Razbijanje Haga

Поента је што је сад у тужилаштву, њихов сведок,
генерал Станковић,
а Шешељ врло вешто користи његова сазнања пошто је вршио обдукције многих
убијених, између осталих и Срба!

Такође, споменуо је да је Станковић у једном периоду био министар одбране,
што судије нису знале (гле, да и оне нешто не знају,...да им одавде нису
обелоданили,...пошто скоро свакодневно из Србије у Хаг ова власт шаље
многобројну документацију и поверљива, тајна документа
)

Станковић нешто није расположен,...
нешто га очигледно мучи (макар ми се тако чини)
није ми се допало кад је рекао, да је могао да је хтео да не дође на ово сведочење,
да не буде сведок тужилаштва.

Поновићу, он је СВЕДОК тужилаштва,...а не одбране.

Добро је што нешто провуче што ће свет коначно да чује (о злочинима над Србима)
али је опет ЖАЛОСНО што ова власт само јури Србе, лови и шаље у Хаг,
а ништа не чини да би не само тај Хаг, него читав свет чуо о српским
жртвама и злочинима ужасним који су почињени над њима!


.
 
Poslednja izmena:
Idemo opet :
Šešelj u Hagu može da bude krajnje elokventan i krajnje dobro da se snalazi (što niko ne osporava da je tako) ali presuda ni u najmanju ruku neće zavisiti od njegove krivice i/ili odbrane. Isto kao što je Haški tribunal otvoreno pustio na slobodu ljude za koje postoje dokazi da su ratni zločinci (na primer Haradinaja ili Orića) tako može i da osudi Šešelja ukoliko im je to u interesu. Sve i da je potpuno nevin osudiće ga ukoliko procene da im to odgovara. Isto tako ako ga puste (kao što se sada čini da će se dogoditi) to je zato što to njima odgovara i što se sa nekim nagodio a ne zato što je on tamo rekao nešto jako pametno i mudro što ih je ubedilo da nije kriv. Rekli su i drugi mnogo štošta pametno pa ih nisu pustili na slobodu a neki više i nisu među živima. Sve u svemu, nije on nikoga razbio i to ne zato što on nije sposoban nego zato što je sud takav kakav je.
 
Idemo opet :
Šešelj u Hagu može da bude krajnje elokventan i krajnje dobro da se snalazi (što niko ne osporava da je tako) ali presuda ni u najmanju ruku neće zavisiti od njegove krivice i/ili odbrane. Isto kao što je Haški tribunal otvoreno pustio na slobodu ljude za koje postoje dokazi da su ratni zločinci (na primer Haradinaja ili Orića) tako može i da osudi Šešelja ukoliko im je to u interesu. Sve i da je potpuno nevin osudiće ga ukoliko procene da im to odgovara. Isto tako ako ga puste (kao što se sada čini da će se dogoditi) to je zato što to njima odgovara i što se sa nekim nagodio a ne zato što je on tamo rekao nešto jako pametno i mudro što ih je ubedilo da nije kriv. Rekli su i drugi mnogo štošta pametno pa ih nisu pustili na slobodu a neki više i nisu među živima. Sve u svemu, nije on nikoga razbio i to ne zato što on nije sposoban nego zato što je sud takav kakav je.

Иако није баш ова тема погодна за то, али пошто већ на више страна
чујем ово исто, као што си ти написала( увећана реченица)
да мало продискутујемо у вези тога.??! ...Може???


Некако, по мени нема логике да је Хаг "пристао на нагодбу" са Шешељом
да га пусти на слободу, али да он за услугу њима (или не знам коме другом)
"растури" СРС или нешто слично.
А, коме је уопште СРС била нека велика препрека или опасност ???

Колико сам пратила (а максимално сам пратила суђења из Хага),
углавном је тужилаштво постизало "нагодбу" са онима који су ослобођени
да у самом процесу суђења ПРИЗНАЈУ неки злочин или да ПРИХВАТЕ некога
да окриве лажно,...и слично.
колико видим Шешељ, напротив никога не терети (мислим на српску страну)
напротив из све снаге "удара" по Хагу, америци,..НАТО-у, па и по овој
власти у Србији!!!

Ја стрепим да Шешељ жив из Хага неће доћи у Србију,
(волеле бих изнад свега да беспотребно стрепим и да се он врати у Србију као
слободан човек.....
Па ако баш, нека ме и чују и они из СРС и Томини,..па и да купи Шешељ
своју слободу само за "растурање" СРС,....
ма до ђавола и са странком, ја да сам њихов члан, а он мој председник
или бивши председник, ставила бих његову слободу изнад странке,
мислим да би то сваки иоле нормалан човек требао да уради.

И сад, тамо су се као Томини и Тома наљутили како је ето Шешељ
продао странку за рад слободе.
Чак, она прича, да се Шешељ ставио изнад интереса Србије,
БУДАЛАШТИНЕ!!!
Промитивне будале и кретени могу у том правцу да размишљају.


НИКАКО ми не пије воду та прича око Шешељеве куповине слободе!!!)
 
Ja na to ovako gledam :
Šešelj očigledno neće da prizna da je kriv i nagodba sa njim ne može da bude tog tipa. Da se oseća krivim ne bi dobrovoljno otišao tamo da se brani nego bi kao neki bežao. Taj njegov gest da se sam pojavi u Hagu izuzetno cenim. Čovek se nekoliko godina uspešno branio ali jasno je da odluka zavisi od njihove dobre volje.

I onda se postavlja pitanje šta čovek kao on da radi u takvoj situaciji? Bez da ulazim u polemike da li je strani plaćenik, Srbin, Hrvat, za čije interese radi i ko ga plaća - jer realno nemam nikakve dokaze o tome i mislim da je ružno da sad tu lupam - posmatram kako bi reagovao svaki drugi čovek na njegovom mestu. On je tamo nekoliko godina. Nikolić koji mu je kum se za to vreme zeza po Srbiji kako stigne, vozi besna kola, troši stranačke pare, uživa sa svojom porodicom dok Šešeljevi klinci žive prilično loše (znam ljude koji znaju njegovu suprugu i finansijski im zaista nije baš najbolje). Toma je kao šef je kao nekog tima za njegovu odbranu a toliko su "sposobni" svi u tom timu da ovaj mora sve da radi sam. I onda još povrh svega Toma počne da se pravi pametan (iako ga je ovaj bukvalno naučio svemu i doveo ga tu gde jeste), pa se na silu kandiduje na predsedničkim iako je Šešelj predložio druge osobe itd.

I sad zamisli njega u takvoj situaciji - presuda mu zavisi od nečije dobre volje a ne od njega lično, Toma ga je po njegom uglu gledanja izdao a svejedno raspao se SRS ili ne naredne četiri godine neće biti na vlasti. I zamisli da mu u toj situaciji neko ponudi da rasturi taj SRS sa Tomom na čelu (što on verovatno i ne gleda kao izdaju stranke jer je ipak on osnivač) i da se na osnovu toga vrati kući. Mislim da bi samo ludak stavio neku ideologiju ispred porodice i slobode. Čak i ako se vrati mislim da zna da od njegove i SRS politike nema ništa i moći će bez brige da se posveti svojoj stranci i da nikome ne smeta i nikoga ne ugrožava. Čak verujem da bi mogao i da se prikloni vlasti u inat Tomi ali to je već druga priča pa neću da spamujem.

Samo ne znam koliko je pametno da veruje ovima u Hagu. I ja sam sklona da pomislim da su ga pustili da rastura SRS pa kad sve okonča da će ga slučajno udariti šlog ili tako već nešto.
 
Ja na to ovako gledam :
Šešelj očigledno neće da prizna da je kriv i nagodba sa njim ne može da bude tog tipa. Da se oseća krivim ne bi dobrovoljno otišao tamo da se brani nego bi kao neki bežao. Taj njegov gest da se sam pojavi u Hagu izuzetno cenim. Čovek se nekoliko godina uspešno branio ali jasno je da odluka zavisi od njihove dobre volje.

I onda se postavlja pitanje šta čovek kao on da radi u takvoj situaciji? Bez da ulazim u polemike da li je strani plaćenik, Srbin, Hrvat, za čije interese radi i ko ga plaća - jer realno nemam nikakve dokaze o tome i mislim da je ružno da sad tu lupam - posmatram kako bi reagovao svaki drugi čovek na njegovom mestu. On je tamo nekoliko godina. Nikolić koji mu je kum se za to vreme zeza po Srbiji kako stigne, vozi besna kola, troši stranačke pare, uživa sa svojom porodicom dok Šešeljevi klinci žive prilično loše (znam ljude koji znaju njegovu suprugu i finansijski im zaista nije baš najbolje). Toma je kao šef je kao nekog tima za njegovu odbranu a toliko su "sposobni" svi u tom timu da ovaj mora sve da radi sam. I onda još povrh svega Toma počne da se pravi pametan (iako ga je ovaj bukvalno naučio svemu i doveo ga tu gde jeste), pa se na silu kandiduje na predsedničkim iako je Šešelj predložio druge osobe itd.

I sad zamisli njega u takvoj situaciji - presuda mu zavisi od nečije dobre volje a ne od njega lično, Toma ga je po njegom uglu gledanja izdao a svejedno raspao se SRS ili ne naredne četiri godine neće biti na vlasti. I zamisli da mu u toj situaciji neko ponudi da rasturi taj SRS sa Tomom na čelu (što on verovatno i ne gleda kao izdaju stranke jer je ipak on osnivač) i da se na osnovu toga vrati kući. Mislim da bi samo ludak stavio neku ideologiju ispred porodice i slobode. Čak i ako se vrati mislim da zna da od njegove i SRS politike nema ništa i moći će bez brige da se posveti svojoj stranci i da nikome ne smeta i nikoga ne ugrožava. Čak verujem da bi mogao i da se prikloni vlasti u inat Tomi ali to je već druga priča pa neću da spamujem.

Samo ne znam koliko je pametno da veruje ovima u Hagu. I ja sam sklona da pomislim da su ga pustili da rastura SRS pa kad sve okonča da će ga slučajno udariti šlog ili tako već nešto.

Опет, нема логике,..око те продаје у вези растурања СРС-а!

Све остало око Томе, имам слично мишљење,
али ово у вези нагодбе са Хагом и растурањем странке није, по мени,
никаква "јака" нагодба, да би парирала слободи хашког оптуженика!

Све ове године смо се уверили да СРС не уме и не зна и нема довољно
кадрова да изведе једном странку на власт, сем да уради ово као што је сад Тома,
попут Дачића,...
.

Не верујем ни да је ова власт имала страх од СРС и да је она "кумовала" са
Хашким тушилаштвом,..
ПРЕМДА,...ко би га знао
"У СТРАХУ су ВЕЛИКЕ ОЧИ"
,...могуће да у овој власти има и параноика,
па им се од миша привиђа слон...

Живи били, врло брзо ћемо имати одговор на ова наша размишљања!
Типујем да Шешељ изађе,..али имајући пред очима све оно шта су
многима у Хагу урадили,....нарочито Милошевићу,...па оним
"самоубиствима" .......скептик сам, по том питању.
ОНИ у Трибуналу су ЗВЕРИ!!!
како их могу назвати друго,....па они знају какви злочини су учињени над Србима,
не дају о томе да зуцне било који оптуженик,..
одмах се иде на паузе, прекида се говорник, да ли сведок или оптужени,
само ако крене прича о ЗВЕРСТВИМА који су над Србима почињена!
 
Znaš kako - ja sam otvoreno za DS i podržavam njihovu politiku ali sam svesna da i oni gledaju (kao i svi ostali) da izbegnu neprijatnosti bilo kog tipa i da svoju politiku sprovode nesmetano. Naravno i u DS-u kao i svuda ima ljudi sa poštenim namerama i onih koji bi na vlast da bi lakše krali ali složićeš se da im je cilj da tu vlast što lakše osvoje, sa što manje troškova i što manje gubitaka poslaničkih i ministarskih mesta. U suštini mislim da niko svesno ne bira da godinama bude opozicija i da u svakoj stranci ljudi žele vlast da bi sprovodili svoj program (a neki i iz drugih razloga, nažalost).

U jednom trenutku Toma je DS poprilično ugrozio. Posle prvog kruga predsedničkih im ni malo nije bilo do zezanja a od kako je Vlada sa Koštunicom krenula da puca polomili su se da namame Dačića na svoju stranu. Iako su formirali Vladu morali su da ulože mnogo više napora nego ranije : sekund reklame na RTS jako puno košta a oni su imali jaču propagandu nego ikad, mogo više su se trošili, putovali, pričali, ubeđivali narod itd. I kad su sve uradili kako treba dozvolili su da zavise od jednog Dačića (ne smem ni da mislim koliko su ga "pomogli" da uđe u Vladu).

Verujem da je njima u interesu bilo da SRS pukne, ne toliko zbog straha da će Toma i Vučić povećati rejting i nešto značajno napredovati (to nije moglo da se dogodi nikako) već ih straha da će Ivica naplatiti svoju tarifu pa posle par meseci izaći iz Vlade i formirati novu sa SRS-DSS. U ovoj novoj kombinaciji SRS-SNS nikada neće ići zajedno a nijedni od njih sa SPS i DSS neće nikada imati dovoljno. DS-u samo ostaje da se cenjka i utvrdi ko im je jeftiniji - SRS ili SNS (a ja mislim ovi prvi).
Sa te tačke gledišta puno su dobili a verujem da se tamo našao neko mudar da to razmotri i ispriča Borisu.
 
Znaš kako - ja sam otvoreno za DS i podržavam njihovu politiku ali sam svesna da i oni gledaju (kao i svi ostali) da izbegnu neprijatnosti bilo kog tipa i da svoju politiku sprovode nesmetano. Naravno i u DS-u kao i svuda ima ljudi sa poštenim namerama i onih koji bi na vlast da bi lakše krali ali složićeš se da im je cilj da tu vlast što lakše osvoje, sa što manje troškova i što manje gubitaka poslaničkih i ministarskih mesta. U suštini mislim da niko svesno ne bira da godinama bude opozicija i da u svakoj stranci ljudi žele vlast da bi sprovodili svoj program (a neki i iz drugih razloga, nažalost).

U jednom trenutku Toma je DS poprilično ugrozio. Posle prvog kruga predsedničkih im ni malo nije bilo do zezanja a od kako je Vlada sa Koštunicom krenula da puca polomili su se da namame Dačića na svoju stranu. Iako su formirali Vladu morali su da ulože mnogo više napora nego ranije : sekund reklame na RTS jako puno košta a oni su imali jaču propagandu nego ikad, mogo više su se trošili, putovali, pričali, ubeđivali narod itd. I kad su sve uradili kako treba dozvolili su da zavise od jednog Dačića (ne smem ni da mislim koliko su ga "pomogli" da uđe u Vladu).

Verujem da je njima u interesu bilo da SRS pukne, ne toliko zbog straha da će Toma i Vučić povećati rejting i nešto značajno napredovati (to nije moglo da se dogodi nikako) već ih straha da će Ivica naplatiti svoju tarifu pa posle par meseci izaći iz Vlade i formirati novu sa SRS-DSS. U ovoj novoj kombinaciji SRS-SNS nikada neće ići zajedno a nijedni od njih sa SPS i DSS neće nikada imati dovoljno. DS-u samo ostaje da se cenjka i utvrdi ko im je jeftiniji - SRS ili SNS (a ja mislim ovi prvi).
Sa te tačke gledišta puno su dobili a verujem da se tamo našao neko mudar da to razmotri i ispriča Borisu.

Отишли смо сад скроз од теме,
наставићемо на неком другом месту, има
других тема, а можемо и неку нову да отворимо,..
чисто о размишљањима овога типа...

Не знам колико дуго се активно бавиш политиком,..по овоме што пишеш,
мислим да не познајеш добро комплетну политичку сцену у Србији и
снагу појединих партија, односно појединаца.

У вези Дачића,...ниси добро упозната,
он је одавно са ДС у шеми.....
наставак следи,..на неком другом месту....

Шешељу желим да остане жив, поред оних хашких хијена!!!
 
Dovoljno dugo da bih znala šta pričam. Možda ne znam neke kojima se ne bavim i koji me ne interesuju tipa Palma i Velja ali realno procenjujem one sa kojima sam upoznata. Kad smo kod realnosti valjda si svesna i upoznata da su one priče o novim izborima i nekoj pobedi sadašnje opozicije vaše puste želje i da to ne pije vodu.
A što se Dačića tiče znam da on već dugo muti sa demokratama ali poenta je da je sada to javno priznao i ispao ljigav nakon izmontiranih pregovora sa SRS i DSS a i to ima svoju cenu.

A sad nazad na temu o kojoj moram priznati nemam mnogo da kažem što već nisam rekla :D
 

Back
Top