Tri mace na poklon

~Moon~

Obećava
Poruka
78
Imamo tri maceta koja nestrpljivo cekaju da nekome ulepsaju zivot i donesu srecu na najlepsi moguci nacin.

Njihova prica je pocela pre dva meseca, kada ih je neki necovek istovario sa sve kutijom i ostavio da se sami snalaze. U pocetku su bili u kucici koju smo im napravili - od ljudi smo ih cuvali koliko smo mogli (veci deo dana smo provodili sa njima) a od pasa ih je cuvala kuca Dona.
macep015hn1.th.jpg

Medjutim, nekome su ipak zasmetali pa je (uvek u toku noci, kada su pojedini najhrabriji) dva puta kutija iscepana, a daske pobacane i - posto je odmah nova kutija pravljena, nekome je dozlogrdilo pa su sve stvari bacene a podrum zatvoren. Tako su zavrsili kod jedne zene koja ih drzi na ogradjenoj terasi u suterenu.
U medjuvremenu smo jedno udomili, a jedno je nestalo z:cry: tako da ostaju tri neodoljive zenkice zeljne ljubavi i paznje.
Jedno je kod mene, hajducki z:lol: Radi se o crnoj maci, najsitnijoj, koja je jela sneg pa je tako dobila ranice u ustima i sad je pod terapijom, ali vec se skoro sasvim oporavila. Jos sutra smo kod cika-doktora, a onda je i ona spremna za novi dom.
Sve tri mace su umiljate, ali karakter ove crne me odusevljava - u kuci je neprimetna, kad je mazite njenoj sreci nema kraja, obozava da bude uz nekoga (trenutno mi lezi u krilu sa sve cet'ri uvis), prati me u stopu, prede kao navijena cak i kad je niko ne dira, kad se deli hrana prvo mora da se "zahvali", kad se mazi pada na glavu, jos se ni jednom nije oglasila (predenje non-stop ne racunam)... Jako je inteligentna i vec zna sta sme a sta ne sme da radi. Jedino sto je straaasno radoznala> sve mora da vidi i proveri.
Ostacu duzna za nove slike, dok ne kupim baterije za aparat ali dok se to ne desi: dve mace su sivo-bele a jedna je crna sa jedva vidljivim smedjim prelivima. Sve su nestvarno lepe, pufnaste, ciste i dobre.

Ociscene su od buva i glista, a uskoro ce biti i vakcinisane. Obezbedjena je i besplatna sterilizacija kada za to dodje vreme, a poklanjaju se iskljucivo za stan.

:ukras: Kontakt tel. 063 77 33 965 :ukras2:
 
Hvala Mina, cini mi se da sam videla da je ta devojka vec usvojila macu. Hvala u svakom slucaju.

Evo da dodam nove slike

macepnove001fr2.jpg


Malo srculence pava

macepnove002eo5.jpg


Dve njene sestrice

macepnove005kj2.jpg


I evo kolike su u odnosu na odraslu macu.

macepnove006wt6.jpg
 
Da li je malo crno mace jos uvek kod tebe?

Jeste, mace je jos uvek tu ali se ne poklanja dok se ne zaleci...
Imala je neke komplikacije, tako da je jos uvek pod terapijom ali sve to stoicki podnosi.
Inace, ovako je nestvarno lepa i dobra - kod veterinara prede, u autobusu se ne cuje, po kuci ne pravi haos, u posip je isla cak i kad je jedva hodala od bolova i slabosti... Sada je bolje ali jos nije bas sve kako treba.
Ima divnu narav, samo prede i prati me po sobi - tako je i dobila ime. Senka z:lol:
 
Od 5 macica koliko je prvobitno ostavljeno na ulici, dva su udomljena, dva su nestala :sad2: a jedno je kod mene.
Dakle, posle duge, bolne i iscrpljujuce bolesti koja se uvek iznova vracala, nakon dve razlicite terapije, diskretno najavljene eutanazije, promene veterinara i groznih bolnih cireva, najzad je spremna za novi dom. Pocetkom marta je i vakcinisana, tom prilikom i detaljno pregledana, tako da sam sada potpuno sigurna da je mala kradljivica olovki potpuno zdrava. Eto, jos samo da se lepo udomi, i tako uz neciju paznju i ljubav, zaboravi sve ruzno sto joj se desilo.
Nazalost, ostale su joj neke posledice, u vidu pecata bez dlaka, nedostaje joj delic uha (na mestu koje je zahvatila gangrena), i poprilicno je zakrzljala. Nista od navedenog njoj ne smeta, napisala sam to samo da ne bi bilo iznenadjenja kod ljudi kojima to predstavlja problem.
Sto se tice nje same, ona je andjeo :heart: Toliko je dobra, pametna, trpeljiva i zahvalna, da ja nemam reci. U autobusu cuti, kod veterinara prede i mazi se, iako zna da ce svaki put dobiti inekcije... Jako je privrzena i samo me prati po kuci.
Inace, jos nisam videla ni jednog coveka a ni zivotinju koja se vise raduje zivotu, od ove mace... Toliko je puna energije, i stalno se mazi, a prede... pa, bez nekog posebnog razloga, ali staaalno :super: Prede kad je nesto probudi, kad se igra, kad jede, kad hoce da se mazi, prede uvek, kad je srecna jer je neko tu, ali i za svoj racun...

Eto, ako neko pozeli ovu malenu srecicu moze nas kontaktirati na pp. Ili na tel. 063 77 33 965
Ali to mora biti neko poseban. Posto je i ona nesto posebno.

Evo malo fotki: ovde pava - uvek zaboravi da uvuce jezik.

cica003.jpg


I evo jedna slika na kojoj se najbolje vidi to parcence uha koje ce mozda nekome zasmetati. Na slici se takodje vidi i moj macak Silja, koji je uvek u kadru. A vidi se i kako ljubav cveta.

cica001.jpg


Volela bih kada bi je uzeo neko ko vec ima macu, ili neko ko ne provodi ceo dan van kuce, posto je ona veoma drustvena i jako se veze za ljude. Mislim da bi bila usamljena ako predugo ostane sama...
 

Back
Top