Gde se romantika granici sa patetikom

alex_cool:
iluzionista:
Pateticno: Kad on kaze 'volim te', a ona kaze 'dodji na rucak'. :lol:

hej i ovo je pateticno: kada neko napise nesto, pa neko drugi nema sta da kaze pametno (pitam se ko? haha) pa prekopira ono sto je "onaj sto napisa nesto" napisao pa se pravi pametan.

ali stvarnoooo pateticnoooo

Ipak ne kopiras Kojota. Kojot ipak ima neki smek koga ti nemas. On kad i vredja, vredja diskretno i duhovito... Losa si kopija. Sve najbolje. ;)
 
iluzionista:
alex_cool:
iluzionista:
Pateticno: Kad on kaze 'volim te', a ona kaze 'dodji na rucak'. :lol:

hej i ovo je pateticno: kada neko napise nesto, pa neko drugi nema sta da kaze pametno (pitam se ko? haha) pa prekopira ono sto je "onaj sto napisa nesto" napisao pa se pravi pametan.

ali stvarnoooo pateticnoooo

Ipak ne kopiras Kojota. Kojot ipak ima neki smek koga ti nemas. On kad i vredja, vredja diskretno i duhovito... Losa si kopija. Sve najbolje. ;)

Hej, hvala.
 
Sta je za vas romanticno a sta pateticno?



PATETIKA :think:
Izvor: stara grcka imenica
”patos” πάθος (pod), " 'patnje'").

Patetika je nešto što povecava osjećaj samilosti.

U literaturi ili retorici autor iste pokušava da izazove osećaj samilosti, tj., suosećanja (prema glavnom liku ;
da `privoli, odn. ubedi publiku/slusaoca, koristeci jake emocije, koje, dakle, koketiraju sa samiloscu.

U teologiji i egzistencijalnoj etici, ako je verovati Kirkegardu i Hajdegaru (Kierkegaard and Heidegger), patetika znaci duboko i trajno opredeljenje u srcu; “pronaci svoju strast” i definisati je kao važan aspekt ispunjenog zivota.

ROMANTIKA se odnosi na romansu i na ljubav.Za neke je ideal, a za neke vrlo neprakticna; pre strasna i imaginativna nego produktivna.

Ko voli, nek izvoli!
;)
 
Ja jesam romantična, ono gane me neka neočekivana nežnost, ali recimo nisam mogla da se uzdržim da od fraza, recimo: "hvala ti što postojiš", i "daj da ti pijem med sa usana", ne puknem od smeha i pokvarim idealku, na žalost mojih ganutljivih partnera. To je po meni ta razlika :)
 

Back
Top