Zavisnost od interneta...

Koliko u prosjeku koristite internet?

  • Nemam svakodnevni pristup internetu.

  • Manje od sat vremena.

  • 1 do 2 sata.

  • 2 do 3 sata.

  • 3 do 4 sata

  • 4 sata i vise.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Jesam :confused: i nervira me to... ali ako jedan dan ne proverim mejl i fejsbuk... raspadanje. :roll:
Ako imam vremena, i forum fakulteta moram da overim.
Ako imam još vremena, i ovaj forum.

I nervira me to.

Mada, s druge strane, mejl stvarno moram da proveravam, ne dopisujem se ni sa kim u smislu - sednem pa ti pišem šta mi se dešavalo prethodna tri dana, nego su moji korespondenti profesori, kolege, šefica, saradnici i deca iz Petnice itd.

Ja sam otprilike 3-4 sata dnevno na netu...
Provodim po 7 sati dnevno na netu
Mnogo je... :(
 
Jesam :confused: i nervira me to... ali ako jedan dan ne proverim mejl i fejsbuk... raspadanje. :roll:
Ako imam vremena, i forum fakulteta moram da overim.
Ako imam još vremena, i ovaj forum.

I nervira me to.

Mada, s druge strane, mejl stvarno moram da proveravam, ne dopisujem se ni sa kim u smislu - sednem pa ti pišem šta mi se dešavalo prethodna tri dana, nego su moji korespondenti profesori, kolege, šefica, saradnici i deca iz Petnice itd.



Mnogo je... :(

JEste mnogo ali nemam sta pametnije da radim! Sve koje znam isto se zabiju u kuci i gledaju tv ili nesto rade na kompu (fejs,myspace,igrice...) i sta da radim da blenem u komp \tv kod njih? Bolje da sedim kuci,ali uvece odem do grada u kafic i malo se ispricam sa ljudima i potom nazad kuci!!
 
koristim kako kad, mada uglavnom ova poslednja opcija 4+h... ako imam obaveze i pametnija posla naravno da se posvetim tome, ne razmišljam o netu... a i desi se da ne uplatim nekoliko dana kad mi istekne, pa i da ostanem 10, 20, dva meseca bez interneta pa preživim opušteno... što bi trebalo da znači da nisam zavisnik...
 
Sjecam se kad sam koristio dial-up, uplatim 20 sati kad mi internet treba, to zavrsim, a ono sto mi ostane potrosim ili na skidanje muzike ( 15-20 minuta po pjesmi) ili chat. A kad sam prosle godine uveo kablovski internet, 2 mjeseca se nijesam skidao:) a na cable samo placam pretplatu. Poslije protekom vremena sam koristio sve manje i manje.
 
- Preterano korišćenje kompjutera, odnosno interneta, koje se često povezuje sa gubljenjem osećaja za vreme ili zanemarivanjem osnovnih potreba (spavanje, hrana, toalet...)

Mogu da potrosim 6 seti pokusavajuci da zavrsim neke stvari preko racunara ali to se retko desava jer ja jedva izdrzim dva sata da sedim i da radim bez duze pauze. Sto se tice surfovanja i igranje igara uopste vrlo slabo to kod mene.

Ima dosta ljudi ciji je posao takav da jednostavno moraju da koriste racunar cesto. Pa ipak ne obole. Dakle, clanak koji si citirao nije dovoljno specifican, pretpostavljam.

- Stalna potreba za što boljom „mašinom“, naprednijim softverom ili potreba da se više vremena provodi uz kompjuter

Ovo je stvar interesa u veci deo slucajeva. Da, ima klinaca koji vole da se fale novom tehnologijom ali to obicno prodje. Ne vidim kakve veze to ima sa ikakvom bolestinom.

Licno se uopste ne interesujem za naprednije masine i softver.

- Razne vrste negativnih posledica – svadljivost, laganje, loši rezultati na poslu ili u školi, nedruštvenost, hronični umor...

Sa ili bez bilo bi isto. Jedino mozda ne toliko izrazeno.
 

Back
Top