Kako instalirati driver?

Desni klik na svaki .ini fajl, pa Install (ne treba na svaki, al' da ti ne objasnjavam koji .ini se instalira a koji ne, od viska glava ne boli ;) )

Obrisi modem sa ? iz Device Manager-a, resetuj, i trebalo bi da ga nadje i zatrazi ti ostatak drajvera... Onda lepo potrazis gde si ih snimio i problem resen...
 
Moja komsinica je imala isti problem sa nekim modemom koji je imao u sebi integrisanu zvucnu kartu -win odjednom nije hteo da joj prepozna modem. Pokusali smo da reinstaliramo drajvere ali nije hteo ni jedne da prihvati
Mucili smo se sa tim podugo...Na kraju smo morali formatirati hard instalirati novi win a onda:
www.driverguide.com
nick: driver
pass: all

Izlistao je podosta drajvera -sve smo ih skinuli i onda od nekih deset prihvatio je samo jedne - probali smo i sa starim drajverima sa kojim je modem prethodno radio i nije islo...
Njoj je modem
 
Кулиража:
Imam drajver za modem ambient 56K, ali i istom ni od korova nema Setup-a. Samo oni cudni textualni fajlovi i fajlovi sa extenzijom *.dll.
Ima li nacina da se sa ovakvim drajverom potera taj modem ili ne?
OS je XP pro.

Idi na System properties > Hardware > Add New Hardware wizard . Kada ti pretrazi komp, klikni na Yes, I have Already connected .... i opali Next.
U sledecem meniju spusti listu skroz do dole i izaberi Add new Hardware device.
U sledecem meniju izaberi Install the hardware that i manually select from a list i opet Next.
Izaberi Show All Devices i opet Next. sada treba da kliknesh na Have a Disk i da pomocu browse izaberes taj *.inf fajl.
Jest da je malo komplikovano ali to kod mene pali.
Poz
 
Serijski_Ubica:
Кулиража:
Imam drajver za modem ambient 56K, ali i istom ni od korova nema Setup-a. Samo oni cudni textualni fajlovi i fajlovi sa extenzijom *.dll.
Ima li nacina da se sa ovakvim drajverom potera taj modem ili ne?
OS je XP pro.

Idi na System properties > Hardware > Add New Hardware wizard . Kada ti pretrazi komp, klikni na Yes, I have Already connected .... i opali Next.
U sledecem meniju spusti listu skroz do dole i izaberi Add new Hardware device.
U sledecem meniju izaberi Install the hardware that i manually select from a list i opet Next.
Izaberi Show All Devices i opet Next. sada treba da kliknesh na Have a Disk i da pomocu browse izaberes taj *.inf fajl.
Jest da je malo komplikovano ali to kod mene pali.
Poz
To je bilo prvo sto mi je palo na pamet. No ni to ne reaguje.
 
Kad_LupimLupim:
Menjaj modem. Jedan ortak je imao sl. problem WinXP jednostavno nece da radi sa njim i bog! Sve smo probali sto postoji, sa 101 vrstom drivera koje smo bog zna odakle sve nalazili i nece. Btw. isti je isproban na Win98 i radio je, pa ti vidi.

Da je moj modem letio bi on davno napolje, no komsija uzeo pre par dana racunar (sta ti je ironija) prvenstveno zbog Neta i sad ne uspevam nista da uradim.
 
Da se ubacim i ja. I sam sam imao jedno blesavo iskustvo a rijetko se dogadja ali se dogadja da je nov modem a neispravan sto je vjerovatno u tom slucaju.. U slucaju da je modem ispravan XP mora da mu da bilo kakve znake zivota ali ocigledno da nije u redu te ako je nov onda lijepo ko i sav normalan svije reklamacija.. To samo kod nas moze da se desi.. Ipak dok je vrijeme.. Posto vidim da si veoma iskusan u tom poslu ne bih mogao vjerovati da tebi zapne na ovome. Ipak nije do tvog umijeca i znanja te je po svoj prilici do hardvera.. Kazem imao sam skoro indenticno iskustvo.. A to sa Win98 ili nekim drugim ne vjerujem bas.. Poz.
 
GZ:
Da se ubacim i ja. I sam sam imao jedno blesavo iskustvo a rijetko se dogadja ali se dogadja da je nov modem a neispravan sto je vjerovatno u tom slucaju.. U slucaju da je modem ispravan XP mora da mu da bilo kakve znake zivota ali ocigledno da nije u redu te ako je nov onda lijepo ko i sav normalan svije reklamacija.. To samo kod nas moze da se desi.. Ipak dok je vrijeme.. Posto vidim da si veoma iskusan u tom poslu ne bih mogao vjerovati da tebi zapne na ovome. Ipak nije do tvog umijeca i znanja te je po svoj prilici do hardvera.. Kazem imao sam skoro indenticno iskustvo.. A to sa Win98 ili nekim drugim ne vjerujem bas.. Poz.

Ovo je stvarno katastrofa. Ne mogu da verujem da ljudi mogu da prodaju tako nesto.
Modem je zaista neispravan (da je uzet polovan, pa i da razumem). Ubacio sam coveku jedan moj Lucent i radi odlicno.
Njegovo cudo isprobah i kod mene pa ni tu ne daje znake zivota, tako da reklamacija cim krene za BG.
 

Back
Top