forum filozofija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neki (ne)odgovorni ljudi na ovom forumu prosto ne mogu da shvate da je jedan dobar broj članova religiozan i da ti članovi imaju želju, volju i potrebu da tu svoju religioznost iz-ra-ža-va-ju.
Uzgred budi rečeno, pravo na izražavanje religioznosti je jedno od ustavom zagarantovanih prava svakog građanina R Srbije. Pa ko ste onda vi, (ne)odgovorni ljudi sa Krstarice da im to pravo uskraćujete?
To što radite je stvarno nehumano, da ne kažem protivzakonito. Kako bi vama bilo da vam neko ukine forume koje vi najviše posećujete, npr. Ljubav i Sex, Softver, Hardver, Filozofiju, Poznanstva ?
Kako biste se osećali? Sigurno ne prijatno.
Pa ipak, tako lako ste "zbrisali" forum Religija, koji je moderirala ona supersimpatična i ultrakulturna Ruskinja, koja je skoro svaki post završavala sa "Ljubim vas" i sl.

I sad, naravno, ti "religiozni" tipovi šire veru u Boga (svako svoga) po ostalim forumima, što je i za mene po malo iritirajuće.

Vaši postupci (po pitanju religije) su neodgovorni i nepromišljeni. I umesto da isprevljate svoje greške, vi ih produbljujete većom i opširnijom represijom prema religioznima. I, kao što vidimo, imate posla.. :)

Pa, radite ga onda, sređujte, brišite, zaključavajte, zabranjujte...ako mislite da to ima smisla...
Ili, bolje, uradite nešto pametno - vratite im forum Religija. Tad će biti sve ovce na broju i, što je najvažnije - na pravom mestu... :wink: Ne ?
 
Mislim da Religiji stvarno nije mjesto na Filozofiji(ako postoji posebni forum Religija )...Ali, religija je ipak sastavni dio Filozofije (pošto nema posebnog Foruma)..... :roll:
No, zašto mi odoše onoliki postovi, kada sam samo 3 dana na Krstarici.... :shock:
Ipak nisam propovijedao vjeru, a što je Margott bila postavila Satansko ispovijedanje vjere, mislim da mi ostali ne trebamo da snosimo posledice njenoga djela, zar ne.... :?
 
@Djenka
Religija je ukinuta zbog bojnog polja koji je tamo nastao. Iako nisam skoro nista tamo pisao citao sam skoro sve, nervirali su me sto su ljudi ubijali kojekakvim citatima iz Biblije, Kurana i ostale literature.
E sad ako neko veruje u Boga neka to zadrzi za sebe, zasto da u svkom postu naglasava da treba verovati i sl. iako taj post veze nema sa temom.
Usput to sto si napisao posalji adminu.
 
Кулиража:
@Djenka
Religija je ukinuta zbog bojnog polja koji je tamo nastao.

U pravu si... :cry: I ja sam učestvovao na tom Forumu, bio pljuvan, ali i pljuvao... :oops: :oops:
Zašto da se lažemo... :roll: Ali nekako samo mene banovaše... :roll:
No, nije to tema ovoga :?: :arrow: Pitate li se Zašto religija nije toliko puta ukidana na SC ili nekom drugom Forumu... :?: Kako se slože sve te vjeroispovijedi tamo, a nikako ovdje :?: .... :idea: Pa tako sto su i moderatori tih foruma Teološki obrazovane osobe, ili dipl. filozofi...Isto se tako zna koja vjerovanja nije dozvoljeno propovijedati, i to je to.... :wink:
Ovdje smo imali situaciju koja odgovara primjeru kao da je za direktora neke zdravstvene ustanove postavljena VIDOVITA ZORKA... :shock: :shock:
Ovo je samo dobronamjeran prijedlog.... :D
 
Filozofija ce opet biti 'odkljucana' kad se Boza pojavi...

Ocistio sam sve postove (dobro, one koje sam primetio, ipak ima brdo postova tamo tako da je sigurno promakao neki) koji su bili religioznog karaktera (sto propovedanja hriscanstva, budizma, satanizma, ateizma itd. itd.) kao i besciljne chat-postove (to radite preko private-a, ovako se upropasti tema).

Forum je zatvoren jer se ne moze cistiti (temeljno) ako usput pristizu novi post-ovi.

Svi znamo zasto je Religija ukinuta, i Filozofija bi bila da se ovako nastavilo (pogotovo duel izmedju analiticara i Margott) jer onakve reci, provokacije itd. su jako jako neukusne.

Djenka, tebi mozda ustav daje za pravo da verujes i govoris o veri, ali ovo nije javna institucija. Bas kao sto ja mogu da zabranim u svom stanu da se pominje ista u vezi religije, tako mogu i odgovorni na Krstarici da zabrane odredjene tematike (rasizam, politika, religija - generalno, sve ono sto dira u emocije ljudi pa se brzo teme pretvore u svadje, prepucavanja itd.). Pisanje na FK-u je PRIVILEGIJA a ne PRAVO... Prava daje drzava, Krstarica je privatna svojina i ako vlasnicima padne na pamet mogu da ugase i ceo forum.

Inace, izgleda da mnogi od vas nisu ni procitali pravilnik foruma - na koji su pristali prilikom registracije - pa se bune oko svojih 'prava' (to k'o ono, Sluga Jernej i njegova prava...). Evo kratkog dela iz istog (Razno):

Internet Krstarica zadržava pravo i apsolutnu slobodu odlučivanja da:

1. načini poboljšanja, ispravke, adaptacije, konverzije i/ili bilo kakvu drugu promenu u Forumu Internet Krstarice, i na bilo kom drugom njegovom delu i/ili promenjenim ili novim Uslovima korišćenja;
2. ukine ili prestane da pruža uslugu u bilo kom trenutku, privremeno ili stalno, promeni ili ograniči funkcionisanje Foruma Internet Krstarice ili bilo kog njegovog dela, uključujući, i ne samo to, bilo koja kategorija, forum ili nadimak, što važi za sve korisnike ili određeni broj, uključujući i ne samo pristup Forumu Internet Krstarice koji je dozvoljen vama ili ma kom drugom korisniku, bilo kad, bez ikakvog upozorenja, iz bilo kog razloga ili bez razloga, uključujući, ali ne ograničavajući se na sledeće situacije: kada ćaskate, šaljete ili dostavljate informaciju;
3. postavi bilo koju osobu koja ne mora biti zaposlena od strane Internet Krstarice da nadgleda, koristeći svoje sopstveno diskreciono pravo, bilo koji forum ili kategoriju, i dozvoljava mu da odbije ili uskrati dati pristup vama ili bilo kom drugom korisniku, bez upozorenja, u bilo koje vreme, uključujući i slučaj kada dobijate ili šaljete informaciju. Internet Krstarica može takođe otkazati takvo postavljanje, u bilo koje vreme, iz bilo kog razloga ili bez njega.
4. da se uzdrži od objavljivanja na ovom sajtu i brisanja sa istog bilo koje informacije ili materijala koji je dostavljen za izlaganje, slanje ili dostavu od strane bilo kog korisnika;
5. da ustanovi novi operativni i korisnički pravilnik za Forum Internet Krstarice i promeni ga bilo kad, iz bilo kog razloga ili bez njega;
6. otkaže, promeni, zadrži, promeni listu, uvede različite opcije i karakteristike za različite korisnike ili se uzdrži od objavljivanja brojeva Internet Krstarice ili ma kojih drugih detalja korisnika Pričaonice Internet Krstarice, bilo kada.


Dakle, zadrzite svoju veru za sebe... Vernici nece 'ispraviti' ateiste, niti ce ateisti 'ispraviti' vernike, a jedino sto iz tih diskusija izlazi je svadja... Pa vas molim, zarad opsteg mira na forumu, da se u buduce uzdrzavate takvih komentara...
 
Volela bih da mi odgovoris na par pitanja!
U potpunosti se slazem da prica o veri i neveri vodi u pljuvanje, i to jeste za brisanje!To podrzavam!
Nije mi jasno zasto se sada sve to cisti, a nije se cistilo u hodu, sto bi bilo sto puta jednostavnije? :?
Ceta ima i na drugim forumima , pa se tamo ne brise?! :?
Jasan mi je pravilnik, ali mi nije jasan neprofesionalizam!
Ne mislim nista lose, jednostavno ako postoje pravila, trebalo ih je od starta primeniti, pa bi ljudima bilo jasnije sta mogu, a sta ne mogu!
 
divlja-u-srcu:
Nije mi jasno zasto se sada sve to cisti, a nije se cistilo u hodu, sto bi bilo sto puta jednostavnije? :?

Ja sam bio poprilicno zauzet protekle 2 nedelje, a cini mi se i Sizif, tako da se namnozilo postova... Ipak, ne mogu ja biti na forumu 24/7 i citati svaki moguci post cim se pojavi, i eventualno ga brisao ako se ne poklapa s' pravilnikom... Slazem se da chat-a ima i na drugim forumima, ali ga vrlo retko ima na forumima gde sam ja moderator... 'by the book' sto bi se reklo..

jagodica:
pazi ako se vise bude pisalo, bice vise banera zbog vece posecenosti...vise plate moderatorima...tako da misli o tome

Hmmmm... ovo smo vec pricali milion puta... Moderatori NE DOBIJAJU ikakvu novcanu nadohnadu za ono sto rade.
 
pa kako bre pod Poslovi se nudi posao moderatora...a ne Moderator-volonter!!
el dobijesh bar dzabe net?
ma suvo je ako nema chata i prozivki pa nisu ljudi roboti...postoji samo jedan forum gde toga nema :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top