Registry_Error na plavom ekranu.

mexxx

Zainteresovan član
Poruka
132
Tražio sam po forumu informacije za Plavi ekran ali nisam našao ništa što jima veze sa mojim slučajem.
Imam AMD 2400
256MB RAM
HDD 80 GB
MSI 9200...
Kada upalim računar sistem počne da se diže dodje do onog dela kada se pojavi crna pozadina sa natpisom WINOWS XP LOADING...(tako nesto) i samo odjednom klik... i racunar se resetuje .
Pokušao sam BIOS da postavim na Load Fail-Safe setting,Load optimized defaults (tako nesto neznam sad napamet jer pisem sa drugog racunara) i opet isto klik..
Pokusao sam da udjem u SAFE Mod ali ne moze .

Pokušao sam u BIOSu da postavim da bootuje sa CD uredjaja i ubacim instalacioni WIN XP krene on sve po redu plava slika za instalaciju ,itd, dodjem normalno do dela Pres F8 to accept licent agrement (tako nesto )
ja potvrdim i tada se pojavi PLAVi EKRAN i pise
" A problem has been detected and Windows has been shut down to preventdamage to your computer.
REGISTRY_ERROR
If this is the first time...
...
technical information :
(0x00000003,0x00000003,0x00000000,0xE119C000)

Pokušao sam da promenim i RAM memoriju (postavio sam proverenu iz računara koji je sa njom radio)
ali nista .

Molim za pomoć !
HVALA !
 
technical information :
(0x00000003,0x00000003,0x00000000,0xE119C000)
Mislim da ovde nisi u potpunosti naveo sve informacije, naime mislim da ispred ovih zagrada treba da stoji nešto tipa... STOP:0x00000051. Ako je tako, onda ova greška uvek ukazuje na problem hardverske prirode. Da li si skoro nešto novo od hardverskih komponenti ugrađivao u komp? Ako jesi otkači to, pa onda probaj da digneš sistem. Inače, ovako nešto može da bude vrlo zayebana stvar.
 
Mislim da ovde nisi u potpunosti naveo sve informacije, naime mislim da ispred ovih zagrada treba da stoji nešto tipa... STOP:0x00000051. Ako je tako, onda ova greška uvek ukazuje na problem hardverske prirode. Da li si skoro nešto novo od hardverskih komponenti ugrađivao u komp? Ako jesi otkači to, pa onda probaj da digneš sistem. Inače, ovako nešto može da bude vrlo zayebana stvar.

U pravu si DekiM preskočio sam nešto
"Technical information:
STOP:0x00000051 (0x00000003,0x00000003,0x00000000,0xE119C000)"
A nisam ništa dodavao od hardwera niti od drajvera,jedino deca instaliraju igrice sami a šta je i da li je instalirano od igara u zadnje vreme stvarno ne znam.
Pokušaću ono sto Snejks predlaže,razmeniću HDD iz drugog računara pa se čujemo.
 
Slušaj , sve ukazuje da nešto nije sa Hdd-om ili njegovim kontrolerom u redu koji se nalazi na matičnoj ploči. ovo ti pominjem jer se posle zamene HDD-a može desiti ista greška da ti se pojavljuje . Ako imaš flopi i jedan boot disk za windows 98 ili Me , moj savet je da uradiš boot diskete i dos-a i da koristivši deo programa koji se zove fdisk obrišeš particije i napraviš nove i formatiraš ih u fat32.
TZV MID level format bi trebalo da sredi hdd i da ga osposobi za dalji rad.
 
Slušaj , sve ukazuje da nešto nije sa Hdd-om ili njegovim kontrolerom u redu koji se nalazi na matičnoj ploči. ovo ti pominjem jer se posle zamene HDD-a može desiti ista greška da ti se pojavljuje . Ako imaš flopi i jedan boot disk za windows 98 ili Me , moj savet je da uradiš boot diskete i dos-a i da koristivši deo programa koji se zove fdisk obrišeš particije i napraviš nove i formatiraš ih u fat32.
TZV MID level format bi trebalo da sredi hdd i da ga osposobi za dalji rad.
Snejks jel možeš malo da mi pojasniš kako to sve da uradim.Floppy imam u računaru a boot disk za windows 98 nisam siguran da imam, jel može za XP?
 
Pokusao sam da ubacim hard iz slicnog racunara (hard ispravan 100%) ali opet isto . Crni ekran ,nesto pise(verzija Biosa,pritisni DEL za ulazak u BIOS ,itd sve standardno) i onda dodje do dela kada pise nesto da Windows nije prethodni put ugasen normalno i da biram da li cu da ga startujem u safe modu ,normalno,ili last good configuration(tako nekako).Sta god da izaberem pojavi se standardna "slika" ,crni ekran i pise WINDOWS XP loading i to je kraj samo se restartuje.

Pokusao sam da taj "neispravni" hard postavim u racunar koji je ispravan kad ono i na tom racunaru ne moze da se podigne sistem.Isto tako XP loading i slika se ukoci.

Pokusao sam da izvadim modem sa maticne ploce,TV karticu,da otkacim Floppy,i CD RW i DVD RW jer sam pomislio da je mozda sve to zbog neispravnog hardvera ali opet isto.Pokusao sam i da ubacim RAM memoriju koja je provereno ispravna ali komp se isto ponasa.

Pokusao sam da napravim onih 6 boot disketa i da preko Recovery Console nesto napravim ali cim udjem u recovery Conzolu pojavi mi se plavi ekran sa onim tekstom sto sam vec spomenuo :
A problem has been detected and Windows has been shut down to preventdamage to your computer.
REGISTRY_ERROR
If this is the first time...

"Technical information:
STOP:0x00000051 (0x00000003,0x00000003,0x00000000,0xE119C000)"
JEdino nisam probao ono sto mi je Snejks napisao :
"TZV MID level format bi trebalo da sredi hdd i da ga osposobi za dalji rad."
Ne znam kako!
Ako neko ima jos strpljenja i ideja MOLIM za POMOC!
 
Pokusao sam da taj "neispravni" hard postavim u racunar koji je ispravan kad ono i na tom racunaru ne moze da se podigne sistem.Isto tako XP loading i slika se ukoci.

A jesi li probao da "neispravni" hard zakačiš zajedno sa ispravnim, pa ondaK podigneš
sistem (pitam zato što se nama nešto slično desilo, neko je uspeo da za'ebe User32.dll,
i tek kad smo ga s ispravnog prekopirali u "neispravni", profunkcionisalo).

Ako ovo probaš, vodi računa da u biosu ispravni postaviš kao vodeČi, a ne ko neki z:lol:!!
 
Poslednja izmena:
Rešio sam problem!
Uz pomoć programa "pebuilder3110a.exe" i "xpe-1.0.7.cab" napravio sam image live XP CD .
Narezao sam image na cd namestio komp da botuje sa njega .Pojavio mi se meni iz kojeg sam usao u Command Prompt i ukucao "Format c:/".Posle svega instalacioni CD je odradio svoj posao i na moje oduševljenje se nije pojavio "plavi ekran smrti" i normalno sam instalirao Windows XP.
Mogu samo da kazem HVALA SVIMA a naročito Snejks-u na objašnjenju!
Pozdrav
 

Back
Top