Božić i Isus Hrist

Gljivica Krmačić

Obećava
Banovan
Poruka
91
Pitanje: Zašto bi Isus morao biti rođen baš na najveći paganski praznik?

Odgovor: Zato što je rana crkva uzela paganski praznik rođenja Sunca i dala mu hrišćanski karakter time što je izmislila da je na taj dan rođen Isus Hrist.

Pitanje: Zašto Isus Hrist na freskama i kipovima liči na Zevsa?

Odgovor: Zato što je rana crkva uzela lik vrhovnog paganskog grčkog boga i dala ga Isusu Hristu.

P.S. Istorija ovo nepobitno dokazuje.
 
Prilično je jasno da je rana crkva preuzela paganski praznik po imenu Saturnalije za Isusov rođendan. Sam Isus mogao je biti rođen bilo kog dana u godini između aprila i oktobra, jer je opisano da su kad je rođen ovce bile izvođene na ispašu. Zbog klime u judejskim brdima i samom Vitlejemu - to se ne čini između oktobra i aprila, pa dakako ni 25. decembra. Ništa se tu ne "poklapa"; to se zapravo namerno "poklapa", jer je crkva preuzela praznik Saturnalije i pretvorila ga u Božić.

Svaki Grk zna da su Zevs i Isus zapravo isti likovi.

Ovo je starogrčki Zevs:

Zeus.jpg


Ne liči li on jedno 99% na srednjovekovne hrišćanske Isuse?

Uostalom, Isus Hrist nije mogao biti niti dugokos niti neoženjen, jer ga u tom slučaju nijedan Jevrej ne bi sledio. Nositi dugu kosu i biti neoženjen za Jevreje je najveća sramota.
 
Prilično je jasno da je rana crkva preuzela paganski praznik po imenu Saturnalije za Isusov rođendan. Sam Isus mogao je biti rođen bilo kog dana u godini između aprila i oktobra, jer je opisano da su kad je rođen ovce bile izvođene na ispašu. Zbog klime u judejskim brdima i samom Vitlejemu - to se ne čini između oktobra i aprila, pa dakako ni 25. decembra. Ništa se tu ne "poklapa"; to se zapravo namerno "poklapa", jer je crkva preuzela praznik Saturnalije i pretvorila ga u Božić.

Svaki Grk zna da su Zevs i Isus zapravo isti likovi.

Ovo je starogrčki Zevs:

Zeus.jpg


Ne liči li on jedno 99% na srednjovekovne hrišćanske Isuse?

Uostalom, Isus Hrist nije mogao biti niti dugokos niti neoženjen, jer ga u tom slučaju nijedan Jevrej ne bi sledio. Nositi dugu kosu i biti neoženjen za Jevreje je najveća sramota.

Ти то као да си сад изашао из Раја?.
 
Hm, aj malo bez spama i vredjanja... da ne odbrojavam džaba...
@tema> Zevs jednako Isus? Teško. Ima istine u jednom delu tvoga teksta... zapravo, sve osim ovo za Zevsa...
Starogrčkog Zevsa... ali, ako misliš i na ostale narode a na sva Zevsova imena... onda je sve tačno.
 
Dobro druže Šakal, na osnovu čega ovo tvrdiš? Možeš reći ja mislim tako a ne to je tako i tako. Za dva čoveka vrede dve istine.

Na osnovu istorije na koju se i ti pozivash... Vatikan(crkva) je sve maznuo od Vavilona... a teshko da su vavilonci sa sve Nabopalsarom slavili Zevsa... pod tim imenom...
Btw. pre no shto se upustish u bespotrebnu diskusiju i kontriranje, probaj da skapirash da se u sushtini slažem sa tobom.
 
Nisam bre! Prodao sam svoje mesto u raju za mesto ministra na par godina. I vidiš kako mi je uspelo!

Како ниси, кад не знаш да сваки мајстор мора имати модел. Па у оно време најпопуларнији модел је био Зевс.
Оно за Божић и пагански празник није тачно, јер је Сунце било Божанство код Египћана као и код Германа и као код неких других народа, са различитим мотивима и инвокацијама. А не слаже се ни са мерењем времена у то доба. Има неких случајности у свакој причи са другом причом што је не поистовечује. Али пропаганде ради све је добро ако се може користити.
 
tako je, isus je rodjen pocetkom oktobra najverovatnije...

Dolazimo do toga jer znamo kad je ubijen... na prolece za vreme pashe a to je 14 nisana ... i to pada u razlicito vreme krajem marta pocetkom aprila...

:cao:
 

Back
Top