Rajko i Julka

Chovechuljak

Iskusan
Poruka
5.466
Verujem da su svi culi za Romea i Juliju, pricu o njihovoj ljubavi koja je uprkos svim preprekama, borbama i bozanskom hrabroscu ipak zavrsila tragicno...

E sada mene zanima, po onome, Montegi zasto si Montegi....i da je ime moje na papiru pocepao bih ga zbog tebe...

Da li ste vi nekada bili u toj situaciji da se roditelji vaseg partnera i/ili vasi protive vasoj vezi, vasom izboru itd? Sta ste cinili, da li ste odustajali, da li ste ih poslusali ili ste ipak bili samo svoji i odlucili boriti se za ljubav? Kako pristupiti takvoj situaciji?

Zatim, da li ste nekada imali druga, drugaricu, koji je recimo nedavno ostao bez partnera ili nesto sasvim trece i svaki dan vam kljoca kako vas ne valja, govori krupne i gadne stvari o njemu njoj kako bi i vi bili nesrecni kao on/ona jer joj/mu je dosta gledati vas kako ste srecni i zadovoljni? Kako se postaviti u toj situaciji i da li ste se prepustili tracevima i bockanjima ili ste oterali sve u picku materinu i resili da se borite za svoju ljubav?
 
Poslednja izmena:
Ako se ne moze odvojiti od roditelja bolje dici ruke..ako nas ona ne poznaje dovoljno i podlegne uticaju mnogo je ipak boriti se kad se sama logicno tesko moze izboriti protiv svojih rodjenih
 
isto pitanje i za tebe ako bi htela odgovoriti, kako si izasla na kraj sa svim time?

z:) pa ja i nisam neko ko se mnogo zamara sta misle drugi....saslusam, preradim, ali uvek radim svojom glavudzom a jos i znam zasto nesto radim....on je bio mnogo mladji od mene, daleko, zdravstenih problema je imao, a ja sam bila jos u haosu raspada braka....ali, sve je to bilo tako jako i divno, da nisam ni primecivala sta drugi komentarisu i zele....to je bilo sudbinski, da se on i ja sretnemo i volimo...mnogo sam bolji covek posle njega, sposobnija za zivot.....i danas me svi oni osudjivaci razumeju, da to nije bio trenutan hir....i eto, svakog cuda 3 dana dosta......z:lol:
 
Iskreno, moja je majka bila protiv vecine mojih veza...sve su to za nju bile barabe...mene je idealizovala, a o njima imala skroz iskrivljenu sliku...sudila na osnovu izgleda, zanimanja...A oni stvarno nisu bili losi momci...:)
A najvise je bila protiv moje najvece ljubavi...njega nije podnosila...i njega je to pogadjalo jako...kao i mene, naravno...
Jedan deo krivice za ono sto se desilo sa nama ona snosi...i ona to zna...kao i to da joj nikada necu oprostiti...
Nema veze, od tada zivot tece dalje...ali sa jednom promenom: ne dozvoljavam joj vise da se na bilo koji nacin mesa u moj zivot...postavila sam granicu preko koje ne sme da predje...
 
moji roditelji se svemu protive
protive se tome da mi rastu sise
protive se tome da nosim push ap grudnjak
protive se mom šminkanju
protive se mom feniranju
protive se mom fakultetu
protive se kupovini lepog donjeg rublja
oni se protive postojanju mojih hormona
protive se postojanju muškog roda koji obraća pažnju na mene
oni se protive ideji moga ljubavnog života
protive se mojim izdepiliranim nogama
protive se tome što zemlja nije ravna

zato sam prestala da ih pitam neke stvari
 
Iskreno, moja je majka bila protiv vecine mojih veza...sve su to za nju bile barabe...mene je idealizovala, a o njima imala skroz iskrivljenu sliku...sudila na osnovu izgleda, zanimanja...A oni stvarno nisu bili losi momci...:)
A najvise je bila protiv moje najvece ljubavi...njega nije podnosila...i njega je to pogadjalo jako...kao i mene, naravno...
Jedan deo krivice za ono sto se desilo sa nama ona snosi...i ona to zna...kao i to da joj nikada necu oprostiti...
Nema veze, od tada zivot tece dalje...ali sa jednom promenom: ne dozvoljavam joj vise da se na bilo koji nacin mesa u moj zivot...postavila sam granicu preko koje ne sme da predje...

oprosti sto pitam, i mozes li odgovoriti ako nije tajna, kako si postavila tu granicu?
jer danas ima ljudi i sa 30 i vise godina koji zavise od svojih roditeljima, a oni im mogu pripretiti totalnim prekidom pomoci i izdrzavanja
 
Bila sam, bivši nije bio po kriterijumima mojih roditelja, a i pojedinih prijatelja. Pogodilo me je to i uticalo je
na vezu. Došlo je do tačke kada je trebalo birati on ili oni i naravno izabrala sam njega. z;)
 
Pa ne mogu roditelji nista tu da izmene, mada bas mi juce reche drugarica da je uticalo dosta na nju to sto njeni nisu voleli njenog bivseg..al na kraju je ipak ona ta koja odlucuje, ovako samo moze da ti bude drago ako je tvoji prijatelji i famijila vole (tj ako im se dopada), a ako ne..ko zna zasto je to, u svakom slucaju sve je na tebi. Cak i da su u pravu i ta osoba nista ne valja, moras sam to da shvatis..
 
oprosti sto pitam, i mozes li odgovoriti ako nije tajna, kako si postavila tu granicu?
jer danas ima ljudi i sa 30 i vise godina koji zavise od svojih roditeljima, a oni im mogu pripretiti totalnim prekidom pomoci i izdrzavanja

Vrlo jednostavno: otvorenim razgovorom...Mada, cela prica i nije bas tako jednostavna...Recimo, posle onoga sto mi se tad desilo, pocela je drugacije da gleda na mene...nekako, kao da me je tek tad 'skontala'...shvatila koliko mi treba da budem samo svoja i nezavisna...

Sreca je i to sto sam finansijski nezavisna vec vise od 8 godina...
 
Nikada mi se rodtitelji nisu mesali u odluke.

Mojim drugaricama se jesu mesali,najvise ocevi,ali nisu uspeli u tome,na kraju ipak te devojke ostanu uz decka,odvoje se od porodice,
tako da ta prisila retko kad upali.
Dve su se cak i odselile bas iz tog razloga.
A i ne razumem,cemu to.Nisu ti momci bili losi,daleko od toga...nego jednostavno svaki je bio pogresan za njihovu cerku.
 

Back
Top