacije
Ako se tako dogodi,da li mislite da li je veca ponuda ili potraznja za radnim mestima u danasnje vreme?Rekoh nece se dogoditi..veca je potraznja
 
Само се лопови боје крађе - каже народна изрека.

Ne nego samo lopovi provaljuju takve otrcane fazone.
Kao, nisam ja uzeo gazda, MAJKE MI. Gazda daj mi unapred 100 evra odradiću ti MAJKE MI (pa dan nakon toga da otkaz) Gazda bolesno mi dete moram ranije kući (a ide na drugo radno mesto,poslepodne) Gazda bila inspekcija,ali ne brini sve sam rekao u tvoju korist (a on me prijavio i svedočio protiv mene) itd... 90 % radnika su đubrad stojim tvrdo i potpisujem iza svojih reči. Sve to treba....
Pogledajte prilog 48351
 
Sta sad ako je ovo Smrdija kao sto TI kazes, znaci po default-u se krade? A kao u Turskoj se ne krade? Ili u Nemackoj? O cemu vas dvoje trucate to sam Bog zna..

Vas dvoje bolje da otvorite temu "Mrzim Srbiju i sve u njoj" pa onda lepo tamo da se praznite.
 
Ne nego samo lopovi provaljuju takve otrcane fazone.
Kao, nisam ja uzeo gazda, MAJKE MI. Gazda daj mi unapred 100 evra odradiću ti MAJKE MI (pa dan nakon toga da otkaz) Gazda bolesno mi dete moram ranije kući (a ide na drugo radno mesto,poslepodne) Gazda bila inspekcija,ali ne brini sve sam rekao u tvoju korist (a on me prijavio i svedočio protiv mene) itd... 90 % radnika su đubrad stojim tvrdo i potpisujem iza svojih reči. Sve to treba....
Pogledajte prilog 48351

TI kad bi znao kako posluju velike i jake firme, i koliko se ulaze u strukturu radnika i koliko u stvari uspeh jedne kompanije cine njeni zadovoljni zaposleni ne bi tako trabunjao.. posto vidim da si u fazonu da sve treba pobiti smajserom.
 
@antoniusss>> Pravo da ti kazem ja mislio da ste se vas dvoje vec smuvali.. kad ona i dalje nista joj nije jasno, radnici ovo ono, drz da nabijem.. ti trabunjas u prazno kao veliki si finansijski mag.. daj bre vodi to na privat pa ne treba da ti crtam valjda :hahaha:
 
TI kad bi znao kako posluju velike i jake firme, i koliko se ulaze u strukturu radnika i koliko u stvari uspeh jedne kompanije cine njeni zadovoljni zaposleni ne bi tako trabunjao.. posto vidim da si u fazonu da sve treba pobiti smajserom.
Ulaze se naravno.
Kako materijalno,tako i hijerarhijski,i tako stvari funkcionisu.Ako je po principu zivi i pusti druge da zive,to je u redu.
No,cinjenica je da ima ljudi koji su iskusili razlicite stvari u zivotu.Neko je bio zasticen u okviru jednog ambijenta i ne zna za mnoge neprijatne stvari koje se odvijaju oko njega,pa brka stvari tako sto misli da ostali koji imaju drugacija iskustva ili su bili svedoci negativnog odnosa poslodavac-radnik,da govore neistine i nesto sto nema veze sa realnoscu..........Ima primera koliko hoces

A smajserom se odgovara na smajser................Kako je na kosovu moglo diplomatskim putem resiti situaciju,kad su siptari revolverasili?
 
kako naci kvalitetnog radnika,koji ce kao zaposleno lice obavljati svoj posao korektno,kao i duznosti na koje se obavezao?
Da li ce se dogoditi ako radnik ostane bez nadzora,fuseriranje,zabusavnje,i zapostavljanje obaveza prema firmi?
QUOTE] Само се лопови боје крађе - каже народна изрека.

Lupaš gluposti, bez uvrede.
U Srbiji je jako veliki problem što ljudi nisu navikli da rade. A roditelji na decu prenose generacijske neradničke navike... i tako redom. Čast izuzecima.

Šta je to što čoveka pokreće da radi i stvara - spoznaja od moguće kazne ako to ne uradi. Nema sigurice. Čim ljudi osete siguricu, počinje zabušavanje i opuštanje. Svest da je dobiti kaznu ili otkaz, ili da neće moći da sastavi finansijsku konstrukciju za život koji mu je već pre mesec dana isprogramiran troškovima, tera čoveka da misli šta radi i da se trudi. Oni koji nemaju tu svest, prosto bivaju najureni ili rade na lošim radnim mestima za mizerne pare. Vizionari napreduju i njih uglavnom možete prepoznati tako što na intervjuu nikad ne postave pitanje "kolika će mi biti plata" u prva tri pitanja.
 
Mislim da je malo problem i to sto kao i svaka zemlja u tranziciji,i nasa prolazi kroz krizni period.
Ili se moze raditi na radnim mestima gde se nece postovati rad i placati uredno i koliko vredi,ili se moze raditi na radnim mestima gde se trazi suvi-novopeceni profesionalizam,gde je dovoljna jedan propust,jer svi su zamenjivi,a trziste veliko.............................

Nadovezala bih se sa primerom sta ljudi rade da bi izrabili zaposlenog.Primi ga na probni rad-tri meseca,otputi,uzme drugog i tako redom........To je jedan od primera.Ozbiljnije firme nemogu sebi priustiti takvo ponasanje,ako su u pitanju ozbiljnije i odgovornije stvari,ali imaju druge taktike kako da izvuku maksimum iz coveka,bez novcane naknade.Npr.prekovremeni rad
 
U Srbiji je jako veliki problem što ljudi nisu navikli da rade. A roditelji na decu prenose generacijske neradničke navike... i tako redom. Čast izuzecima.

Ovo je tako tacno...Radila sam i u drzavnoj i u privatnim firmama,za mene je posao jednostavno posao i odradjujem ga tako da niko na mene nema zamerku ali sam to ponela iz svoga doma.

Vizionari napreduju i njih uglavnom možete prepoznati tako što na intervjuu nikad ne postave pitanje "kolika će mi biti plata" u prva tri pitanja.

E sa ovim se ne bih bas slozila.Ovo pitanje ne postavljaju samo lukavi ljudi trudeci se da buducem poslodavcu zamazu oci sa time kako ih uopste ne zanima visina njihovih buducih primanja.
 
tj zar ne postoje tu neka pravila, on treba da radi to to i to, ti treba njemu za to das toliko para i tako. ako se nesto prekrsi od dogovora, onda se nekako kaznjava neko samo sto kako. enkako u tom prekrsavanju mi se cini da radnici izvlace deblji kraj, da vise gazda zezaju njih...?? mislim lako je dati nekom otkaz, optuzhiti ga da je krao i slicno... josh ako je firma i prijatno mesto uz to shto je korektna, sreci nikad kraja... ako postoje prijatne firme koje opstaju...
a posto je mnogo ljudi nezaposleno

ali shta kad je u pitanju neko retko zanimanje, ili neki super struchnjak, znaci neko teshko zamenjiv, i onda krene da vas zeza?
znaci neko ekstra... he he
 
Poslednja izmena:
Zanima me,ako bi me neko znao posavetovati,jer ne imadoh iskustva u tome,a moracu ga steci,sta vi mislite i znate o tome kako naci kvalitetnog radnika,koji ce kao zaposleno lice obavljati svoj posao korektno,kao i duznosti na koje se obavezao?
Da li ce se dogoditi ako radnik ostane bez nadzora,fuseriranje,zabusavnje,i zapostavljanje obaveza prema firmi?
Ako se tako dogodi,da li mislite da li je veca ponuda ili potraznja za radnim mestima u danasnje vreme?

poshtovanje i poverenje... medjusobno... mislim ako ti je teshko da budes gazda nemoj da budesh... ja bih bila da moram

zabrani mu izlazak na net i deinstaliraj sve igrice do pasijansa.. uvedi kamere i snimache razgovora. izbaci telefone... zalepi slike giljotina i iseci clanke o nezaposlenosti ili o Zastavi... i polepi po zidu

ili josh bolje, nateraj njih da polepe i da pronadju po zidu.

mislim da ce biti dobri. ako ne budu, baci ih lavovima

ako ti ne kupe poklon za rodjendan kazni ih 5% manje plate
 
Poslednja izmena:

Back
Top