STA MISLITE DA LI JE TACNO

*+*+*+*+*

Veoma poznat
Poruka
11.319
NEDAVNO SAM CUO DA JE TROJNI PAKT PORED DRAGISE CVETKOVICA I VLATKA MACEKA POTPISAO I IVO ANDRIC KOJI JE TADA BIO AMBASADOR U BERLINU ALI JE TO KASNIJE ZATASKANO.

JA LICNO VERUJEM U TO JER JE ZA MENE POTPISIVANJE TROJNOG PAKTA BILA ISPRAVNA STVAR, SEDELI BI MIRNO I NE BI NAM FALILA DLAKA SA GLAVE. OVAKO SMO SAMO DZABA GINULI A SADA JOS UVEK ZIVIMO U UVERENJU DA SMO SE SAMI OSLOBODILI. BEZ SAVEZNIKA MI BI SMO ZA NEMCE BILI SAKA JADA KOJU SU MOGLI JEDNIM POTEZOM DA ZBRISU SA LICA ZEMLJE. ALI STA DA SE RADI, KOMUNISTI SU NAM NAPUNILI GLAVU......................... SKRENUO SAM SA TEME............STA IPAK VI MISLITE DA LI JE MOGUCE DA JE TROJNI PAKT POTPISAO IVO ANDRIC??
 
AKHENATON:
NEDAVNO SAM CUO DA JE TROJNI PAKT PORED DRAGISE CVETKOVICA I VLATKA MACEKA POTPISAO I IVO ANDRIC KOJI JE TADA BIO AMBASADOR U BERLINU ALI JE TO KASNIJE ZATASKANO.

JA LICNO VERUJEM U TO JER JE ZA MENE POTPISIVANJE TROJNOG PAKTA BILA ISPRAVNA STVAR, SEDELI BI MIRNO I NE BI NAM FALILA DLAKA SA GLAVE. OVAKO SMO SAMO DZABA GINULI A SADA JOS UVEK ZIVIMO U UVERENJU DA SMO SE SAMI OSLOBODILI. BEZ SAVEZNIKA MI BI SMO ZA NEMCE BILI SAKA JADA KOJU SU MOGLI JEDNIM POTEZOM DA ZBRISU SA LICA ZEMLJE. ALI STA DA SE RADI, KOMUNISTI SU NAM NAPUNILI GLAVU......................... SKRENUO SAM SA TEME............STA IPAK VI MISLITE DA LI JE MOGUCE DA JE TROJNI PAKT POTPISAO IVO ANDRIC??
Totalna neistina, nismo bas bili saka jada. Postoje dokumenti koji pokazuju da je partizanski pokret u jugoslaviji zadao hitleru velike glavobolje. Gerilu je nemoguce pobjediti, evo ti najsvjeziji primjer iz Americke okupacije Iraka, o vjetnamu da ne govorimo.
Sto se Ive Andrica tice mislim da je to sasvim moguce ali je potpuno nebitno.
 
NEDAVNO SAM CUO DA JE TROJNI PAKT PORED DRAGISE CVETKOVICA I VLATKA MACEKA POTPISAO I IVO ANDRIC KOJI JE TADA BIO AMBASADOR U BERLINU ALI JE TO KASNIJE ZATASKANO.

JA LICNO VERUJEM U TO JER JE ZA MENE POTPISIVANJE TROJNOG PAKTA BILA ISPRAVNA STVAR, SEDELI BI MIRNO I NE BI NAM FALILA DLAKA SA GLAVE. OVAKO SMO SAMO DZABA GINULI A SADA JOS UVEK ZIVIMO U UVERENJU DA SMO SE SAMI OSLOBODILI. BEZ SAVEZNIKA MI BI SMO ZA NEMCE BILI SAKA JADA KOJU SU MOGLI JEDNIM POTEZOM DA ZBRISU SA LICA ZEMLJE. ALI STA DA SE RADI, KOMUNISTI SU NAM NAPUNILI GLAVU......................... SKRENUO SAM SA TEME............STA IPAK VI MISLITE DA LI JE MOGUCE DA JE TROJNI PAKT POTPISAO IVO ANDRIC??

Jeste. Relativno skoro, verovatno prošle godine, bio je i tekst i slika u Politici. Dr. Milan St. Protić je pričao o tome u jednom "Utisku".
Andrić se potrudio kasnije da se njegov lik na toj slici uništi. Tako sam ukapirala.
 
...JER JE ZA MENE POTPISIVANJE TROJNOG PAKTA BILA ISPRAVNA STVAR, SEDELI BI MIRNO I NE BI NAM FALILA DLAKA SA GLAVE. OVAKO SMO SAMO DZABA GINULI A SADA JOS UVEK ZIVIMO U UVERENJU DA SMO SE SAMI OSLOBODILI. BEZ SAVEZNIKA MI BI SMO ZA NEMCE BILI SAKA JADA KOJU SU MOGLI JEDNIM POTEZOM DA ZBRISU SA LICA ZEMLJE. ALI STA DA SE RADI, KOMUNISTI SU NAM NAPUNILI GLAVU...

Više ne živimo u uverenju da smo se sami oslobodili, daleko je više pacijenata koji to osporavaju. Srećom ostali svet oko nas još uvek živi u tom uverenju i ceni nas zbog toga, smatraju naše pretke aktivnim pripadnicima antihitlerovske koalicije, uzgred rečeno na tim vrednostima počivaju temelji savremene Evrope. Nismo džaba ginuli i nismo za Nemce bili šaka jada, da jesmo ne bi se s nama zayebavali tolike ratne godine, nego bi slali svoje trupe na Balkan radi relaksacije i rekreacije, kao u južnu Francusku, i ne bi morali da motaju naše drugove partizane po gudurama, šumetinama i vukoyebinama, nego bi spokojno kresali naše babe, cirkali našu domaću radžu i šibali po našoj gibanici. Vutre u to vreme nismo imali, Kraljevina Jugoslavija je i u tom pogledu bila zaostala zemlja, sa nepismenim i neprosvećenim stanovništvom, a šta su jadni čeljaci znali šta je dobra gandža, tako da nje nije bilo na meniju i Nemci bi bili uskraćeni za to zadovoljstvo. I tako, morali su da nas brišu sa lica zemlje u daleko više poteza, ispostavilo se na kraju, na našu žalost, da u tome nisu uspeli, znači džaba su potezali i ginuli na Balkanu...jadni ljudi...siroti nacisti...:( I njih da nam diraju te bezobrazne komunjare, belosvetski šljam, banditsko im se seme zatrlo. Komunisti su i izveli taj puč i oborili vladu koja je potpisala Trojni pakt, svi ti kraljevski oficiri su bili crvendaći, agenti Kominterne i NKVD-ovci...
 
Generalno smo krvoločan narod, genocidni u duši, samo bi klali te jadne Germane, više volimo u partizane i četnike nego vruću pogaču i slaninu sapunjaru, ako uz to ima kajmaka i crnog luka, još bolje...I ne 60 godina, odavno se qrčimo. Hoćemo mi na Kosovu da se rokamo sa pola Azije, i Murata, onog sirotog Murata, priklasmo k'o prase, pa posle pomlatismo onolike nevine dahije, pa nesrećnog Ferdinanda, koji ni mrava nije zgazio, pa tolike jadne ustaše, esesovce, crnokošuljaše, ljotićevce...na pravdi boga...cccccc...Pa stvarno smo najgori, ne da nam se da mirno sedimo, mislim yebeš glavu, neka je neka fali, bitno da dlaka s te glave ne zafali...
 
Sve bi bilo divno...Sve bi to bio jedan veliki Rajh, zemlja blagostanja i izobilja, gledali bi tu lepotu sa ugodnog i bezbednog mesta, u ložama iza logorske žice. Ne bi morali da plaćamo komunalije, imali bi besplatan smeštaj, hranu, odeću i obuću...Kako je hladno u mom stanu, eh da je moj deda bio pametan sad bi to rešio jedan običan krematorijumčić.
A arijevci bi uživali, toliko životnog prostora, bez tih slovenskih, podmuklih i zlih njuški, čistoća na sve strane, nigde buđavih, te niže rase, eliminisali bi ih postepeno, ne bi bilo potrebe da se trećina pobije, trećina pokrsti i preobrati, a trećina protera što dalje. Nestali bi u radnim i ostalim logorima na istoku, odakle bi se Rajh snabdevao sirovinama, rad oslobađa, pa ne bi valjda arijevci dirinčili pored toliko slovenske stoke...
 
He he he...Njihov Aca Prvi mi je posebno omiljen lik...Da su se komunjare namerno trudile da nas syebu ne bi uspele toliko koliko je on postigao slučajno...Da ne dokazujem tu moju tvrdnju, valjda je jasno da je svo njesra koje nas je zadesilo tokom 20. veka rezultat njegove bolesne megalomanije, ako pri tom isključimo spoljne faktore moći koji su uticali na našu istoriju.
I još ga danas slave kao uzornog vladara, tog jadnog profašističkog monarha-diktatorčića, drmatora klasičnom diktaturom centralnoevropsko-podunavskog tipa, sa uzornim balkanskim mentalitetom i inteligencijom papuanskih domorodaca.
 
vrlo verovatno....i ispravan potez... i ja bih isto potpiso...sa najlepšim plajvazom......al posle ne bih pristo da živrim u boođavooj yu....

Hrvat je uzeo plajvaz i potpiso nalaz, dok je radio za svoju drzavu, vratio se u Beograd i tu proveo celu okupaciju, i ostao do smrti da zivi tamo...

Bora i Dule su sa druge strane, 26/27 mart, radili za neku drugu drzavu koja ih je placala, sibnuli u nju cim su se pojavili prvi svapski tenkovi, i mesetarili za tudje interese do kraja zivota...

Vazno je da su dva brata Srbina, placenici SOE, ''pronasli dusu jugoslovenskom narodu'' i zrtvovali srpski...doduse nekima to ne smeta...mada efekat paljenja nemacke zastave i pljuvanje nemackog ambasadora je bas onako mocan-antifasicticki cin, samo kada su posle zazujale shtuke iznad glava, nekima je doslo iz dupeta u glavu, a nekima nije ni tada...
 
Poslednja izmena:
I još ga danas slave kao uzornog vladara, tog jadnog profašističkog monarha-diktatorčića, drmatora klasičnom diktaturom centralnoevropsko-podunavskog tipa, sa uzornim balkanskim mentalitetom i inteligencijom papuanskih domorodaca.

:lol::lol::lol::lol:

Jes vala, Mala Atanta i oslanjanje na Francusku je profasisticka politika, jos kad atentat na tebe organizuju Italija i Madjarska, uz precutnu saglasnost Nemacke, a za to upotrebe ustase i bugarofasisticki VMRO, nekako ispadnes bas fasista, umesto da postujes pakt Ribentrop-Molotov:mrgreen:
 
Govorim o stilu njegove vladavine, suspendovanje demokratskih sloboda i zakona (period šestojanuarske diktature) i negiranje i nepoštovanje izborne volje gradjana se po meni naziva fašizam. To što je neko nastradao od fašista ne znači da je bio demokrata. I Ernst Rem je nastradao od nacista, a bio je osnivač nacističke partije i SA odreda, pre toga kvazikomunista, pa hoćemo li i njega smatrati demokratom...Ostavi se spoljne politike, govorim o unutrašnjoj, pričam o diktaturi malog Ace, a ne o Francuskoj...
 
...mada efekat paljenja nemacke zastave i pljuvanje nemackog ambasadora je bas onako mocan-antifasicticki cin, samo kada su posle zazujale shtuke iznad glava, nekima je doslo iz dupeta u glavu, a nekima nije ni tada...

Neki nisu pristali na isticanje nacističkih zastava i borili su se protiv najezde Junkersa do poslednje kapi krvi i poslednjeg trenutka svesti...Nekima ni posle toga nije došlo u glavu, pa su se klali sa nacistima dok ih nisu smestili na sigurno, u Blajburg i Kočevski rog, tamo im je i mesto...
 
Aca slepac je drzao mozak kod bracu masona u Londonu i Parizu...
Drzava se raspadala po nacionalnim savovima, menjale su se vlade , po sedam osam na godinu, a sve je rezultiralo i ubistvom Radica u skupstini...

Od svojih atlantistickih saveznika je dobio mig da zavede diktaturu, odrzi vestacku tvorevinu (koja je tacno trajala onoliko koliko im je i trebala), tada je i dobila ima Jugoslavija, dok su mu u Italiji, Madjarskoj i Nemackoj spremali omcu oko vrata...

Sto bi reko britanski ambasador u Jugoslaviji posle proglasenja diktature i suspenzije parlamentarizma 1929 koja ce trajati do sredine tridesetih:
U ovoj drzavi postoje samo dva iskrena Jugoslovena, jedan je kralj Aleksandar, a drugi sam ja..

Fin nam je mrtvacki sanduk sklepao Aca, za ceo XX vek, sa svojim drugovima..., ali ne menja da smo g*vna koja smo pojeli u poslednjih 90 godina manje-vise sami izasrali...

I malo prouci sta je to fasizam, nije svaka diktatura fasizam, neke su klasicne vojne hunte, neke su republikanske, neke su monarhije, neke su i komunisticke...

Po tome su i Julije Cezar, Luj Sunce, Franc, Petar Veliki, Robespjer,Napoleon, Milos Obrenovic, Lenjin, Staljin, Honeker... fasisti:rotf:
 
Poslednja izmena:
I malo prouci sta je to fasizam, nije svaka diktatura fasizam, neke su klasicne vojne hunte, neke su republikanske, neke su monarhije, neke su i komunisticke...

Po vama su i Julije Cezar, Luj Sunce, Franc, Petar Veliki, Robespjer,Napoleon, Milos Obrenovic... fasisti:rotf:

Ne bi rekao da su svi oni živeli u periodu cvetanja fašizma u srednjoj Evropi i da su oni bili uzor malom Aci...Ne bi rekao ni da se radilo o vojnoj hunti, mada je bilo generala premijera u tom periodu, nije to ni republikanska diktatura jer je zemlja bila monarhija, niti komunistička jer je mališa i zaveo diktaturicu pošto je bio okoreli antikomunista, a o toj monarhističkoj diktaturi se može govoriti. I naglasio sam profašistička, što ne znači fašistička koja je postojala u Italiji, nego slična njoj, po uzoru na nju...
 

Back
Top