Kako Pronaci kvalitetnog radnika?

A ako se radi o stranom zastupnistvu,onda su njihova ulaganja i investicije,(posto se radi o poslu koji zahteva,verujem vise desetina ako ne i stotina hiljada evra)sa tim sto bi ti bio predstavnik i nadlezni u zavisnosti od regije koju bi pokrivao,ili je na tebi da stices saradnike?
 
A ako se radi o stranom zastupnistvu,onda su njihova ulaganja i investicije,(posto se radi o poslu koji zahteva,verujem vise desetina ako ne i stotina hiljada evra)sa tim sto bi ti bio predstavnik i nadlezni u zavisnosti od regije koju bi pokrivao,ili je na tebi da stices saradnike?

To još ne znam. Pregovori su u toku. Logično je da ja ne mogu da postavljam uslove, verovatno će oni dati ponudu po principu uzmi ili ostavi.Ako mi bude odgovaralo ja ću pristati,ako ne oni će naći drugog, a ja nastavljam da plivam kao i do sad.z:mrgreen::sanke:
 
Zanima me,ako bi me neko znao posavetovati,jer ne imadoh iskustva u tome,a moracu ga steci,sta vi mislite i znate o tome kako naci kvalitetnog radnika,koji ce kao zaposleno lice obavljati svoj posao korektno,kao i duznosti na koje se obavezao?
Da li ce se dogoditi ako radnik ostane bez nadzora,fuseriranje,zabusavnje,i zapostavljanje obaveza prema firmi?
Ako se tako dogodi,da li mislite da li je veca ponuda ili potraznja za radnim mestima u danasnje vreme?

Verovatno mislis na to koliko su ljudi spremni da prihvate neki posao? Ja licno znam coveka koji nema posao godinama, ima gimnaziju al nece po cenu glave da radi u kiosku... A nema leba da jede... z:(
 
Zanimljiv ti je nick,i potpis............:)
Tema je sarolika.Ima toliko primera.Mogli bi se nasiroko baviti time.Ima i obrazovanog kadra cija je straznjica u opticaju za par hiljada dinara.Ima i neradnika,a i onih koji idu linijom manjeg otpora.Umiri se ,nadje siguricu,cuti i radi.
 
Zanima me,ako bi me neko znao posavetovati,jer ne imadoh iskustva u tome,a moracu ga steci,sta vi mislite i znate o tome kako naci kvalitetnog radnika,koji ce kao zaposleno lice obavljati svoj posao korektno,kao i duznosti na koje se obavezao? - Tako sto ces primati i menjati radnike, dok ne naletis na takvog
Da li ce se dogoditi ako radnik ostane bez nadzora,fuseriranje,zabusavnje,i zapostavljanje obaveza prema firmi? - Hoce, ako ga ne platis dovoljno
Ako se tako dogodi,da li mislite da li je veca ponuda ili potraznja za radnim mestima u danasnje vreme? - Ako ga ne placas dovoljno, znaci da nejcesce nemas da ga platis dovoljno, sto znaci da si srozan. I plus te taj radnik srozava jos vise svojim navedenim radnjama, sto ce inace raditi svaki sledeci koji ti dodje. A krajnji rezultat toga je da i ti i radnik ostajete bez posla, sto znaci da je veca potraznja za radnim mestima

U ovom slucaju se uglavnom koriste recepti kojim bi se produzile ove muke, ali krah je skoro uvek neminovan.
 
Kada su, u normalnom svetu, medjuljudski odnosi u pitanju sve je sablonski. Kako se ti postavis prema radniku, tako ce i on prema tebi. Ako ga placas malo, onda mu vredjas inteligenciju (bilo da je i poslednji ocajnik kome ce i to malo za pocetak vrsiti posao, bilo da je neko mladji kome ce to za pocetak da sluzi kao dzeparac). Ali kad tad pocinju oni da vredjaju tvoju inteligenciju svojim zabusavanjem, potkradanjem i td. Cak i ako postavis kameru na tom radnom mestu, radnik nece zabusavati, ali ce zato potkradati i td.
 
Ipak znaci da se i to desava po sablonu, zar ne ? Medjutim s obzirom u kakvoj situaciji zivimo ipak je poslodavac (sa svim svojim mogucim problemima i pritiscima) u daleko boljoj poziciji od radnika. I u vecini situacija ga laze, maze i obecava kule i gradove, dok ga s druge strane placa minimalno i na kraju ga otpusti, i zaposli sledeceg na kome sprovodi istu tehniku. Samo sto je problem sto to radnici ukapiraju i zato se ponasaju tako. I u mnoooogo vecem broju je ova navedena situacija, nego bilo koja druga.
 
To sve zavisi od poslodavca.Postoje ok poslodavci,a postoje i izrabljivaci.Oni su mahom vecina,na zalost.Jos je problem sto vlada cobanija i nekultura u poslovnom odnosu,pa umesto da se poslodavac ne bavi licnim problemima zaposlenog,i njegovog statusa,ekonomskog,etc,on se bavi i zloupotrebljava.
Postoje i situacije kad coveku popusti koncentracija,raspojasa se i opusti.Zato poslodavac malo mora biti i strog
 
Upravo tako... Od poslodavca sve zavisi. Ali ja bas tako mislim, nevezano za to kakav radnik dodje da radi...Zasto ? Pa ako si ti u situaciji da priustis radnika (u kojoj vecina nije, a hoce na silu< samo da bi bili boossovi), pa ga prijavis, platis koliko toliko malo vise nego sto bi ga drugi platili, ne cimas ga van radnog vremena, postavis se prema njemu striktno poslovno (a ne kao da ste odjednom neka MLM porodica gde ce da se obogati time sto ce da radi za tebe, ali ne odmah) i pritom mu stavis kameru koje ce biti svestan, siguran sam da ce svaki iole pametan radnik znati to da ceni i zauzvrat ce da pruzi dobre rezultate. Zasto ? Pa od tebe je dobio komplet paket uslova koje jedan poslodavac treba da pruzi jednom radniku, sto je inace prava retkost ovde. E sada...moze da se polakomi negde za vecom zaradom, ali ce uvek staviti prst na celo i zapitati se da li ce i ostali uslovi biti kao kod tebe i doci najverovatnije do zakljucka da nece. Tj da ce ipak biti rizik preci na drugo radno mesto, osim ako zarada nije nesto extremno veca. Niko se nece raspojasati i izbezobraziti, pogotovo ako od ranije ima neko radno iskustvo u 2 do 3 firme. Pa cak i da je neka bas opicena osoba i da se opusti i raspojasa. Brzo i lako to uvidis, i jos brze nadjes drugu koja nece takva da bude.
 
Po meni je to jedini nacin brige o radniku i njegovom statusu. E sad....problem je u tome sto da bi ispostovao radnika, moras biti preduzimljiv i fleksibilan da bi tebi licno isao posao (reklamirati se na pravim mestima, menjati lokaciju kad treba ako treba i uvek kada se nakupi neka kinta od zarade ulagati u ulepsavanje i prosirivanje posla) i samim tim i posao evoluira i podize se na visi nivo. Sto opet nije slucaj kod vecine privatnika. Npr neko otvori trafiku, butik, prodavnicu....i odmah zaposli radnika. I sta se desava dalje kada mu posao slabije ide. Nalazi resenje u tome da ne prijavi radnika,pa kad prodje 2 do 3 meseca zaposli drugoga ili nadje neku klincuriju da mu radi za 7000 din a njima je to super kada saberu sa svojim dzeparcem i samim tim i ovi stariji ljudi posle moraju da rade za te pare kod njega, jer znaju da ako nece oni, onda ce neko drugi....Sve to vodi u propast samo i jedino privatnika...ne odmah ali kada ga snadje onda je sigurna. Ponovo ZASTO ??? Pa zato sto je dugo vremena mislio da je resenje problema u izrabljivanju svojih radnika, a ne u drugacijem vodjenju posla. A zasto je tako mislio ???? Pa zato sto u ovoj nasoj opstoj situaciji, nije za privatnika, jer u danasnje vreme da bi opstao moras imati IDEJE i sposobnost i strpljivost da ih sprovedes u dela. A gore naveden privatnik ih nema i nikad mu nije ni palo napamet da je u tome resenje njegovog problema, a ne u izrabljivanju.
 
da... setih se neke priče vezane za dobijanje izvođačkih poslova u, doduše, jednoj drugoj državi, ali vezano za naše ljude...
da bi dobio posao na tenderu, preduzeće daje nenormalno kratke rokove, nisku cenu...
a onda to prevaljuje na radnike koji rade po 300 sati mesečno...
i naravno, fušeri...
ljudi se nažalost često rukovode samo lovom... gledaju kako da uzmu što više, bili to radnici ili poslodavci, ne razmišljajući o tome da li su je zaradili i kako...
 
Pa normalnooo bre. Ako radnik u tebi vidi oslonac, sposobnost, respekt i sigurnost onda ima da da 100 posto od sebe. Pa cak i kada dovedes jos jednog radnika da kod tebe radi, ovaj prvi ce mu/joj reci kako je kod super gazde dosao/la i objasniti kako je dosao/la u uslovima koje ce retko gde da nadje. I taj drugi radnik ako i pokusa da fuserise, onda ce ovaj prvi da bude na tvojoj strani, tj strani poslodavca i reci ce ti, tj nece se usaglasiti sa fuserom i krenuti da te zajedno sistematicno unistavaju. Glavni pokretaci posla su ideje i radnici. Ako nemas ideje, nego cekas da se odvija sve samo od sebe misleci da je dovoljno sto si samo ulozio pare u nesto sto je prekopirano i ima ga svuda, pucas. Ako ne postujes radnike i njihov status, takodje pucas. I tu nema mnogo matematike. Krivo mi je samo sto ima dosta privatnika koji misle drugacije, jer su izmenjali mnogo radnika sve dok nisu probrali one najvece ocajnike koji ce kod njih raditi za dosta male pare (jer su utripovali da nemaju gde, ili da im je rizik da bilo gde drugde rade, jer im je tu gde jesu bar sigurno radno mesto, iako su placeni 7000-10000 din, nemaju pravo na bolovanje i nisu prijavljeni) a nece da prijave gazdu da opet ne bi izgubili tu SIGURNOST. Mada i takvi puknu kada tad. To je ona vrsta privatnika koja kada im trazis posle godinu dana da ti poveca sa 7 na 10 000 din, oni ti kazu " Kako te nije sramota da mi trazis povisicu, kad sam ti dusu dao z:(( !!!". Pa nece da ti poveca i po ceni da das otkaz i bez obzira na to sto si pokazivao i dokazivao da si vredan celih godinu dana...A o prijavljivanju i bolovanju da i ne pricam.
 
Radnik nije zadizen da se bavi analizama i potrazi sigurnost u meni,vec iskljucivo da radi svoj posao,i ne razmislja dalje od toga,jer nije na njemu:ima ko to radi.
Takodje me ne interesuje njegovo licno-ne ulazim.Njegovo je da dobro obavlja svoj posao,ukoliko zna.A to da li ima ujku,ili ne,ne interesuje me jednostavno.Nismo tu da se druzimo,vec da radimo.A rame za plakanje i utehe,traze se kod kuce ili prijatelja ukoliko neko ima potrebu za time.Poslodavca ne zanimaju takve stvari.Samo posao.Zbog toga je tu.I jedna i drga strana
 
ljudi se nažalost često rukovode samo lovom... gledaju kako da uzmu što više, bili to radnici ili poslodavci, ne razmišljajući o tome da li su je zaradili i kako...

Upravo tako. Ima neki koji ne shvataju da je bolje vrabac u ruci nego golub na grani. Pohlepa ih vodi u vecito psihofizicko kidanje i nezadovoljstvo. A ne kapiraju da je bolje imati neku cvrstu konstantu sa nekim normalnim primanjima i ulaganjima koja vremenom uvek evoluira i koja ti dozvoljava da se bavis i posvetis drugim stvarima u zivotu, a ne samo parama.
 
Radnik nije zadizen da se bavi analizama i potrazi sigurnost u meni,vec iskljucivo da radi svoj posao,i ne razmislja dalje od toga,jer nije na njemu:ima ko to radi.
Takodje me ne interesuje njegovo licno-ne ulazim.Njegovo je da dobro obavlja svoj posao,ukoliko zna.A to da li ima ujku,ili ne,ne interesuje me jednostavno.Nismo tu da se druzimo,vec da radimo.A rame za plakanje i utehe,traze se kod kuce ili prijatelja ukoliko neko ima potrebu za time.Poslodavca ne zanimaju takve stvari.Samo posao.Zbog toga je tu.I jedna i drga strana

Vidim da kod tebe preovladava surova objektivnost i dosta robotizujes sebe i ljude. Tu osobinu ce radnik izuzetno ceniti, ako postujes njegov status, i ako ni u jednom slucaju ne odstupis od toga, onda ces imati radnika bas kakvog trazis.
-Sto se tice sigurnosti mislio sam na sigurno radno mesto (sto je i logicno), tj da vidi sebe na tom radnom mestu na duze staze.
-Sto se tice analiziranja. Tu gresis. Jer ce radnik uvek da te analizira i prica o tebi. I na poslu i kucji i u drustvu. Samo je pitanje dal ce da te hvali ili pljuje, tj dal ce da trazi drugi posao i zaebe te kad ga nadje, ili ce da ti pravi dobru reklamu. Hteli ne hteli, tako je.
-Ne znam ko je spominjao rame za plakanje, utehe i druzenje.
-A to sta danasnje poslodavce zanima ili ne, to imas pravo da pricas samo u svoje ime. Jer onda ocigledno nisi ni svesna, kakva je danas vecina poslodavaca. Nemoj samo da me teras da pocnem da pisem ovde kakvih sam se situacija nacuo i nagledao od meni bliskih ljudi. Bruka i sramota...Inace ovo malo pre sto sam napisao za radnika koji je trazio povisicu, je stvarna prica.
 
To jedan od aspekata posmatranja stvari.Jedan od drugih je to da neko npr.ne zeli stagnaciju,vec uzme stvar u svoje ruke i pokrene.Npr.Neko ko ne bi zeleo zauvek biti radnik,a naucio je da radi posao.A nauci ga od poslodavca

Mnogo bre volis da komplikujes situaciju. Na svaku rec udaris rep. Pa jeli iko spomenuo stagnaciju. Spominjana je sigurnost i umerenost. Ko je spomenuo stagnaciju ili bilo sta nasta moze da se uklopi taj aspekat iz koga posmatras ? Ako mislis na ambicioznost, opet se ni to ne moze nadovezati na ovo.
 
Ma ne kazem da nije tako ali ...nema veze. Pa tako je kod 30 posto radnika koji rade u trafikama, buticima, cevabzinicama, palancikarnicama, pekarama i svim ostalim instant zanatima koji se relativno brzo uce i za koje nije potrebna bas neka ogromna cifra da bi se bio svoj gazda.
 
ako bi to otvarao,trebalo bi ti recimo oko 4.000 evra.Placanje prostora-zakupnine,mozda unapred,mozda ne,kupovina zahtevane opreme,registrcija firmice,izlazak inspekcije da odobri,knjigovodja,i drugi troskovi.Onda bi plati nekoga da pece pljeskavice ili palacinke,na puno ili dopunsko radno vreme,placao bi mu doprinos plus platu,jer nema rada na crno
 

Back
Top